האייפון 6s במבחן המציאות

ע״י

אחרי שהמפרט של מכשירי האייפון החדשים התגלה, כעת נותר לראות איך הם הביצועים שלהם באים לידי ביטוי במציאות מבחינת המהירות הפעולה, חיי הסוללה ועוד.

 

 

iphone6steardownr iPhone 6s teardown

כמו בכל שנה, ברגע שאפל משיקה מכשירי אייפון חדשים, הרשת נרתמת לבדוק את המכשירים ולחקור אותם בדרכים ובצורות שונות ומשונות. כבר עם השקתם, המכשירים החדשים עברו מבחני דרך שבחנו את העמידות שלהם לנפילות, כיפוף ואפילו עמידות למים. בכל המבחנים הללו מכשירי האייפון הציגו תוצאות מרשימות למדי, במיוחד שלוקחים בחשבון שמכשירי האייפון ממשיכים להיות מיוצרים מחומרי פרימיום הכוללים אלומיניום (מחוזק), זכוכית (מחוזקת) והכל בעיצוב מרשים למדי. דבר שאי אפשר לומר על כל סמארטפון דגל שקיים כיום בשוק. בימים האחרונים משתמשים שונים ברשת בדקו את השימוש במכשירים החדשים כדי לבדוק עד כמה המהירות שלהם השתפרה, לאור השיפור במפרט החומרה שלהם, שכולל בין היתר את רכיב ה- A9 החדש, 2GB של זכרון RAM, דור חדש לחיישן ה- Touch ID ועוד. בדיקה נוספה, חשובה מאין כמוה, באה להבין האם חיי הסוללה של מכשירי האייפון 6s אכן שווים לאלו של מכשירי האייפון 6, לאור העובדה שאפל הקטינה בכ- 5% את קיבולת הסוללות של מכשירי האייפון החדשים, כדי להטמיע את טכנולוגיית ה- 3D Touch ואת המנוע ההפטי החדש.

מבחנים אלו תועדו כמובן על ידי סרטונים שהועלו ליוטיוב, והראשון שבהם מגיע מהאתר iFixYouri שבדק את ההבדל במהירות התגובה של חיישן ה- Touch ID החדש והמשופר במכשירי האייפון 6s, אל מול חיישני ה- Touch ID הישנים יותר במכשירי האייפון 6 והאייפון 5s. באופן לא מפתיע, נראה כי החיישן הביומטרי במכשירי האייפון החדשים מציג מהירות עבודה גדולה יותר מזו של החיישנים הביומטריים הקודמים. בסרטון שפורסם על ידי האתר 9to5mac נראה בברור כי החיישן הביומטרי של האייפון 6s פותח את המכשיר מנעילה במהירות מרשימה למדי, שעולה על זו של החיישן במכשיר האייפון 6. באופן משעשע למדי נראה כי החיישן הביומטרי באייפון 5s מתקשה לזהות את טביעת האצבע, והדבר הוא עדות מרשימה להישג הטכנולוגי של זיהוי טביעת האצבע המהיר, במיוחד לאור העובדה שבעת הצגתו חיישן ה- Touch ID באייפון 5s הציג ביצועים טובים הרבה יותר מכל חיישן ביומטרי שנראה עד אז במכשיר סמארטפון.

יש לציין שבחודשים האחרונים מכשירי סמארטפון רבים מגיעים עם חיישנים ביומטרים, כשהאחרונים כמו למשל זה של מכשיר ה- P8 של חברת Huawei מציג אף הוא מהירות פתיחה מרשימה מאוד.

סרטון נוסף שהועלה על ידי iFixYouri בודק את מהירות ה- WiFi של מכשיר האייפון 6s אל מול מכשירי האייפון הקודמים. בסרטון שבוצע כשהמכשירים פועלים ללא סים ומחוברים לאותה הרשת, ניתן לראות בברור כי האייפון 6s מציג מהירויות הורדה גבוהות פי 2 מאלו של האייפון 6, אם כי מהירות ההעלאה דומה ואולי קצת נמוכה יותר. מהירות זו מתאפשרת בזכות רכיבי קישוריות אלחוטית משופרים התומכים בתקן גלישה 802.11ac היחסית חדש, בעוד מכשירי האייפון הישנים מגיעים לכל היותר עם קישוריות אלחוטית של 802.11n.

סרטון אחר שהועלה על ידי האתר iDownloadBlog, מציג את היתרון שבשימוש עם 2GB של זכרון RAM ובמיוחד בהקשר של הגלישה בדפדפן של המכשיר. כפי שניתן לראות בסרטון מכשיר האייפון 6s שכאמור מגיע עם 2GB של זכרון RAM מסוגל לשמור על יותר דפי אינטרנט פתוחים מאשר מכשיר האייפון 6 שמגיע כידוע עם 1GB של זכרון RAM, ובהתאם לכך צריך לפתוח מחדש חלק מהאתרים, מכיוון שהמכשיר לא מסוגל לשמור את כל המידע ברגע שהוא מועמס. בבדיקה ג'ף, פתח עשרות דפי אינטרנט של אתרים פופולריים, כשחלקם די כבד מבחינת תכני המדיה שהוא מכיל (תמונות, סרטונים ועוד) וניתן לראות באופן ברור כיצד מכשיר האייפון 6s מצליח לשמור את כל הדפים פתוחים ברקע, בעוד האייפון 6 צריך לטעון מחדש את האתרים. יש לציין שנראה כי הבדיקה נעשתה כש- 2 המכשירים מריצים את גרסה 9.0.1 האחרונה ועל אף אחד מהם לא מותקן חוסם תוכן מובנה בדפדפן הספארי, דבר שמשפיע באופן ניכר על מהירות פתיחת הדפים.

הסרטון האחרון אולם אולי בין החשובים ביותר עונה על השאלה שמטרידה משתמשי סמארטפון רבים: איך חיי הסוללה של המכשירים החדשים. אפל מבחינתה טוענת שמכשירי האייפון 6s מגיעים אומנם עם סוללות בעלות קיבולת נמוכה יותר בכ- 5% מאלו של מכשירי האייפון 6, כשלדוגמא האייפון 6s מגיע עם סוללה של 1715mAh בעוד האייפון 6 מגיע עם סוללה של 1810mAh, חיי הסוללה של המכשירים זהה. הסקירות והביקורות שפורסמו ברשת מספר ימים לפני השקת המכשירים אישרו את הטענה, אולם כעת הגיע תורם של המשתמשים לבחון את הנושא. בין אלו שבדקו את הנושא ניתן למצוא את המשתמש iTwe4kz מיוטיוב שעשה השוואה בין מכשירי האייפון 6, האייפון 6s, האייפון 6 פלוס והאייפון 6s פלוס. בדיקה זו נעשתה על ידי הצגת פרקים של הסדרה Better call Saul באיכות HD על כל המכשירים ובדיקה של חיי הסוללה שלהם מדי פעם.

התוצאות של המבדק מעניינים למדי ובעוד לא מדובר בבדיקה מדעית, היא משקפת באופן די ניכר כי מכשירי האייפון החדשים מגיעים עם חיי סוללה קצרים יותר מאלו של מכשירי האייפון 6, כשהטווח נע בין 10% ומעלה, כשבאופן קצת מדאיג נראה כי במבדק הסוללה של האייפון 6s התרוקנה באופן ניכר הרבה יותר מזה של האייפון 6. יתכן מאוד ובעתיד אפל תשפר את חיי הסוללה של מכשירי האייפון החדשים עם עדכוני קושחה שיבצעו אופטימיזציה טובה יותר לחומרה שלהם, אולם עד אז נראה כי הקטנת קיבולת הסוללה של מכשירי האייפון 6s מורגשת בהתאם.

להמשך דיון

 

מקורות: iTwe4kziFixYouri ו- iDownloadBlog
עריכה, תרגום ותוספות: natisho