האייפון 6s | שינויים בנפחי האחסון ותחזיות מכירה

ע״י

דיווח חדש מגלה שאפל שוקלת להשתמש ברכיבי זכרון מבית סמסונג במכשירי האייפון הבאים, כשנראה שמכשירי ה- 6s צפויים להעפיל במכירותיהם על מכשירי האייפון 6.

 

 

iPhone lineup

כשאפל הציגה בפני העולם את מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, רבים הביעו את מורת רוחם מהעובדה שאפל שמרה את נפח ה- 16GB בדגם הכניסה, אם כי במקביל החברה הגדילה את נפח האחסון של הדגמים היקרים יותר והקפיצה אותם ישירות ל- 64GB ו- 128GB, תוך כדי שהיא פוסחת על נפח ה- 32GB שעד אז היא הציגה. בראיון שנערך במהלך שבוע ה- WWDC עם פיל שילר – סגן הנשיא הבכיר באפל לשיווק בינלאומי, נשאל שילר לגבי החלטתה של אפל להציג את דגם הכניסה של ליין האייפון עם נפח אחסון נמוך. בתשובתו ציין שילר שכיום כאשר השימוש בשירותי ענן הולך וגובר בהיקף גדול יותר, בין אם עבור מוזיקה (בסטרימינג/ איטיונס Match), תמונות וסרטונים (iCloud Photo Library או אפילו Google Photos) ועוד. נראה כי לא כל המשתמשים צריכים נפחי אחסון גדולים על מכשירי הסמארטפון שלהם, כשלא אחת ההעדפה של המשתמשים היא לרכוש מכשיר בהתאם לשיקולים כספיים וכאן נכנס היתרון של מכשיר בנפח 16GB המוצג במחיר זול יותר. שילר גם ציין שבכך הלקוח אולי מקבל נפח אחסון קטן יותר, אולם בתמורה החומרה הכללית והן חומרת המצלמה הן איכותיות. אולם יתכן מאוד שזה ישתנה בדגמים הבאים של מכשירי האייפון, או לפחות כך נרמז מדיווח חדש של ה- Korea Times שמגלה כי אפל נמצאת במגעים עם סמסונג לאספקת רכיבי זכרון פלאש (NAND) עבור דגמי האייפון הבאים.

לפני מספר שנים אפל החליטה להפסיק להשתמש ברכיבי הזכרון של סמסונג במכשירי המובייל שלה, ובהתאם לכך החברה עברה להשתמש ברכיבי הזכרון של יצרניות אחרות ביניהן טושיבה, הייניקס וסאנדיסק. הדיווח של ה- Korea Times מציין שהסיבה לכך היא בגלל המחירים הגבוהים שסמסונג דרשה עבור רכיבי הזכרון שלה, אולם סביר להניח שגם היריבות לצד מלחמות הפטנטים בין 2 החברות שהתנהלו במהלך אותם הימים היו חלק מהסיבה לכך. בכל אופן הדיווח מגלה שעל פי הנראה לאפל אין תוכניות להציג מכשירי אייפון בנפח הגדול יותר מ- 128GB, לפחות לעת עתה, אולם נראה שהחברה מעוניינת להרחיב את נפחי האחסון במכשירי הביניים כשאחרי הצגת השינוי בנפחי האחסון במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, אפל ראתה גדילה משמעותית בביקוש למכשירי אייפון בעלי נפח של 64GB. אין ספק שנראה שעל פניו המהלך המתבקש הוא להגדיל את נפח האחסון של דגם הכניסה מ- 16GB ל- 32GB ובכך לספק למשתמשים חווית שימוש טובה יותר תמורת כספם. אולם לאור העובדה שמחירי האייפון הממוצעים עלו בשנה האחרונה, הן בזכות הצגת האייפון 6 פלוס והן בזכות ההעדפה של רוב המשתמשים לבחור בנפח ה- 64GB, קשה להאמין שאפל תעשה זאת במיוחד לאור דבריו של שילר שצוינו לעיל.

לאור העובדה שלפי הדיווחים אפל כבר החלה בייצור הראשוני של מכשירי האייפון 6s, נראה כי ההחלטה של אפל לגבי נפחי האחסון כבר נעשתה וכל מה שנותר לעשות הוא לחכות ולראות מה החברה תציג. אין ספק שלאור ההצלחה המדהימה של מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס בעיקר בגלל גדלי המסך הגדולים שלהם, רבים מאמינים שמכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס לא יצליחו להעפיל על הדגמים הנוכחיים במכירות שלהם, דבר שעד כה קרה בכל מחזור השקה של מכשירי אייפון מאז השקת האייפון 3G. אולם דו"ח חדש של חברת RBC Capital Markets מגלה שיתכן ומכשירי האייפון 6s ימשיכו את המגמה, כשלטענתם הגורם העקרי לשדרוג מכשירי הסמארטפון הוא החוזה מול ספקיות הסלולר שבאופן מסורתי בחו"ל מתחדש אחת לשנתיים. גורם נוסף שעשוי להשפיע על ההצלחה של מכשירי האייפון 6s הוא העובדה, שמבין אלו שרכשו את מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס נמנו סוויצ'רים רבים מפלטפורמות אחרות ובראשן אנדרואיד מה שמותיר הן למכשירי האייפון 6 והן למכשירי האייפון 6s קהל גדול של משתמשי אייפון שצפוי לשדרג את מכשירי הסמארטפון שלהם, בשנה הקרובה.

RBC-Capital-iPhone-Upgrade-Chart-2015

על כך מתווספת העובדה שרוב משתמשי האייפון שומרים נאמנות למכשירים שלהם, דבר שמקבל חיזוק מהדו"ח של RBC שסקר כ- 6,000 משתמשים בארה"ב וגילה שכ- 85% ממשתמשי האייפון ציינו שהם ישדרגו את מכשירי האייפון הנוכחיים שלהם למכשירי אייפון חדשים, כשלעומת זאת בקרב משתמשי הסמארטפונים של סמסונג רק כ- 65% ציינו שגם מכשיר הסמארטפון הבא שלהם יהיה של סמסונג.

 

מקורות: MacRumors וה- Korea Times
עריכה, תרגום ותוספות: natisho