אובאמה זכה להצצה מוקדמת של האייפון לפני כולם

ע״י

אחד מיועציו הראשיים של הנשיא אובאמה מגלה, שנשיא ארה"ב זכה להצצה מוקדמת למכשיר האייפון לפני חשיפתו הפומבית.

 

 

obama with his mac

אפל ידועה בתור אחת מהחברות הסודיות ביותר בעולם הטכנולוגיה, כשהחברה פועלת ללא הרף לשמור על פיתוח המוצרים החדשים שלה תחת מעטה רחב של סודיות. מעטה זה הופך לכבד אפילו עוד יותר סביב מוצרי קטגוריה חדשים עליהם החברה עבדה, כמו למשל האייפון, האייפד והשעון, שהוצג לפני מספר חודשים ספורים. הסיבות למעטה הסודיות הן רבות: כשמצד אחד אפל רוצה לשמור על אלמנט ההפתעה לקהל הלקוחות שלה, ומצד שני החברה רוצה לשמור על היתרון התחרותי אל מול המתחרים שלה, שלרוב פועלים רבות להעתיק את הקונספטים שלה אחרי חשיפתם.

בשנים האחרונות התגלו לא מעט סיפורים שגילו איך האייפון פותח בחשאיות כה גדולה, ואילו סיכונים החברה לקחה על עצמה עם פיתוח המכשיר והטלת מלוא משקלה סביב הצלחתו. סיפור חדש שהתגלה בתקופה האחרונה מגלה איך סטיב ג'ובס חרג ממנהגו ונתן הצצה מוקדמת למכשיר האייפון, לאחד מהאנשים החזקים והמשפיעים ביותר בעולם המערבי – נשיא ארה"ב,  שזכה לראות את האיפון הראשון, זמן מה לפני שהמכשיר הוצג בפני העולם.

סיפור זה התגלה בספרו של יועץ הקמפיין הראשי של אובמה, David Axelrod שכתב אנקדוטה בספרו "Believer", הנותנת הצצה ליחסי השניים בזמנו:

"בשנת 2007 אובמה זכה לראות את מכשיר האייפון בזמן פגישה אישית עם סטיב ג'ובס. אם זה היה חוקי הייתי קונה כמות גדולה ממנו. זה הולך להיות גדול. כך אמר אובמה בפגישה."

Axelrod גם מגלה שלא היה מדובר בפגישה הראשונה או האחרונה של אובאמה עם ג'ובס, כשהשניים נפגשו מספר פעמים במהלך תקופת כהונתו של אובאמה, כשג'ובס היה בחיים. אחד מהמפגשים המוכרים יותר הוא סעודה שערך הנשיא האמריקאי עם מספר אושיות מעמק הסיליקון בשנת 2011, אליה גם ג'ובס הוזמן והגיע, זאת חודשים ספורים לפני מותו. obama steve jobs

במבט לאחור ניתן לומר בפה מלא שאובמה צדק בהחלט. האייפון בהחלט שינה את תעשיית הסלולר ובהמשך גם את העולם. כמו כן הנשיא האמריקאי ידוע בחיבתו למוצריה של אפל, כשבעבר הוא ציין שאלמלא ההתנגדותו של שירות הביטחון החשאי שלו, הוא היה מחליף את הבלקברי שלו באייפון. אולם התגובה של אובאמה למכשיר האייפון מגלה שהנשיא האמריקאי גם הבין את המשמעות של האייפון ועד כמה הוא מהפכני, דבר שאי אפשר היה לומר על מנכ"ל מיקרוסופט דאז – סטיב באלמר, שבניגוד לאובאמה ואפילו לאנדי רובין – אבי מערכת ההפעלה אנדרואיד, שעם הצגת האייפון החזיר את צוות פיתוח האנדרואיד בחזרה לשולחן השרטוטים, לא הבין עד כמה האייפון מהפכני.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: MaTaN iTah