מה הקשר בין שדרן רדיו עטור פרסים לאפל?

ע״י

על פי הנראה שדרן הרדיו Zane Lowe המפורסם, צפוי להתחיל ולעבוד באפל. האם הקשר עובר דרך איטיונס רדיו? ביטס? או אולי שניהם?

 

 

Zane Lowe and Apple

לפני מספר ימים רשת ה- BBC הודיעה כי Zane Lowe – שדרן הרדיו עטור הפרסים שעבד בתחנת הרדיו רשת Radio 1 במשך 12 השנים האחרונות, צפוי לסיים בחודש מרץ הקרוב את תפקידו בתחנה ולעבור לקליפורניה, שם הוא יתחיל לעבוד עבור ענקית הטכנולוגיה – אפל. Lowe הניו זילנדי נחשב לאחד ממקורות גילוי המוזיקה החשובים ביותר באנגליה בשנים האחרונות ותוכנית הרדיו שלו הייתה מועמדת לפרסי ה- NME מספר פעמים, לא אחת בזכות הראיונות שהוא קיים עם אמנים רבים ביניהם: קניה ווסט, אמינם, Jay Z ועוד. Lowe גם זכה להכרה בשל פרויקטים אישיים והטעם המוזיקלי המשובח שלו שלא אחת העלה מוזיקאים אלמוניים לתודעת הציבור והיווה גורם מכריע להצלחתם. Lowe גם היה מועמד לפרס הגארמי עבור עזרתו בכתיבה ועריכת אלבום הבכורה של הזמר Sam Smith שנקרא בשם "In The Lonely Hour". על פי דיווח של הגארדיאן הבריטי Lowe צפוי לקחת חלק מרכזי בשירות הרדיו החינמי של אפל – איטיונס רדיו, שהושק לפני כשנה וחצי והוטמע בתוך אפליקציית המוזיקה של iOS 7.

על פי הנראה אפל השיקה את השירות כדי להתחרות בשירותי המוזיקה המקוונים: פנדורה ו- Spotify, שמאפשרים להאזין לתכנים דרך סטרימינג. אולם על פי הנראה שירות הרדיו לזכה להצלחה די פושרת עם השקתו כשנראה שהוא עדיין לא מצליח לתפוס תאוצה משמעותית ולהפוך לאלטרנטיבה טובה מספיק אל מול השירותים המתחרים. מה שמעיד על כך באופן הבולט ביותר הוא העובדה שמאז השקתו השירות עדיין לא התפרס באופן נרחב בעולם, והמדינה היחידה שזכתה לקבל את שירות הרדיו מלבד ארה"ב, היא אוסטרליה. יתכן מאוד שאפל רוצה להשתמש בכישרון המוזיקלי הנרחב ובניסיון הרב שיש לו בתחום הרדיו והאוצרות כדי להזניק את איטיונס רדיו, מעבר לגבולות ארה"ב ואוסטרליה, כשעל פי השמועות אחד היעדים הבאים של שירות הרדיו החינמי של אפל הוא אנגליה. נכון להיום איטיונס רדיו מציעה פלייליסטים שנאצרו על ידי אמנים וזמרים, המתפקדים כ- DJ אורח ואין ספק ש- Lowe יוכל לתרום לא מעט בנושא זה ואולי אפילו ם תוכנית רדיו קבועה שתשודר באיטיונס רדיו.

iTunes Radio

אפשרות נוספת היא ש- Lowe יקח חלק מפתח בהשקתו המחודשת של שירות המוזיקה בסטרימינג – ביטס מיוזיק, שלפי השמועות צפוי לעבור בחודשים הקרובים שינוי משמעותי, זאת כאשר לפי הדיווחים בנושא, אפל מעוניינת למתג מחדש את שירות המוזיקה ולהטמיע אותו עמוק בתוך מערכת ההפעלה iOS וכן בתוך איטיונס. כחלק מהמיתוג המחודש אפל תוזיל את העלות החודשים של השירות לכדי 7.99$ אולם מנגד תרחיב את הפונקציונליות שלו באופן ניכר. כשחלק מהיכולות הללו יכללו אפשרות של העברת התכנים ומיזוגם משירות המוזיקה הנוכחי של ביטס, ממשק ועיצוב חדש, יכולות חברתיות וגישה רחבה להיצע גדול יותר של תכנים ופלייליסטים שנאצרו על ידי אושיות מתחום המוזיקה, תחום בו Lowe יוכל לתרום הרבה מהכישרון והניסיון אותו הוא צבר במהלך 12 שנותיו ברדיו. Lowe הוא ללא כל ספק תוספת משמעותית לצוות המוזיקה של אפל שזכה לתגבורת משמעותית עם רכישת ביטס בשנה שעברה ויהיה מעניין מאוד לראות מה תהיה התוצאה של כל המהלכים הללו.

 

מקורות: ה- BBC והגארדיאן
עריכה, תרגום ותוספות: natisho