הפרסומות של אפל | האייפד אייר 2 במחווה לאוסקר

ע״י

לקראת טקס פרסי האקדמיה ה- 87, אפל שיחררה פרסומת חדשה למכשיר האייפד שכולו מחווה לעולם הסרטים.

 

 

iPad Air 2 film commercial

אמש, זמן קצר לפני תחילת טקס פרסי האוסקר ה-87, אפל שיחררה פרסומת חדשה למכשיר האייפד אייר 2 הנקראת בשם "Make a film with iPad". פרסומת זו כפי ששמה והתזמון שלה רומזים, מהווים מחווה לתחום הסרטים. בפרסומת, שצולמה על מכשיר אייפד אייר 2, מוצגים סטודנטים מבית הספר התיכון המחוזי של לוס אנג'לס, כשהם כותבים, מצלמים ועורכים סרטים קצרים על מכשירי האייפד 2, כשברקע ניתן לשמוע את קולו של מרטין סקורסזה מתוך נאום אותו נשא הבמאי, עטור השבחים, לבוגרי מחזור 2014 באוניברסיטת NYU Tisch לאומנויות.

בפרסומת מוצגות מספר אפליקציות מתחומים שונים החל מ: כתיבת תסריט, צילום הסרטון, הקלטת סאונד ועריכתו ועריכת הסרט כשאפל גם העלתה באפסטור אזור ייעודי בו היא מציגה אפליקציות בנושאים אלו. בין האפליקציות שהוצגו ניתן למצוא את אפליקציית Final Draft המשמשת לכתיבת תסריטים, ספרים ותוכן, אפליקציית Garageband מבית אפל להקלטת סאונד ועריכתו ואפליקציית VideoGrade לעריכת סרטים, כשבאופן מעניין אפל בחרה להציג אפליקציה זו על פני אפליקציית iMovie מבית אפל, אם כי אפליקציה זו מוצגת בדף האפסטור.

באופן מעניין זאת לא הייתה הפרסומת היחידה ששודרה במהלך טקס האוסקר שקשורה לאפל. במהלך הטקס חברת ג'נרל מוטורוס (GM) שיחררה פרסומת לליין רכבי היוקרה שלה: קדילאק, תחת הססמא: "The Daring", או התעוזה. פרסומת זו מציגה מספר אושיות מתחומים שונים וכיצד ה"תעוזה" שלהם שינתה את הסטטוס קוו. באופן מעניין בין הדמויות בסרטון ניתן למצוא את סטיב ווזניאק, מי שייסד ביחד עם סטיב ג'ובס את אפל ומוכר בכינוי "ווז", כשהוא מדבר על תשוקתו ללמוד איך לבנות מחשבים כדי שאנשים אחרים יוכלו להשתמש בהם. ווז מדבר כמובן על מחשב ה- Apple II אותו הוא בנה שהביא את אפל להצלחה מסחרית מסחררת בתחילת דרכה. בעוד ווז עדיין נחשב לעובד אפל, להמהנדס (אם כי ווז מעולם לא סיים את לימודי התואר שלו) המוכשר והחביב אין נגיעה בליין המוצרים של אפל מזה עשרות שנים, אולם אין ספק שתרומתו של ווז לעולם המחשבים ממשיכה להדהד עד היום.

 

 

מקור: אפל
עריכה, ותוספות: natisho