[עודכן] פיצ'רים נוספים בגרסה 8.3 לצד בטא רביעית

ע״י

כשבוע אחרי שיחרור הבטא האחרונה של 8.3, מתגלים פיצ'רים חדשים שמאפשרים להוריד אפליקציות חינמיות ללא ססמא ועוד, כשבמקביל אפל משחררת את הבטא הרביעית.

 

 

לפני קצת יותר משבוע אפל שיחררה את הבטא האחרונה של גרסה 8.3 הן לקהילת המפתחים והן כבטא ציבורית פתוחה, כשנראה שהחברה מעוניינת לקבל משוב נרחב יותר לגבי באגים ובעיות בגרסה הבאה של iOS 8. כעת מתגלה שלצד הפיצ'רים שהתגלו עד כה, גרסה 8.3 מכילה עוד 2 פיצ'רים חדשים. הראשון היא תוספת בתפריט ההגדרות של האפסטור והאיטיונסטור, שמאפשרת למשתמש להוריד אפליקציות חינמיות מהאפסטור, או משאר החנויות המקוונות של אפל ללא הצורך בהכנסת ססמא. אפל אפשרה יכולת זו בעבר, אולם מסיבה לא ברורה היא התחרטה וביטלה אותה. מה שכן נראה כי יכולת זו פועלת רק כאשר השימוש בחיישן ה- Touch ID מכובה. על פי הנראה אפל סוברת שהכנסת ססמא באופן ידני להורדה של תוכן חינמי היא דבר מסורבל, אולם הטרחה הופכת למזערית, בעת אישור ביומטרי עם החיישן. פיצ'ר השני מתקשר לסירי שבגרסה 8 קיבלה את היכולת להפעלה קולית מרחוק כשהמכשיר מחובר למטען, בשימוש במשפט: Hey Siri. אולם בעת שימוש בפיצ'ר זה לחיוג, הביא את סירי לבצע את הפקודה אולם להוציא את השיחה דרך האוזניה ולא דרך הספיקר, אפילו בעת בקשה מפורשת לכך. גרסה 8.3 תתקן זאת, כשבעת פקודה מפורשת של הוצאת שיחה לאיש קשר מסוים דרך הספיקר, העוזרת הוירטואלית תבצע זאת והתוצאה היא שניתן יהיה להתקשר דרך סירי גם מרחוק וללא מגע במכשיר.

Hey Siri with Speaker

פיצ'רים אלו הם בתוספת לפיצ'רים שהתגלו עד כה בגרסה 8.3 הכוללים:

  • הורדת תגית הבטא משירות iCloud Photo Library.
  • תמיכה אלחוטית דרך בלוטות’ עם CarPlay, כך שבקרוב ניתן יהיה לחבר את מכשיר האייפון למערכות המדיה של הרכב שתומכות ב- CarPlay באופן אלחוטי, כשעד כה החיבור הוא חוטי בלבד.
  • תמיכה של שירות התשלומים עבור סין.
  • תמיכה לאימות דו שלבי לשירותי הרשת של גוגל.
  • שיפור מרווחי המקשים במקלדת של המכשיר, בדגש על מקש הרווח.

8point3 keyboard

אולם נראה כי הפיצ'רים העקריים שהגרסה תביא הם:

  • מקלדת אמוג’י משופרת שמאגדת את האייקונים בקטגוריות ומאפשרת גלילה נוחה יותר. מקלדת האמוג'י החדשה גם מביאה את הפן החברתי והרב-תרבותי שאפל התחייבה אליו לפני כשנה. בנוסף מקלדת האמוג’י החדשה כוללת גם אייקונים חדשים למדינות (שדגל ישראל מופיע בו) וכן אייקונים חדשים עבור האייפון 6 והשעון.
  • שפות חדשות לסירי. הכוללות: רוסית, דנית, הולנדית, פורטוגזית, שוודית, תאילנדית, טורקית ואנגלית-הודית.

iOS 83 hebrew dictation

למרות שבגרסה 8.3, עברית לא נמנית עם השפות החדשות שסירי תתמוך בהן, נראה כי היא כן עושה צעד נוסף לכיוון הלוקאליזציה העברית, כשגרסה 8.3 מביאה עימה באופן מובנה תמיכה בהכתבה קולית בעברית, שלפי הדיווחים פועלת בצורה טובה. היום אפל שיחררה את הבטא הרביעית של 8.3 לקהילת המפתחים, לצד הבטא הפומבית השניה בה מצוינת במפורש התמיכה של פיצ'ר ההכתבה הקולית בשפה העברית, כשבנוסף לכך נראה כי הגרסה תביא עימה גם ניווט קולי מודרך בעברית באפליקציית המפות של אפל, במידה והשפה הראשית המוגדרת במכשיר היא עברית.

 

מקור: macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho