אפל נכנסת לתחום המציאות הרבודה

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל רוכשת את חברת Metaio ועושה את צעדיה הראשונים לתחום המציאות הרבודה באופן רשמי.

 

 

metaio

תחום המציאות הרבודה הוא אחד מהתחומים החמים כיום בשוק ונראה שכל ענקיות הטכנולוגיה חוקרות אותו בצורה כזו או אחרת. גוגל התנסתה עם הנושא עם פרויקט משקפי ה- Google Glass, שלא הצליח לחדור למיינסטרים וחזר לשולחן הפיתוח. בעוד מיקרוסופט הציגה בתקופה האחרונה את משקפי ה- Holo Lens כאשר איתם מיקרוסופט מנסה להציג את יכולות המציאות הרבודה של המשקפיים, ספק מיני קסדה, בתור הולוגרמות. כעת נראה שגם אפל חוקרת את התחום והחברה החליטה לבצע צעד משמעותי כשעל פי דיווח של האתר TechCrunch מתגלה שאפל רכשה את חברת Metaio, חברת סטראטאפ גרמנית קטנה שנוסדה בשנת 2003 והפכה לחלוצה בתחום המציאות הרבודה, כשהיא הציגה כלי בשם ה- Metaio Creator שמאפשר למשתמשים רגילים, ולא רק למפתחים, להוסיף תרחישי מציאות רבודה בתוך דקות.

ל- Metaio יש קהילת מפתחים גדולה ולמעלה מ- 1000 לקוחות ו- 150,000 משתמשים בכ- 30 מדינות ברחבי העולם. על פי הדיווח הסימנים לגבי רכישתה של Metaio החלו מוקדם יותר החודש, כאשר בתחילת חודש מאי החברה ביטלה כנס משתמשים שתוכנן להתקיים במהלך החודש וכן סגרה את חשבון הטוויטר שלה. בימים האחרונים החברה גם פרסמה הודעה שהיא מפסיקה למכור את השירותים שלה, דבר שהלחיץ לא מעט את קהל הלקוחות הגדול שלה. לאור כנס ה- IO של גוגל, רבים סברו שאולי ענקית החיפוש והפרסום המקוון רכשה את Metaio אולם כעת התגלה שאפל היא זו שרכשה את החברה, כשענקית הטכנולוגיה אישרה בפני TechCrunch את הרכישה עם נוסח התגובה הרגיל שלה:

"אפל קונה חברות הטכנולוגיה קטנות מפעם לפעם, ובדרך כלל אנחנו לא נוהגים לדבר על המטרות או התוכניות שלנו."

טכנולוגיית המציאות הרבודה (Augmented Reality או בקיצור AR) של Metaio היא ללא כל ספק מרשימה מאוד, כניתן לראות אותה בפעולה בסרטוניםשפורסמו המציגים כיצד הטכנולוגיה מאפשרת ליצור חווית שימוש אינטרקטיבית. דוגמא לכך הוא השימוש של חברת פרארי שיצרה אפליקציה ייעודית לאולמות התצוגה של הרכבים שלה, המאפשרת ללקוחות לקבל מידע נרחב על הרכבים, החלקים של הרכבים ועוד. דוגמא נוספת היא פרויקט שהחברה בצעה בעיר ברלין, כאשר היא השתמשה בתמונות וסרטונים היסטוריים להמחיש למבקרים באזור של חומת ברלין, כיצד היו החיים בתקופה בה החומה הייתה בנויה זאת לפני פירוקה בסוף שנות ה- 80'.

לפני מספר ימים ספורים האתר 9to5mac דיווח שאפל חוקרת אפשרות להוסיף לשירות המפות ולאפליקציית המפות של iOS יכולות של מציאות רבודה, שיאפשר למשתמש לקבל מידע אינטרקטיבי על הסביבה בה הוא נמצא, כמו למשל בכיוון האפליקציה על מסעדה לראות את התפריט שלה, או בכיוון האפליקציה לרחוב מסוים לראות את החנויות, בתי הקפה והמסעדות הנמצאים שם. דוגמא נוספת היא כיוון האפליקציה על אתרים היסטוריים או מפורסמים כאלה ואחרים לקבלת מידע על האתר ועוד. בהתאם לכך נראה כי הרכישה של חברת Metaio יכולה לקדם את התוכניות הללו של אפל בצורה ניכרת למדי ואולי גם לשמש למוצרים עתידיים, זאת כאשר מוקדם יותר השנה אפל רשמה פטנט על משקפי מציאות רבודה שעובדים ביחד עם מכשיר האייפון. קשה להאמין שנראה את התוצאות של הרכישה כבר בעתיד הקרוב, אולם לאור העובדה שכלי הפיתוח של Metaio זמינים וקיימים, יתכן מאוד שאפל תטמיע אותם ב- iOS באופן מצומצם אולי כבר אפילו בגרסה 9 שצפויה להתגלות בעוד פחות משבועיים, כחלק מאירוע ה- WWDC השנתי.

 

מקור: TechCrunch
עריכה, תרגום ותוספות: natisho