מסע אל העבר | לחזור לגרסה 6 באייפון 4s ובאייפד 2

ע״י

רוצים לחזור לימי הזוהר של גרסה 6, ועדיין מחזיקים מכשיר אייפון 4s או אייפד 2? עכשיו אתם יכולים.

 

 

iOS 6

לא מעט משתמשים מציינים שמאז שהם עדכנו את מכשיר האייפון 4s שלהם ו/או מכשיר האייפד 2 שלהם למערכת ההפעלה iOS 7, המכשירים שלהם כמעט ועשו טרנספורמציה לכדי מחזיק דפים לאור האיטיות והירידה החדה בביצועי המכשירים הללו. אפל הספיקה בנתיים לספק פתרונות כאלו ואחרים על מנת שמכשירים אלו יחזרו לכלל שימוש, כאשר, בין היתר, עדכוני התוכנה של גרסאות 7.1 ומעלה (כולל עדכוני מערכת ההפעלה iOS 8 ובפרט 8.3) הביאו שיפור ניכר בביצועי המכשירים הללו, וכמו כן מצב ה״הפחתת תזוזות״ אותו הוסיפה אפל גם כן כחלק מלקחיה בהחלט סייעו לקהל הנ״ל בהשמשת מכשיריהם חזרה (על אף העובדה כי אין מדובר בהפיכת המכשירים הנ״ל למכשירי אייפון 6 ואפילו לא אייפון 5).

כעת, מגיעה הישועה עבור אותם אנשים שמעדיפים מהירות על פני פיצ׳רים, וכמובן לאותם אנשים המרגישים צורך עז לנוסטלגיה נוסח אפל. מפתח התוכנה tihmstar הצליח לפתח כלי חדש ומעניין במיוחד בשיתוף פעולה עם כמה מאושיות הפריצה של שלל מערכות ההפעלה של אפל: wincom, xerub ו-iH8sn0w. הכלי הנ״ל רוכב על ״פירצה״ בשירות העדכון מהאוויר של אפל (OTA), ומנצל את העובדה כי אפל עדיין חותמים את מערכת ההפעלה iOS 6.1.3 בעבור מכשירי האייפון 4s ומכשירי האייפד 2 בעדכון דרך האוויר, ובכך נותן את האפשרות לשנמך את המכשירים הללו מכל גרסה שהיא בה הם נמצאים, היישר אל מערכת ההפעלה iOS 6.1.3, וכל זאת בעזרת כמה שורות קוד פשוטות אותן ארזו החבורה הנ״ל לכדי כלי המכונה: odysseusOTA.

הקבוצה הספיקה לשחרר סרטון בו היא מדגימה כיצד עובד הכלי שלהם, תוך דגש כי זה אינו מצריך פריצת JailBreak או SHSH (חתימות שמורות בסידיה) על מנת להתקין אותה. להלן הסרטון המדובר:

ניתן לראות כי כלי ה- odysseusOTA זמין כעת רק למשתמשי המק, אולם המפתח מציין שהוא ישחרר בעתיד הלא רחוק גם גרסאות ללינוקס 2 ולחלונות. כמו כן התהליך מזכיר מאוד את תהליך יצירת הגרסאות המקוסטמות שהיו נהוגות בעבר בקרב קהילת הפריצה אם כי בינתיים הדבר נעשה באופן ידני דרך הטרמינל, דבר שהוא לא ידידותי במיוחד עבור המשתמש וגם לא במיוחד עבור המכשיר, לאור העובדה שצריך לפרוץ את המכשיר לפני הפעולה שמצריכה לזכור להוסיף שורת קוד במהלך העדכון במטרה לעדכן את המודם של המכשיר (BaseBand), אחרת הקישוריות של המכשיר לא תעבוד ולא ניתן יהיה לאקטב אותו.

מכיוון שאפל חוסמת בצורה הדוקה במיוחד את האפשרות לבצע שנמוך גרסה במכשיריה (גם כאשר מדובר על גירסה בעייתית עבור מכשירים מסויימים), וכמו כן לאור העובדה כי הכלי הנ״ל של הקבוצה הזו אינו מצריך חתימות SHSH כלל, אכן מדובר על כלי מרשים במיוחד, שעוקף שוב את המגבלות של אפל, אשר חווה פעם נוספת על בשרה פירצה במערכות שלה. כמובן לא מדובר בפירצות אבטחה במערכות ההפעלה שלה – הן הניידת (iOS) והן השולחנית (OS X), עליהן דיווחנו לאחרונה אלא במעקף פשוט לדבר שאפל לא סגרה באופן הרמטי. כך או כך בהחלט יהיה מעניין לראות כיצד אפל תגיב, ומה תיהיה מהירות התגובה שלה (במידה ואכן זו תגיע). בנתיים, אתם יכולים להינות מקצת נוסטלגיה על המכשירים הישנים שלכם.

מקור: iDownloadBlog
תרגום, עריכה ותוספות: ebest