רכיבים נוספים של האייפון 6s מתגלים

ע״י

בעיצומו של תהליך הייצור ההמוני של דגמי האייפון 6s, מתגלים רכיבים נוספים של המכשיר ובאופן מיידי הם מודלפים ברשת.

 

 

iPhone 6 antenna

פחות מחודשיים לפני שאפל צפויה להציג את מכשירי האייפון הבאים, נראה כי עוד ועוד רכיבים ופרטים על המכשירים מגיעים לרשת ובכך מצמצמים עבור אפל את אלמנט ההפתעה להצגת המכשירים (האמנם?). עד כה הודלפו לרשת פאנל הגב האחורי של האייפון 6s ושל האייפון 6s פלוס שגילו כי דגמי האייפון הבאים ישמרו את קו העיצוב הנוכחי של האייפון 6 וה- 6 פלוס באופן מלא, אם כי נראה שאפל בצעה חיזוקים כאלה ואחרים לשלדת האלומיניום של האייפונים החדשים, זאת אחרי פרשיית בנדגייט הידועה לשמצה. כמו כן התגלה שמכשירי האייפון הבאים יגיעו עם לוגי'ק בורד קטן יותר שיאפשר מקום רב יותר עבור הסוללה, ושדגמי האייפון החדשים יעשו שימוש ברכיב קישוריות סלולרית חדש מבית קוואלקום וכן ברכיב NFC חדש.

כעת תמונות חדשות שמגיעות מהאתר הצרפתי NWE, מציגות רכיבים נוספים של מכשירי האייפון 6s כשהראשון הוא כבל הפלקס שמכיל בתוכו את לחצני הווליום של המכשיר, את לחצן ההשתק (שבגרסה 9 יהיה ניתן להגדיר אותו בין פעולת ההשתקה לבין פעולת נעילת סיבוב המסך), לחצן הכיבוי הדלקה של המכשיר ואת הפלאש לד הכפול אותו אפל מכנה בשם True Tone. באופן מעניין נראה כי במכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, רכיבים אלו הגיעו על 2 כבלי פלקס נפרדים וכעת נראה שמסיבות כאלה ואחרות אפל החליטה לאחד את המכלול לכדי מכלול אחד, דבר שמצד אחד אולי יקל על עלויות הייצור וההרכבה עבור אפל, אולם מצד שני צפוי להקשות על התיקן של המכשיר, כך שבמידה ואחד מהלחצנים הנ"ל המורכבים על אותו כבל הפלקס יפגם, יהיה צריך להחליף את המכלול כולו. מה שכן מעבר לעובדה שכעת אפל בחרה לחזור ולשלב את הרכיבים הללו על מכלול אחד בודד, נראה שאין הבדל משמעותי בין מכלול זה שיהיה במכשירי האייפון 6s לבין זה שנמצא במכשירי האייפון 6 כיום.

iphone_6s_lightning_annotatediPhone-6s-Single-Flex-Cable1

תמונות נוספות שפורסמו על ידי האתר NWE מציגות את המכלול התחתון של המכשיר שכולל את מחבר הברק, המיקרופון ומחבר האוזניות. כמו כן האתר גם פרסם תמונות של מה שנראה כמו טבעת המתכת הסובבת את לחצן הבית, שלתוכו מוטמע חיישן ה- Force Touch, כשהצבע הזהוב של הטבעת מגלה כי מדובר בזו השייכת לדגמי האייפון 6s הזהובים. יש לציין כי השמועות לגבי דגמי האייפון 6s מגלות כי אפל מתכוונת להציג את ליין המכשירים החדש עם צבע חדש – והוא צבע וורוד, אם כי עד כה השמועות בנושא לא ברורות באופן מלא, כשחלקן מתייחסות לצבע וורוד בעוד אחרות לצבע זהוב וורוד, שיהיה דומה לצבע הזהב הוורוד של קולקציית ה- Edition של השעון.

עוד תמונות מציגות את טבעת המתכת העוטפת את המצלמה האחורית של האייפון, דבר שכל הנראה מצביע על כוונתה של אפל לשמר את העיצוב הנוכחי של מכשירי האייפון 6 באופן מלא, גם עבור המצלמה האחורית שכידוע מגיעה עם עדשה בולטת במקצת (כ- 1 מילימטר) מחוץ לגוף המכשיר. עיצוב זה זכה ללא מעט ביקורת מצד המשתמשים ואף ללעג מצד המתחרים ובראשן Xiaomi שבאירוע הצגת מכשיר ה- Mi 4 ציינה שסמארטפון הדגל שלה מגיע עם מצלמה מהטובות בשוק ולמרות זאת והעובי הדקיק של המכשיר, המצלמה לא בולטת מחוץ לגוף המכשיר.

iPhone-6s-Camera-Rings-Home-Button

למעשה תמונות אלו מחזקות את ההבנה כי מכשירי האייפון 6s אכן ימשיכו את קו השקת האייפונים בו דגמי ה- s לא זוכים לשינוי חיצוני משמעותי, וכי השינויים מתבטאים בעיקר בשדרוג משמעותי לחומרה הפנימית של המכשיר. השמועות לגבי ה- 6s מתייחסות לשדרוג נפח ה- RAM לכדי 2GB, שדרוג מכלול המצלמה, שימוש ברכיב A9 חדש ועוד.

 

מקור: NWE
עריכה, תרגום ותוספות: natisho