כל מה שצפוי באירוע המדיה

ע״י

כל מה שצפוי לקרות באירוע המדיה הקרוב של אפל. החל מהשמועות על אפל TV חדש, האייפונים החדשים, דברים הקשורים לשעון ואולי אפילו אייפדים.

 

 

applelogobillgraham-800x533

אירוע המדיה הקרוב של אפל שיערך ביום רביעי ה- 9 לספטמבר בשעה 20:00 שעון ישראל (10 בבוקר שעון סן פרנסיסקו), הוא אחד מאירועי המדיה הגדולים ביותר של החברה לשנה, אם לא הגדול שבהם. בהתאם לכך נראה כי החברה החליטה שאירוע כה משמעותי יש לקיים במקום מתאים, ולא בכדי החברה שכרה את אודיטוריום Bill Graham Civic שבסן פרנסיסקו, המקום בו סטיב ג'ובס וסטיב ווזניאק הציגו לראשונה בפני העולם את מחשב ה- Apple II, שמכיל מקום לכ- 7,000 משתתפים. בחירת המקום ההיסטורי הוא ככל הנראה לא מקרי, בדיוק כפי שבשנה שעברה אפל בחרה לקיים את אירוע המדיה של חודש ספטמבר ב- Flint Center בו ג'ובס הציג את המקינטוש הראשון, כזירה להצגת מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, שירות אפל Pay ואת השעון. עד כה השמועות והדיווחים בנושא מציינים שאכן צפוי להיות אירוע משמעותי וגדול, אם כי לאור כל הדיווחים וההדלפות נראה כי לאפל יהיה קשה מאוד להפתיע ובהתאם לכך רוב הדברים שיוצגו יהיו בהתאם לציפיות ולא מעבר.

בכל אופן ממה שידוע עד כה נראה כי האירוע הולך להתמקד ב- 2 נושאים עיקריים ידועים: מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס והאפל TV החדש. כמו כן יש דיווחים וסברות שאפל עשויה להציג באירוע גם תכנים הקשורים בשעון, כאשר יהיה זה תאריך השנה להצגתו. תכנים אלו צפויים להיות רצועות חדשות ובעיקר לקולקציית הספורט של השעון, שיתכן מאוד וחלקן כבר הוצג על ידי אפל בתערוכה שנערכה במילאנו זמן קצר אחרי השקתו של השעון לפני כחצי שנה. כמו כן יש שמועות שאפל תציג דגמים חדשים לקולקציות השונות שיתמקדו בעיקר בתוספת של צבעים, כמו למשל צבע צהוב לקולקציית הספורט, ואולי אפילו צבע זהוב לקולקצייה הזו. בין אם אפל תציג מוצרים חדשים הקשורים לשעון או לא, אין ספק שמכשיר הטכנולוגיה הלביש המעניין של אפל יזכה לזמן מסך, לאור העובדה שאפל צפויה להשיק תוך ימים ספורים את watchOS 2 אותה היא הציגה ב- WWDC, שתביא עימה פיצ'רים חדשים למערכת ההפעלה של השעון, כשגולת הכותרת תהיה תמיכה לאפליקציות צד ג' מקומיות.

נדבך נוסף של watchOS 2 הוא יכולת קצת יותר אוטונומית של השעון בחיבור לרשת ה- WiFi, אולם השעון עדיין יהיה תלוי ברובו במכשיר האייפון וזה כאמור יהיה אחד הנושאים העקריים של האירוע, כשלצד פרטים על גרסה 9 שתושק אף היא תוך ימים ספורים, אפל צפויה להציג דגמים חדשים לליין האייפונים שימשיכו את הקו של מכשירי האייפון 6 מהשנה שעברה תחת השם "אייפון 6s". דגמים אלו יגיעו באותם גדלי מסך של 4.7 אינץ' ו- 5.5 אינץ' שיכללו בעיקר שדרוג חומרה משמעותי בכל האספקטים של המכשיר, החל מרכיב A9 חדש שימשיך להיות המנוע העוצמתי של מכשירי האייפון, כשהוא צפוי לזכות לשדרוג בזכרון ה- RAM לכדי 2GB. מכשירי ה- 6s גם יכילו רכיבי קישוריות סלולרית משופרים מבית קוואלקום שיאפשרו תמיכה נרחבת יותר ברשתות LTE (דור 4) ובגלישה סלולרית. אפל צפויה גם לשדרג את רכיבי ה- NFC ובמקביל להציג חיישן Touch ID משופר. גם מכלולי המצלמות של המכשיר יזכו לשדרוג משמעותי, כאשר השמועות מדברות על מצלמת iSight אחורית ברזולוציה של 12MP שתשפר את איכות התמונות בזכות אלמנטים נוספים ותאפשר גם צילום וידאו של 4K. גם מצלמת ה- FaceTime הקדמית של המכשיר תשודרג כשהיא תוכל לפי השמועות לצלם וידאו ברזולוציה של 1080p, סרטוני Slo-Mo ותמונות סלפי פנורמיות, כשעל פי הנראה מערכת ההפעלה תתמוך בתאורת פלאש על ידי הארת המסך בהתאם.

iPhone 6s internals

כל אלו צפויים להפוך את מכשירי ה- 6s למכשירי האייפון החזקים ביותר עד כה, אולם נראה כי אחד מגולות הכותרת במכשירים החדשים תהיה הטמעתה של טכנולוגיית ה- Force Touch, אותה אפל הציגה בשנה שעברה בשעון ובאביב האחרון בטרקפד החדש של הדגמים החדשים של המקבוקים (למעט ליין האייר). על פי הדיווחים אפל תציג את הטכנולוגיה תחת השם 3D Touch ואין ספק שיהיה מעניין לגלות איך אפל תטמיע אותה במכשירי האייפון (וככל הנראה בהמשך האייפד).

מבחינה ויזואלית מכשירי האייפון 6s לא צפויים להציג שינוי ניכר ממכשירי האייפון 6 הנוכחיים. ההבדלים היחידים יהיו הבדלי גודל ועובי קטנים מאוד שיתבטאו בכמה עשיריות של מילימטרים, שעל פי הנראה נובעים מהטמעתה של טכנולוגיית ה- Force Touch. מה שכן נראה כי בעוד ההבדלים החיצוניים כמעט ולא יהיו ניכרים, שינוי מהותי למדי יהיה במבנה הפנימי של שילדת היוניבודי של המכשיר ובחומר ממנו היא עשויה. שינויים אלו ככל הנראה נעשו על ידי אפל כדי להתמודד עם העובדה כי אלומיניום הוא חומר רך ובר כיפוף, ובהתאם לכך אפל כאמור בצעה מספר שינויים במבנה של השילדה להפוך אותה לעמידה יותר, כשנראה כי מעטפת היוניבודי של מכשירי ה- 6s תהיה עשויה לא מאלומיניום מסדרת ה- 6000 הסטנדרטית, אלא מאלומיניום מסדרת ה- 7000 העמידה יותר, בה אפל עושה שימוש בקולקציית הספורט של השעון. סגסוגת מחוזקת זו זוכה לעמידות גבוהה יותר בזכות תוספת של אבץ. שינוי ויזואלי קל נוסף הוא בגזרת הצבעים, כאשר לפי הדיווחים והשמועות אפל תציג צבע נוסף בליין האייפונים – זהב וורוד, שיהיה תואם לצבע הזהב הוורוד של השעון בקולקציית ה- Edition היוקרתית.

iPhone 6s colors

נדבך נוסף של האירוע צפוי להיות הדגם החדש של האפל TV. דגם זה שהגעתו זוכה להרבה מאוד ציפייה צפוי להביא שינוי עיצוב יחסית קל למכשיר המדיה הסלוני הנוכחי של אפל, אולם נראה כי מבפנים המכשיר יגיע עם קרביים חדשות לגמרי שיכללו רכיב A8 עוצמתי – אולם ללא יכולת הצגה של תכני 4K, שדרוג לנפח האחסון הפנימי שיגיע עם 8GB או 16GB או בחירה ביניהם, קישוריות בלוטות' מסוג 4.2 וקישוריות WiFi מסוג 802.11ac. לצד שדרוג החומרה אפל תציג גם שלט חדש ומשופר שיכלול לצד הלחצנים ממשק מולטי טאץ' לשליטה מרבית וכן חיישנים מובנים שיאפשר לשלוט במכשיר באמצעות מחוות. כמו כן השלט יכיל מיקרופון שיאפשר למשתמש לבצע אינטרקציה עם סירי שתוטמע בממשק החדש של האפל TV. ממשק זה יקבל עוד שיפורים ושדרוגים נוספים ביניהם חיפוש אוניברסלי ואולי גם את יכולות האינטיליגנציה המשופרת שאפל הציגה כחלק מגרסה 9.

האפל TV תושק גם עם אפסטור ייעודי, כשאפל צפויה להציג למפתחים SDK שיאפשר להם לפתח אפליקציות אולם בעיקר משחקים עבור המכשיר. עד כה הדיווחים ציינו שמשחקים צפויים להיות נושא מיקוד חשוב מאוד מבחינתה של אפל לגבי האפל TV, זאת לצד תכני מדיה. אולם נראה כי אלו לא יוצגו באירוע המדיה הקרוב, מאחר ואפל מעוניינת להגדיל את היקף המשתמשים של האפל TV כדי ללחוץ על ספקיות התוכן וחברות הכבלים. בכל אופן תכנים אלו פחות רלוונטיים לקהל המשתמשים הבינלאומי, כשסביר להניח שתכנים אלו יתמקדו בקהל המשתמשים האמריקאי עם השקתם.

מכשיר המדיה המשופר הזה צפוי להיות יקר יותר מקודמו, כשהוא יעלה כ- 149$ – מחיר שהוא ללא כל ספק מחיר פרימיום, אל מול מוצרים דומים כמו הכרום סטיק של גוגל או המקבילה של אמזון שעולים כמה עשרות דולרים בודדים. מה שכן כדי להתמודד מול מוצרים אלו, אפל צפויה להמשיך ולמכור את האפל TV דור 3, שיזכה לממשק החדש אך ככל הנראה לא מעבר.

Apple TV gen 4

האתר 9to5mac טוען שלפי מקורותיו אפל צפויה גם להציג באירוע את הדגמים החדשים של מכשירי האייפד, ובפרט את האייפד פרו/פלוס השמועתי ואת האייפד מיני 4. הדיווח של 9to5 בנושא מעלה הרבה מאוד ספקות מאחר ונראה כי הדבר יהפוך את האירוע לדחוס למדי ומאוד ארוך, הרבה מעבר לשעתיים וחצי של ה- WWDC שהפכה לקראת סופה למייגעת למדי. סדקים בדיווח של גורמן בנושא נמצאים כבר בתוך הדיווח עצמו, כאשר גורמן מציין שבעוד אפל "שוקלת" להציג את האייפד פרו/פלוס באירוע המדיה הקרוב, שהרי ההשקה שלו תתרחש רק בחודש אוקטובר-נובמבר הקרובים. פער זה מעלה תהיה לגבי הצורך של אפל להכניס גם את מכשירי האייפד החדשים לאירוע המדיה, במקום להפריד את הצגתם לאירוע מדיה נפרד שיערך בחודש אוקטובר, כפי שהחברה עשתה בשנים הקודמות. כמו כן במידה ואפל תציג בעוד יומיים את דגמי האייפד החדשים, שהרי קשה להאמין שהחברה תקיים אירוע אוקטובר "רק" עבור דגמי מק משודרגים והשקתה של OS X 10.11 – אל קפיטן, כך שאפשר להבין את הספקות הרבים לגבי דיווח זה.

מה שכן לאור העובדה שגרסה 9 תתמקד בשיפורים למכשירי האייפד, יתכן והאייפד יקבל זמן מסך באופן כזה או אחר. הניו יורק טיימס טוען שאפל גם תציג מקלדת אלחוטית ייעודית עבור מכשירי האייפד, דבר שלא יהיה הפתעה גמורה לאור העובדה שחלק מהפיצ'רים החדשים שבגרסה 9 עבור מכשירי האייפד כוללים תמיכה משופרת במקלדות צד ג'. לאחרונה גם התגלה דרך רישום ב- FCC האמריקאי כי אפל צפויה להציג בקרוב דגם חדש למקלדת האלחוטית שלה וכן לעבר ה- Magic Mouse.

כפי שצוין בתחילה, האירוע צפוי להיות אחד מאירועי המדיה הגדולים של אפל השנה – אם לא הגדול ביותר. אין ספק שמבחינתה אפל מתייחסת לאירוע הזה כך ויהיה מעניין מאוד לראות מה החברה תציג וחשוב יותר, האם היא תוכל להפתיע.

iPad Pro concept

כמו בכל שנה, אייפונס יהיה כאן לסקר את האירוע חי, למרות שכמנהגה בשנים האחרונות, אפל תזרים את האירוע לקהל משתמשי האייפון, האייפד, המק ולראשונה גם חלונות 10, הפתעה לכשעצמה שמעלה שאלה האם אפל מכינה משהו גם למשתמשי החלונות, או שמא מדובר במחווה של רצון טוב למיקרוסופט.

להמשך דיון

 

מקורות: 9to5mac ו- Macrumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho