איידיגיטל מציגה את המקבוק החדש ואת מבצעי יוני עבור מחשבי המק

ע״י

במסיבת עיתונאים שערכה איידגיטל הכריזה החברה על מהלך שיווקי שנועד להקפיץ את מכירות המק במהלך חודש יוני. והציגה את המחירים של המקבוק החדש של אפל.
מאת רועי לטקה, גיקטיים.

 

 

The new Macbook

איידיגיטל הודיעה היום (ד׳) על פתיחת ״Mac Month״, מהלך שיווקי שנועד להקפיץ את מכירות מחשבי המק בארץ באמצעות שורה של פעילויות ובמרכזן הנחה של 12% על כלל מחשבי המק לכל אורך חודש יוני. במקביל תציע החברה גם הנחה על שירות iDigital Care, הרחבת האחריות שהיא מציעה, ומי שירכוש אותה יחד עם המחשב יהנה מהנחה כוללת בגובה 15% למחשב ולהרחבת האחריות גם יחד. חשוב לציין כי ההנחה תוצע גם עבור ליין המקבוק החדש שהשיקה אפל רק לפני חודשיים והגיע לארץ ממש לאחרונה. את ההנחה הקיצונית ביותר אגב, ימצאו הרוכשים החדשים באילת, שם מצטרפת ההנחה הכללית ברשת אליה גם מצטרפת הנחת המע״מ (הנחה כוללת של 28%).

במסגרת המהלך, ביוני תציע החברה גם הנחות על אביזרים נלווים בחנות כמו תוכנת הוירטואליזציה פררלס שתוצע תמורת הנחה של 20% ואחרים, שיוצעו רק למי שירכוש מחשב חדש. במסגרת הקמפיין תכלול איידיגיטל גם הדרכות ברשת החנויות שלה כל שעה עגולה לכל אורך חודש יוני.

המתחרים מבטיחים להגיב
מוצרי אפל בישראל מוצעים לשוק הקמעונאי באמצעות איידיגיטל (שמופעלת על ידי אייקון גרופ) ונחשבת למשווק מורשה למכירת מוצרי אפל פה בארץ. אולם, אותם המוצרים בדיוק נמכרים גם מצד משווקים שאינם מורשים אך מייבאים את מוצרי החברה בייבוא פרטי ומוכרים אותם גם הם.

אחת מהחברות היא iStore שמפעילה חנות בתל אביב ושומרת לרוב על פער מחירים משמעותי ביחס לאלו שניתן למצוא אצל המתחרה. מבדיקה שערכנו פער המחירים הנוכחי בין מחשבי המק באייסטור לאיידיגיטל עומד בממוצע על בערך 7 אחוזים לטובת iStore אלא שבשיחה שערכנו עם אייסטור מסרו לנו כי זו צפויה להגיב למבצע של איידיגיטל ברגע שיפתח. חשוב לציין: ההשוואה בין משווקת רשמית לחנות שמייבאת מוצרים באופן פרטי אינה הוגנת בשל העדר הפיקוח של אפל על האחרונה, אולם, מדובר לבסוף באותם דגמים של אותם מוצרים ועל כן מי שקריטריון המחיר מכריע בעיניו, עשוי למצוא יתרון בייבוא פרטי.

מ-iStore נמסר לנו בתגובה: ״אנחנו התחייבנו ומתחייבים למחיר הנמוך ביותר בישראל ואייסטור תדע לתת מחירים אטרקטיביים יותר״.

Gold Macbook

המקבוק החדש נחת בישראל, המחיר: החל מ-7,500 ש״ח (לפני ההנחה)
לפני כחודשיים חשפה אפל דגם חדש ומשודרג בליין המחשבים הנישאים שלה שמייצג במידה רבה את חזון החברה לדור הבא של מחשבי האולטרה בוק. לא מן הנמנע כי בחודשים הקרובים אפל תיישר קו בליין המחשבים שלה ותיטול חלק נכבד מהשינויים שחשפה בדגם החדש ותרחיב אותו אל ליין המחשבים הנישאים כולו.

המקבוק החדש מגיע עם מסך רטינה בגודל ״12 ואף על פי כן מדובר במחשב הנישא הדקיק ביותר שיצרה החברה מאז ומעולם. הוא דק יותר ב-24% מהמקבוק אייר ״11 ושוקל 927 גרם בלבד. חידושים נוספים שניתן למצוא במקבוק החדש טמונים בפיתוח טכנולוגיה שונה לחלוטין לבסיס המקלדת שלו שהפכה דקיקה יותר והוא מגיע עם משטח עכבר שיודע לזהות את עוצמת הלחיצות ולתרגם אותה למחוות שונות במערכת ההפעלה. עם זאת, נקודה אחת שספגה את מירב הביקורת במחשב החדש נעוצה בכוח העיבוד היחסית זניח שלו, שמזכיר במידה רבה יותר את כוח העיבוד של האייפד מאשר של המקבוק והעובדה שאפל צמצמה את כלל היציאות במכשיר לאחת בלבד: USB Type C.

בישראל ימכר המקבוק החדש על 6 דגמיו השונים במחיר שיפתח ב-7,500 ש״ח לדגם הבסיסי ביותר ועד 9,259 ש״ח לדגם המתקדם ביותר. המכשיר מגיע בשלושה צבעים: כסוף, אפור חלל או זהב. לשם השוואה, הדגם הזול ביותר נמכר בארה״ב תמורת 1,300 דולרים (5,044 ש״ח לא כולל מיסים).

תנודות המחירים בליין מחשבי המק באיידיגיטל לאורך החצי השנה האחרונה (המחירים המופיעים כאן אינם כוללים את ההנחה עליה הצהירה איידיגיטל)

 •  ליין האיימק:
  Idigital_imac
  ליין האיימק: עלייה במחירים לאורך החצי השנה האחרונה
 •  ליין המקבוק פרו:

  MacbookProIdigital

  ליין המקבוק פרו: מגמת מחירים מעורבת לאורך החצי השנה האחרונה

 •  ליין המקבוק אייר:
  MacbookAirIdigital
  ליין המקבוק אייר: ירידה במחירים לאורך החצי השנה האחרונה

 

מקור: גיקטיים
עריכה: natisho