אפל פועלת לקדם את טכנולוגית ה- NFC

ע״י

אפל מחליטה לתת חסות לפורום ה- NFC הרשמי ומצטרפת לחבר המנהלים שלו, במטרה לקדם את הטכנולוגיה.

 

 

Apple Pay

אפל ידועה בעיקר בזכות המוצרים שלה והטכנולוגיות שהחברה מציגה בהם, אולם בשנים האחרונות אפל פועלת באופן ניכר להשפיע על טכנולוגיות כאלה ואחרות שהפכו או נמצאות בדרך להפוך לסטנדרטים בתעשיה. הדוגמא המוכרת ביותר אולי היא התמיכה של אפל ב- HTML 5 ותיעדופה באופן בולט אל מול טכנולוגית ה- Flash של אדובי, כאשר תמיכה זו זכתה ללא מעט זמן מסך ובמיוחד בימים שאחרי השקת האייפד, שבאופן בולט למדי המשיך את המגמה אותה אפל החלה עם מכשירי האייפון והאייפוד טאץ' – שלא לתמוך בטכנולוגיה של אדובי ובמקום זאת לקדם את HTML 5. בטיעונה אפל ציינה שטכנולוגית ה- Flash של אדובי נמצאת בשלהי חייה, אולם היא גם קניינית. זאת בניגוד לטכנולוגית HTML 5 שנמצאת בתחילת חייה והיא גם בשלבים להפוך להיות כחלק מהסטנדרטים הפתוחים של הרשת. כעת כשנה אחרי שאפל הציגה בפני העולם את מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס הכוללים את טכנולוגית ה- NFC, שמאפשרת את שירות התשלומים הדיגיטלי של החברה שהושק בחודש אוקטובר 2014, ולאחרונה התרחב מחוץ לגבולות ארה"ב והגיע לאנגליה, החברה מצטרפת לפורום ה- NFC הרשמי להיות אחת מנותנות החסות העקריות ובמקביל גם מצטרפת לחבר המנהלים של הפורום.

יש לציין שטכנולוגיות ה- NFC היא כבר בהחלט לא טכנולוגיה חדשה, וחברות טכנולוגיה רבות הציגו בשנים שקדמו להשקת מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, מכשירים ומוצרים שתומכים בטכנולוגיה בצורה כזו או אחרת כשביניהן ניתן למצוא את מכשירי הלומיה של נוקיה/מיקרוסופט, מכשירי אנדרואיד כאלה ואחרים, רמקולים אלחוטיים ועוד. בהתאם לכך אפל זכתה ללא מעט ביקורות סביב התמהמהותה לאמץ את הטכנולוגיה החדשה, אולם בהתאם לדרך הפעולה של אפל החברה לא מיהרה להטמיע את הטכנולוגיה בליין המוצרים שלה בלי סיבה מוצדקת. ואכן ברגע שהחברה החליטה לחשוף את שירות התשלומים הדיגיטלי שלה, שככל הנראה נראה בעיני החברה כסיבה מספיק מוצדקת, היא עשתה זאת עם מכשירי האייפון 6, ה- 6 פלוס והשעון שתומכים בשירות התשלומים הדיגיטלי.

לפי הדיווח הרשמי בבלוג שלה, פורום ה- NFC הרשמי נוסד במטרה לקדם את טכנולוגית ה- NFC על ידי פיתוח מאפיינים, להבטיח את יכולת הפעולה ההדדית של מכשירים ושירותים שתומכים בטכנולוגיה וחינוך השוק לגבי NFC. הדיווח מציין שמי שהושם בחבר המנהלים של הפורום הוא Syed Aon Mujtaba, דירקטור בקבוצת ההנדסה של אפל לתחום הקישוריות שידאג לקדם את הפיתוח של הטכנולוגיה ואת האימוץ שלה וכן לשפר אותה בקצב מהיר יותר, כשנראה שכבר עם השקתו של מכשיר האייפון 6s ניתן יהיה לראות את הפירות העבודה של אפל בתחום, כאשר לפי בדיקה של הלוג'יק בורד של האייפון 6s ניתן לזהות כי המכשיר יגיע עם רכיב NFC משופר. כמו כן החברה פועלת להטמיע את הטכנולוגיה מעבר לתחום התשלומים בלבד זאת לפי רישומי פטנטים שהתגלו בשנה האחרונה.

Apple-Watch Apple-Pay

כאמור לא מדובר בפעם הראשונה בה אפל פועלת בדרך אקטיבית לקדם טכנולוגיה כזו או אחרת בשנים האחרונות, כאשר דוגמאות נוספות ניתן לראות בפועלה של אפל כחלק מהיותה חברה בפורום ה- USB והבלוטות', טכנולוגיות שהחברה דוחפת קדימה בליין המוצרים שלה כשברוב המקרים היא נמצאת צעד אחד לפני המתחרות שלה. כך למשל התגלה שלאפל היה חלק ניכר בפיתוח תקן ה- USB C החדש שאומץ במחשב המקבוק החדש, שהיה בין המחשבים הניידים (ולמעשה מוצרי המובייל) הראשונים שהושקו עם המחבר החדש והמולטי – שימושי. באופן דומה החברה גם קידמה באופן ניכר את טכנולוגית הבלוטות' בליין המוצרים שלה, זאת אחרי שבמשך שנים רבות מכשירי האייפון כללו קישוריות בלוטות' מיושנת. אולם עם השקת בלוטות' 4.0 ותקן ה- BLE המתקדם אפל הפכה להיות שחקנית פעילה מאוד בכל הנוגע לטכנולוגית הבלוטות', עליה מתבססת לא מעט טכנולוגית ה- iBeacon ולאחרונה החברה הציגה את מכשירי האייפוד טאץ' שכוללים את תקן הבלוטות' 4.1 כשמקביל התגלה כי עכבר ה- Magic Mouse 2 והמקלדת האלחוטית החדשה שהחברה צפויה להציג בקרוב יגיעו עם בלוטות' 4.2.

כחלק מחברת ההנהלה של פורום ה- NFC אפל תקח חלק לצד ענקיות טכנולוגיה אחרות ביניהן: גוגל, נוקיה, NXP (המייצרת את רכיבי ה- NFC בהם אפל עושה שימוש), סוני, אינטל, מאסטרכארד ווויזה.

 

מקור: בלוג ה- NFC
עריכה, תרגום ותוספות: natisho