מה מכביד על האייפון 6s?

ע״י

אפל לא ציינה פרטים לגבי הממדים של מכשירי האייפון 6s, כשכעת מתגלה כי מכשירי האייפון החדשים כבדים יותר מקודמיהם, בגלל פיצ'ר ה- 3D Touch.

 

 

iPhone 6s screen

בחודשים ובשבועות שקדמו לאירוע ספטמבר בו אפל הציגה בין היתר את מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס החדשים, דווח יותר מפעם אחת כי בעוד מבחינה חיצונית המכשירים החדשים יראו בדיוק כמו מכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס, שהרי מבחינת הממדים שלהם יהיו הבדלים קטנים מבחינת האורך והרוחב אולם גם במשקל. ואכן למרות שאפל לא התייחסה לממדים של מכשירי האייפון החדשים באירוע, המידע שהחברה מציינת על המכשירים באתר הבית שלה, מגלה כי מבחינת הגובה האייפון 6s גבוה יותר בכ- 0.2 מילימטר מהגובה של האייפון 6 ושהאייפון 6s פלוס גבוה יותר ב- 0.1 מילימטר מהאייפון 6 פלוס. במקביל קיים גם הבדל של 0.1 מילימטר ברוחב של המכשירים והבדל של 0.2 מילימטר בעובי שלהם, הן במכשירי האייפון הרגילים והן במכשירי האייפון פלוס הגדולים יותר. הבדלים אלו לא צפויים להיות מורגשים באופן ניכר וסביר להניח שהדבר לא ישפיע על רוב הקייסים והכיסויים הקיימים כיום למכשירי האייפון 6 וה- 6 פלוס. אולם דבר אחד שכן יהיה מורגש הוא הבדל המשקל, כשנראה כי המשקל של מכשירי האייפון החדשים הוא גדול יותר מאלו הנוכחיים ובפער די מורגש.

מכשירי האייפון 6s שוקלים 143 גרם בהשוואה למכשירי האייפון 6 ששוקלים 129 גרם. גם בגזרת הפאבלטים יש הבדל ניכר במשקל כאשר מכשירי האייפון 6s פלוס שוקלים 192 גרם בהשוואה למכשירי האייפון 6 פלוס ששוקלים 172 גרם. מדובר בהפרש כבד יותר בכ- 10% ו- 11% עבור מכשירי האייפון 6s וה- 6s פלוס (בהתאמה).

הסיבה למשקל הכבד יותר נעוצה בטכנולוגיית ה-  Force Touch החדשה אותה אפל מכנה במכשירי האייפון בשם 3D Touch. בדפי המידע הסביביתיים לגבי המוצרים שלה, אפל מפרטת את המשקל של הרכיבים השונים במכשיר. בפירוט זה ניתן לראות שבעוד יש הבדל במשקל של הרכיבים המקבילים בין מכשירי האיפון 6s לבין האייפון 6, הבדלים אלו לא עולים על גרמים בודדים ובאופן כללי הם די מתאזנים. כך למשל אם המשקל של הזכוכית במכשיר האייפון 6 היא 16 גרם, שהרי באייפון 6s היא 18 גרם. לחילופין אם באייפון 6 משקל מעטפת האלומיניום של המכשיר היא 26 גרם, שהרי באייפון 6s המשקל של מעטפת האלומיניום, שכידוע היא מסדרת 7000 העמידה והחזקה יותר, הוא 25 גרם. ההבדל הבולט ביותר הוא במשקל של מכלול המסך כאשר מכלול המסך של האייפון 6 שוקל 12 גרם בעוד מכלול המסך של האייפון 6s שוקל 29 גרם – יותר מפי 2. באופן לא מפתיע פער זה במשקל של מכלול המסך של מכשירי האייפון החדשים מהווה את רובו אם לא את כל הפרש המשקל בין המכשירים.

Screen Shot 2015-09-20 at 1.43.28 PM Screen Shot 2015-09-20 at 1.43.49 PM

ואם במסכים של מכשירי האייפון 6s עסקינן, שהרי לאחרונה האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI Securities ציין כי לפיו מקורותיו בשרשרת האספקה של אפל, נראה כי הזמינות של מכשירי האייפון 6s פלוס תהיה מצומצמת בחודשים הקרובים, זאת לאור בעיות בתפוקת הייצור של המסכים החדשים שכוללים את טכנולוגיית ה- Force Touch או 3D Touch. במזכר אותו פרסם Kuo לקהילת המשקיעים שלו, ציין האנליסט כי לפיו מקורותיו אפל העבירה את משקל הייצור של מודולי תאורת המסך מחברת Minebea לחברת Radiant ושעד סוף חודש ספטמבר נראה כי היקף הייצור של מכלולי המסך יחזור לתקינותו ובהתאם לכך הזמינות של מכשירי האייפון 6s פלוס תשתפר.

iPhone 6s and 6s Plus

מאז שאפל הציגה את מסכי הרטינה בשנת 2010, החברה משפרת את טכנולוגית המסכים שלה באופן הולך וגובר, כשמשנה לשנה המסכים הופכים להיות מתוחכמים יותר ועתירי טכנולוגיה. לאחרונה חברה בשם Sonavation הצליחה להטמיע חיישני זיהוי ביומטרי לטביעות אצבע מתחת לזכוכית גורילה, הדומה או זהה לזכוכית ה- Ion-X בה אפל עושה שימוש במכשירי האייפון 6 והאייפון 6s החדשים. על פי הנראה אין שום קשר בין אפל לבין חברת Sonavation, אם כי דווח לא אחת שאפל חוקרת כיצד להטמיע את טכנולוגית ה- Touch ID בתוך המסך של מכשירי האייפון, דבר שיהפוך את המסכים למסובכים עוד יותר כך שנראה שלא משנה מה, הזמינות הראשונית של מכשירי אייפון ואייפד חדשים תמיד תהיה מצומצמת זאת הודות לטכנולוגיות החדשות שהחברה מציגה במוצרי הדגל החדשים שלה.

להמשך דיון

 

מקורות: TNW, Macrumors ואפל
עריכה, תרגום ותוספות: natisho