בטא שניה של 8.4 וההכנות לשירות המוזיקה בסטרימינג

ע״י

אפל משחררת את הבטא השניה של 8.4, במקביל לפועלה של החברה לקראת שירותי המוזיקה המחודשים שצפויים להתגלות בעתיד הקרוב.

 

 

iOS 8

כשבועיים אחרי שיחרורה של הבטא הראשונה של גרסה 8.4, שמביאה שדרוג משמעותי מאוד לאפליקציית המוזיקה, זאת כחלק מההכנות של אפל לשנות באופן משמעותי את שירותי המוזיקה של איטיונס, ולהשיק מחדש את שירות המוזיקה בסטרימינג של ביטס תחת מיתוג מחודש, אפל משחררת את הבטא השניה של 8.4. גרסת הבטא ששוחררה תחת המספור 12H4086d לא מביאה שינוי משמעותי לאפליקציית המוזיקה החדשה, אלא בעיקר תיקוני באגים שונים, ביניהם כזה שמשפר את התפקוד של אפליקציית המוזיקה עם CarPlay ועוד. אולם נראה כי גם הבטא הזו לא חפה מבאגים כשלפי דיווח של האתר macrumors, עולה שקומץ מהמשתמשים ששדרגו לבטא השניה של 8.4 חוו תקלה שהעלימה את כל המוזיקה השמורה על המכשיר שלהם ורק אחרי שהם שיחקו עם הגדרות המוזיקה בתפריט ההגדרות של איטיונס והציגו את כל המוזיקה הבעיה נפתרה. כמו כן הבטא החדשה מביאה עימה כמה פיצ'רים קטנים חדשים כמו למשל שבעת חיפוש של שיר באיטיונס רדיו מוצגת למשתמש טרנד החיפושים של תכני המוזיקה. באופן מעניין נראה כי קהילת המפתחים עדיין לא מצאה רמזים בבטא החדשה לגבי הטמעת שירות הסטרימינג השמועתי, שבנוסף לכך לא ברור האם הבטא השניה של 8.4 סוגרת את פריצת האבטחה שאפשרה את פריצתה של הבטא הראשונה של 8.4.

ההערכות הן כאמור שאפל פועלת לשפר ולחדש את שירותי המוזיקה שלה, שצפויים להתגלות באירוע ה- WWDC הקרוב. ובהתאם לכך החברה פועלת גם עם שיפור אפליקציית המוזיקה וגם מאחורי הקלעים בנושא זה. דיווח חדש המגיע מהאתר Music Business Worldwide (או בקיצור MBW) טוען שכחודשיים אחרי שאפל הביאה לשורותיה את Zane Lowe – שדרן הרדיון עטור הפרסים של תחנת הרדיו Radio 1 של ה- BBC, אפל החליטה להעסיק גם את James Bursey – המפיק הוותיק של Lowe בתחנת הרדיו הקודמת שלו, כשבנוסף לכך נראה שאפל העסיקה את Natasha Lynch ואת Kieran Yeates שני מפיקים נוספים מתחנת הרדיו Radio 1 הנחשבים לכוכבים בתחומם. אולם בניגוד ל- Bursey שלפי הדיווח יעבוד עם Lowe בלוס אנג'לס, 2 המפיקים הנוספים יבצעו את עבודתם מהמשרדים של אפל בלונדון. לא ברור מה אפל מתכננת עבור שירותי המוזיקה שלה, אולם אין ספק שזה משהו גדול למדי, במיוחד לאור כל האושיות בתחום המוזיקה והרדיו שאפל מקבצת אליה. אחת הסברות היא שאחת התוכניות של אפל לשירותי המוזיקה שלה, היא להציג שדרוג משמעותי לאיטיונס רדיו שיכלול תכנות עם תוכן אצור שיוגשו על ידי אנשי מקצוע, באותו מודל חינמי של פרסומות בו איטיונס רדיו מוצע כיום לכלל המשתמשים, או ללא פרסומות עבור אלו המנויים לשירות ה- iTunes Match. ככל הנראה אפל מאמינה שזהו הכיוון הנכון לתחום הרדיו שלה, כשבמקביל החברה גם פועלת כאמור להציג שירות סטרימינג חדש/מחודש וכן לשמור על האופי הנוכחי של איטיונס המאפשר למשתמשים לרכוש שירים ואלבומים a la carte.

הניו יורק פוסט דיווח לאחרונה שאפל פעלה באופן מכוון לחבל באפליקציית המוזיקה של שירות הסטרימינג Tidal, שזכה לאחרונה מהשקה מחודשת אחרי הרכישה המתוקשרת של Jay Z. הדיווח טוען שאפל עכבה באופן מכוון את האישור של האפליקציה המחודשת והדבר גרם לאפליקציה לפול למקום נמוך יותר ברשימת האפליקציות הפופולריות באפסטור, זאת אחרי שעל פי השמועות חברי Tidal חיבלו באופן מכוון בסינגל החדש של ריהאנה שהוצג באיטיונסטור, והושק באופן בלעדי ב- Tidal קודם לכן. אולם נראה כי מדובר בניסיונות להפוך את זירת המוזיקה לגועשת יותר ובאפל הכחישו את הנושא.

שיחרורה של הבטא השניה של 8.4 מגיעה כאשר קצב האימוץ של גרסה 8 חוצה לראשונה את רף 80 האחוזים לכדי 81%, זאת בהתאם לדיווח של אפל שמגיע מספר ימים ספורים אחרי שקצב האימוץ של גרסה 8 עמד על כ- 79%. אחת הסברות היא שהעובדה שהשעון החל להגיע למזמינים הראשונים עזרה לדחוף עוד קצת מהמשתמשים שעדיין נמצאים על גרסה 7 לגרסה 8, כאשר היקף המשתמשים שעדיין נותר על גרסאות ישנות יותר מ- 7 נותר על 2%, מה שאומר ש- 2 האחוזים ששדרגו לאחרונה את המכשירים שלהם מגרסה 7 כלשהי לגרסה 8 (ויותר נכון 8.3). כאשר אנחנו נמצאים כ- 6 שבועות לפני אירוע ה- WWDC, קצב האימוץ של גרסה 8 עדיין מפגר מאחורי זה של גרסה 7 בפרק הזמן המקביל אשתקד, שעמד על כ- 91%.

 

מקורות: Music Business Worldwide ואפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho