כן 6c, לא 6c

ע״י

השאלה סביב האפשרות שאפל תשיק את מכשיר ה- 6c ממשיכה לעלות כאשר המדליף evleaks@ מתייחס לכך, כשמנגד יש גם עדויות סותרות.

 

 

iPhone lineup 2015

אין ספק שבשבועות הקרובים, אפל תציג בפני העולם דגמי דגל חדש לליין האייפונים, בין אם הם יקראו 6s, או משהו אחר. אולם גם כאשר אנחנו נמצאים פחות או יותר באמצע חודש אוגוסט, עדיין לא ברור האם אפל תציג לצד ליין ה- 6s, דגם חדש בליין ה- c שזכה ברשת לכינוי "האייפון 6c". בחודשים האחרונים הודלפו לרשת תמונות של מה שנראה כמו פאנל הגב האחורי של מכשיר שכזה ואין ספק שמכשירי האייפוד טאץ' החדשים שדחסו את החלק הארי של רכיבי האייפון 6 לתוך מעטפת דקיקה של אלומיניום צבעוני ועם מסך של 4 אינץ', הציתו את הדמיון לגבי אפשרות של מכשיר אייפון 6c בעל ממדים דומים. אולם מעבר להדלפות הפאנל האחורי שהגיעה לרשת לפני מספר חודשים, נראה שאף רכיב אחר של מה שנראה כמו האייפון 6c לא הגיע לרשת, בעוד נראה שרוב הרכיבים של מכשירי ה- 6s כבר הודלפו לרשת והוצגו לראווה. כעת השאלה סביב מכשיר ה- 6c בעל מסך ה- 4 אינץ' ממשיכה לעלות כאשר בימים האחרונים המדליף הסדרתי Evan Blass הידוע בכינוי הטוויטר שלו: evleaks@ צייץ בחשבון הטוויטר שלו, שכבר הדליף בעבר מידע רב לגבי מוצרי טכנולוגיה רבים ופברט סמארטפונים, שבועות ואף חודשים לפני הצגתם הפומבית, שנראה כי האייפון 6c יוצג במקביל למכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס.

לאור היסטוריית הדיווחים, או שמא יותר נכון, היסטוריית ההדלפות האמינה של Blass, הציוץ הדי תמים שלו החזיר לכותרות את השאלה סביב מכשיר ה- 6c, אם כי Blass לא פירט לגבי הנושא ולא ציין האם מכשיר ה- 6c אכן צפוי להגיע עם מסך של 4 אינץ'- כמצופה, או שמא הוא יגיע עם מסך של 4.7 אינץ'. יש לציין שבעוד שרוב הסברות לגבי ה- 6c מאמינות כי המכשיר יגיע עם מסך של 4 אינץ', למעשה מכשיר ה- 5c (אותו ה- 6c צפוי להמשיך) הגיע עם מסך של 4 אינץ', מהסיבה הפשוטה שזה היה גודל המסך הסטנדרטי של ליין האייפונים דאז. ולאור העובדה שנראה כי מטרתו העקרית של ה- 5c הייתה ליצור בידול בין ה- 5s לבין המכשיר של השנה שעברה (האייפון 5) המכשיר הגיע עם גודל מסך של 4 אינץ'. כך שכעת כשהאייפון 6s צפוי לרשת את האייפון 6, אין סיבה שאפל תציג מכשיר 6c שכזה עם מסך של 4 אינץ', שהרי הדבר לא יצור בידול בין האייפון 6 (אם זה אכן ימשיך להמכר) לבין האייפון 6s – מבחינת המראה החיצוני.

במקביל לציוץ של Blass פורסמו ברשת מספר דיווחים שסותרים את ה"הדלפה" שלו. הראשון מגיע מכיוון חברת הפרסום במובייל Fiksu שדיווחה כי הלוגים שלה, שאוספים מידע בין היתר לגבי סוגי המכשירים, זיהו תעבורה שמגיעה משני מכשירי אייפון חדשים עם מספרי הזיהוי: iphone8,1 ו- iphone8,2 המעידים על כך שאפל בודקת את מכשירי האייפון 6s פלוס וה- 6s בהתאמה, כאשר מספר הזיהוי של מכשירי האייפון 6 פלוס שמגיע עם מסך בגודל 5.5 אינץ' הוא iphone7,1 בעוד מספר הזיהוי של האייפון 6 שמגיע עם מסך בגודל 4.7 אינץ' הוא iphone7,2. מידע זה מאשש (באופן לא מפתיע) את קיומם של מכשירי אייפון חדשים, קרי האייפון 6s פלוס והאייפון 6s, ושאפל בודקת את המכשירים הללו, כאשר הלוגים של Fiksu זיהוי כ- 87 מכשירי 6s פלוס ייחודיים, ועוד 67 מכשירי 6s ייחודיים כאשר המידע מגיע מסוגים שונים של אפליקציות וברובו מארה"ב, אם כי יש גם לוגים שמגיעים מגרמניה ומברזיל. מה ש- Fiksu לא זיהוי בלוגים שלהם הוא אזכור למכשיר אייפון חדש שלישי, קרי האייפון 6c מה שסותר כאמור את הציוץ של Blass לגבי המכשיר השמועתי.

iPhone-6c-concept-3D-Future-001

דיווח שני מגיע מהאתר Digitimes, שהיסטוריית הדיווחים שלו שנויה במחלוקת, שציין שאפל אכן מתכוונת להציג ממשיך דרך למכשיר ה- 5c, אולם שמכשיר שכזה לא יושק השנה, אלא רק בשנה הבאה. בדיווח שלה Digitimes שידועה להסתמך על שרשרת הייצור והאספקה של אפל במזרח, מציינת שמכשירי ה- 6c הללו יגיעו עם רכיבי עיבוד שייוצרו בטכנולוגיית FinFET של 16 ננומטר או 14 ננומטר. באופן מעניין הדיווח הזה מאשש את הטענה של האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI שבחודשים האחרונים ציין כי לפי מקורותיו ממשיך הדרך של ה- 5c לא יושק השנה, אלא בשנה הבאה.

 

מקורות: @evleaksFiksu  ו- Digitimes
עריכה, תרגום ותוספות: natisho