פרטים נוספים נחשפים על האייפון 6s – חלק 2

ע״י

נפח אחסון התחלתי של 16GB, צילום 4K, טפטים אינטרקטיביים חדשים וצבע חדש של זהוב-וורוד הם רק חלק מהדברים המדווחים על מכשירי האייפון הבאים. חלק 2.

 

 

iPhone 6s colors

לטענת האתר 9to5 פיצ'ר ה- Force Touch עשוי לקבל שם שונה, לכשהוא יוצג על מכשירי האייפון, כשבנוסף לכך האתר מציין שהמכשיר ימשיך להגיע עם חיפוי של זכוכית גורילה למסך, אותה אפל מכנה בשם Ion-X, ולא עם חיפוי ספיר שרבים סברו שהוא צפוי להגיע למכשירי האייפון עם מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס. דבר נוסף שהאתר מאשש הוא את השמועות על הצגת צבע נוסף לליין מכשירי האייפון 6s והוא הצבע הוורוד. אולם לא יהיה מדובר בצבע וורוד גרידא, או צבע וורוד הדומה לזה של מכשירי האייפון 5c, אלא צבע זהוב-וורוד (או יותר נכון זהב וורוד) הדומה לצבע של השעונים מקולקציית ה- Edition של אפל. הוספת הצבע תאפשר לאפל לבדל את ליין ה- 6s מליין ה- 6, באופן דומה לפועלה של החברה עם מכשירי ה- 5s שהגיעו עם שינויי צבע שהתבטאו במעבר משחור לאפור חלל והוספת מכשיר בצבע זהוב, שהתגלה להיות פופולרי אפילו מעבר למצופה.

פיצ'ר נוסף שמכשירי האייפון 6s ישאילו מהשעון של אפל הוא בטפטים האינטרקטיביים החדשים שיציגו אלמנטים דומים לתצוגות השעון האינטרקטיביות של השעון, שמציעים בחירה בין: מדוזה, פרפרים בשלל צבעים או פרחים צבעוניים. באופן מעניין בבטא החמישית של גרסה 9, בהם אפל הציגה טפטים חדשים החברה לא הציגה את הטפטים האינטרקטיביים החדשים, ויתכן מאוד שאלו יוצגו בגרסה הסופית של 9, או שאולי הם יהיו בלעדיים למכשירי ה- 6s. באופן מעניין למדי 9to5 מציין שלפי מקורותיו בין הטפטים האינטרקטיביים שיוצגו למכשירי האייפון 6s ניתן יהיה למצוא טפט של דג קוי, הדומה לזה שהוצג בתמונה שהודלפה לפני מספר ימים המציגה את הקופסא של מכשירי האייפון 6s. מה שעשוי להפוך את התמונה שהוצגה לאמיתית, למרות שהיא שונה בתכלית השוני מהקופסאות של מכשירי האייפון 6, דבר שאולי אפל מעוניינת לעשות כדי לבדל בין 2 המכשירים במעמד הרכישה. אפל החלה להציג טפטים אינטרקטיביים בגרסה 7, כשבכתבת התחקיר המעמיקה שקיים הניו יורקר עם ג'וני אייב, ציין אייב ששימוש בטפטים אינטרקטיביים מוסיפים באופן ניכר לשימוש במכשיר, כפי שהם עושים בתצוגות השעון האינטרקטיביות. אולם המסך של השעון שמשתמש בטכנולוגיית AMOLED מאפשר שימוש בצבעים שחורים אמיתיים, שמסכי LCD לא יכולים להגיע לאותה רמת עומק של שחור, כך שבעוד שבתצוגות השעון האינטרקטיביות האלמנטים מופיעים כשהם "שוחים" בחלל שחור, על מסך האייפון החלל יהיה בצבע אפור כהה והאפקט יהיה פחות מרשים.

המקור של 9to5 ציין שבסופו של דבר יתכן מאוד שהטפטים האינטרקטיביים החדשים שנמצאים בשלבי בדיקה לא יושקו, ויתכן שמסיבה זו אם לא נכללו בבטא החמישית של גרסה 9.

דבר נוסף שהתגלה בסוף השבוע האחרון הוא שלמרות השמועות בנושא, נראה שאפל תמשיך להציג את מכשירי האייפון עם נפח אחסון התחלתי של 16GB, זאת למרות השמועות שאפל עשויה להגדיל את הנפח ההתחלתי ל- 32GB, זאת אחרי לא מעט ביקורות שהחברה ספגה אחרי שרבים טענו שהצגת נפח של 16GB פוגעת בחווית השימוש במכשירי האייפון, במיוחד כאשר בשנים האחרונות הנפח של תכני המדיה תפח, בין אם בגלל שימוש במצלמות עתירות פיקסלים, תמונות פנורמיות, סרטוני HD הכוללים גם סרטוני Slo-Mo בהילוך איטי ועוד. פיל שילר התייחס לנושא בראיון שנערך עימו זמן קצר אחרי אירוע ה- WWDC, וסגן הנשיא הבכיר באפל לשיווק בינלאומי ציין שנפח אחסון של 16GB מספיק ללא מעט משתמשים בין אם כאלה שעושים שימוש בשירותי ענן באופן הולך וגובר, או כאלה שרגישים לנושא המחיר של המכשיר ורוצים לקבל את הטכנולוגיה החדישה ביותר מבית אפל. כמו כן בגרסה 9 אפל עושה לא מעט שיפורים שצפויים לשפר את חווית השימוש במכשירים עם נפח אחסון קטן יותר.

מה שכן למרות כל אלו היו סברות שאולי אפל תגדיל את נפח האחסון ההתחלתי של מכשירי האייפון, אולם כאמור השמועות הללו התבדו, כאשר המדליף OnLeaks@ פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה המציגה מסמך המראה באופן די ברור שליין מכשירי ה- 6s יגיע אף הוא בנפח התחלתי של 16GB. אין ספק שהדבר צפוי לאכזב לא מעט משתמשים שאולי ציפו ליותר, אולם לאור העובדה שיתכן מאוד שהשיפורים שאפל תציג בליין ה- 6s לא יהוו גורם משיכה מספק, כשבמקביל החברה צפויה להשאיר את מכשירי ה- 6 וה- 6 פלוס ולהציגם במחיר מוזל. נראה כי השארת הנפח ההתחלתי של 16GB יאפשר לאפל לשמור על מחיר ממוצע (ASP) גבוה, בין אם שמשתמשים רבים יעדיפו לבחור במכשירי אייפון 6s בנפח אחסון של 64GB, במכשירי 6s פלוס (באופן כללי) או ללכת על מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס המוזלים יותר שללא כל ספק יהיו מאוד אטרקטיביים.

בהתאם לכך נראה כי ליין מכשירי האייפון שיוצג הסתיו הקרוב לא יכלול את האייפון 6c השמועתי, או דגם חדש של אייפון עם מסך בגודל 4 אינץ'. האתר 9to5mac מציין שבמקום זאת הליין החדש של מכשירי האייפון יכלול את מכשירי ה- 6s וה- 6s פלוס, את מכשירי ה- 6 וה- 6 פלוס במחיר מוזל יותר ואת האייפון 5s כמכשיר הכניסה לליין האייפונים. בשבועות האחרונים היו לא מעט סברות שאפל תעלים את מכשירי ה- 6 וה- 6 פלוס לטובת מכשירים המעוצבים שונה, וליתר דיוק בעיצוב פלסטיק כפי שהיא עשתה בעבר עם מכשירי ה- 5c, זאת במטרה לבדל בין ליין ה- 6s לבין ליין ה- 6. אולם נראה כי אפל תמשיך למכור את 2 הליינים במקביל ותמצא דרכים אחרות לבדל בין 2 המכשירים.

להמשך דיון

 

מקורות: Appleinsider ,9to5mac ושוב פעם 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho