בטא פומבית נגד באגים

ע״י

כדי להתמודד עם נושא הבאגים במערכת ההפעלה הניידת שלה, אפל עשויה לפתוח את עדכוני הבטא של גרסאות הקושחה הגדולות לציבור הרחב.

 

 

iOS 8

לפני מספר שבועות אפל שיחררה את הבטא הראשונה של גרסה 8.3, זאת כשבמקביל החברה עדיין עובדת על הסיום של גרסה 8.2 שככל הנראה תשוחרר בסוף החודש הבא, לקראת השקת השעון. מה שאומר שגרסה 8.3, שלפי הבטא הראשונה שלה תביא מספר פיצ'רים חדשים כמו: תמיכה אלחוטית דרך בלוטות’ עם CarPlay, מקלדת אמוג'י משופרת ותוציא את פיצ'ר ה- iCloud Photo Library מתווית הבטא בו הוא נמצא, לא תגיע בחודשיים הקרובים. אולם כעת מתגלה שבהמשך תהליך הפיתוח של גרסה 8.3 אפל תעשה דבר, שעד כה היא לא עשתה והוא תוכנית בטא פומבית עבור עדכוני הקושחה הגדולים של מערכת ההפעלה שלה, כש- 8.3 תהיה הראשונה. מהלך זה שעשוי לכלול בהמשך גם את הבטאות של גרסה 9, שלפי הדיווחים כבר נמצאת בפיתוח וככל הנראה תתמקד במספר מצומצם של פיצ'רים, לטובת שיפורים נרחבים בחווית המשתמש שתכלול תיקוני באגים. לפי הדיווח תוכנית הבטא הפומבית של iOS תפתח לכ- 100,000 משתמשים, מעבר לקהילת המפתחים שכחלק מהיותם שייכים לקהילה זה זוכים לקבל את עדכוני הבטא של גרסאות הקושחה הגדולות, להתנסות עימם ולהתאים את האפליקציות שלהם מבעוד מועד.

הדיווח על תוכנית הבטא הפומבית, שמובא על ידי האתר 9to5mac, מציין שהמטרה שלה היא להתמודד עם הבאגים הרבים שפקדו את 2 הגרסאות האחרונות של iOS, שהביאו שינויים נרחבים במערכת ההפעלה. כזכור iOS 7 ששוחררה בשנה שעברה הציגה שינויים נרחבים בעיצוב של מערכת ההפעלה והממשק המשתמש שלה, כש- iOS 8 שהושקה בספטמבר האחרון הביאה שינויים משמעותיים מתחת למכסה המנוע של מערכת ההפעלה עם יכולת ה- Extension שפתחה את הגבולות בין האפליקציות המותקנות על מערכת ההפעלה ואפשרה דברים כמו: ווידג'טים, מקלדות צד ג', הרחבת מכלול הפעולות של תפריטי השיתוף והפעולות.

זו לא הפעם הראשונה שאפל מתנסה עם תוכנית בטא פומבית. בכנס WWDC האחרון בו אפל הציגה את iOS 8 ואת iOS 10.10 הידועה בכינוי יוסמיטי, אפל ציינה שתוכנית הבטא של יוסמיטי תכלול גם בטא פומבית שתהיה זמינה לכמיליון משתמשים. מהלך זה היה המשך ישיר לדיווחים לפיהם אפל שיחררה גרסאות בטא של יוסמיטי לעובדי האפלסטור במטרה שהם יהוו עוד נדבך שיוכל לזהות באגים, זאת מתוך הבנה שקהילת המפתחים לא תמיד מסוגלת לזהות באגים עימם מתמודדים משתמשים ממוצעים. מהלך זה אפשר לחברה להשיק לפני מספר שבועות את הבטא הראשונה של 10.10.3 שכוללת בתוכה הצצה ראשונה לאפליקציית התמונות החדשה שאפל עובדת עליה, שצפויה להחליף את האפליקציות: iPhoto ו- Aperture. לאור העובדה שיוסמיטי נמצאת בבטא פומבית, משתמשים שנכללים בתוכנית הבטא הזו יכלו להתקין אותה בקלות, להתרשם מהאפליקציה החדשה ולתת לאפל משוב נרחב יותר לגבי בעיות שהתגלו בשימוש איתה.

OS-X-Yosemite-Beta-Program

 

בחודשים האחרונים הגיעו דיווחים דומים לגבי הפיתוח של iOS, כאשר נראה שאפל שיחררה לעובדי האפלסטור גם גרסאות בטא של עדכוני קושחה במטרה לקבל משוב טוב יותר ונרחב יותר לגבי בעיות שעשויות להמצא בגרסאות אלה. הדיווח של 9to5 טוען שכפי שאפל הרחיבה את תוכנית הבטא של OS X בכלל ובפרט את זו של יוסמיטי גם לעובדי האפלסטור ולאחר מכן גם לקבוצה של משתמשים רגילים, החברה תעשה את אותו הדבר, כשהצעד הראשון: שיחרור גרסאות בטא לעובדי האפלסטור, כבר יצא לדרך לפני מספר חודשים.

לא ידוע מתי ואיך אפל תציג את תוכנית הבטא הפומבית של iOS במיוחד לאור העובדה שבעוד החברה עשויה לקיים אירוע מדיה בו היא תשיק את גרסה 8.2, כהכנה להשקת השעון, השקתה של גרסה 8.3 לא צפויה להיות מלווה באירוע כזה או אחר.

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho