אפל משחררת את 9.0.2 ועוד

ע״י

אפל שיחררה עדכון תחזוקה נוסף לגרסה 9, כשבמקביל היא שיחררה את הבטא השלישית של 9.1 והפסיקה לחתום את 8.4.1 ואת 9.0.

 

 

iOS 9

כשבוע אחרי שאפל שיחררה את גרסה 9.0.1 לתיקון באגים קטנים בגרסה 9, החברה משחררת עדכון תחזוקה שני למערכת ההפעלה החדשה – 9.0.2, תחת המספור 13A452. עדכון זה, ששוקל כמה עשרות מגהבייטים בודדים (בין 20 ל- 70 בתלות במכשיר ובגרסה המותקנת) מגיע לכלל מכשירי האייפון התומכים בגרסה 9 וגם למכשירי האייפון 6s, אם כי יש לציין שגם עדכון 9.0.1 שוחרר למכשירי האייפון החדשים שזכו לעדכן לגרסה חדשה כבר עם השקתם.

לפי מסמכי העדכון נראה כי 9.0.2 מגיעה לתקן את הבאגים הבאים:

  • תיקון בעיה עם ההגדרות לאישור או סגירת שימוש בגלישה סלולרית עבור אפליקציות צד ג'.
  • תיקון באג שמנע מחלק מהמשתמשים לבצע אקטיבציה ל- iMessage.
  • תיקון באג שאפשר להפריע לגיבוי המכשיר ל- iCloud אחרי יזימת גיבוי ידני.
  • תיקון באג שגרם למסך המכשיר להסתובב בצורה לא נכונה אחרי קבלת התראה.
  • שיפור היציבות של אפליקצית הפודקסטים המחודש.

העדכון החדש גם סוגר פרצת אבטחה במסך הנעילה של המכשיר, שאפשר להשתמש בסירי ממסך הנעילה כדי לגשת למידע אישי על המכשיר הכולל: אנשי קשר ותמונות, גם כאשר המכשיר נעול.

במקביל אפל שיחררה גם את הבטא השלישית (וגם את הבטא הפומבית) של גרסה 9.1, תחת המספור 13B5130b. הבטא החדשה מציגה שיפור בביצועים וביציבות של 9.1 שכאמור נמצאת עדיין בשלבי הפיתוח שלה, ונראה כי אין שינויים ויזואליים ניכרים בגרסה החדשה למעט שינויים קלים ב- 4 מהטפטים המובנים במערכת ההפעלה ובעיצוב של לחצני ה- Shift וה- Caps Lock במקלדת האנגלית.

iOS 9b3 wallpapers CQLtWS1UYAEw18n

כמו כן אפל הפסיקה לחתום את גרסאות 8.4.1 ואת גרסה 9.0, כך שמי שעדיין לא שדרג לגרסאות אלו, לא יוכל לשדרג אליהן, אלא רק לגרסאות 9.0.1 או ל- 9.0.2. באותו האופן גם לא ניתן יותר לשנמך את הגרסה של המכשיר מגרסה גבוהה יותר לגרסה 8.4.1, ובכך אפל חותמת את גורלה של גרסה 8, כשהחברה דוחפת את קהל המשתמשים שלה באופן ניכר לכיוון גרסה 9 ומסיבות מובנות. האתר iDB מציין שקבוצות הפריצה עובדות על פריצה לגרסה 8.4.1, אולם נראה שמי שעד כה לא עדכן לגרסה זו, כבר ישאר מאחור ויצטרך לחכות לפריצה שתגיע לגרסה 9.

להמשך דיון

 

מקורות: elischiff, iDB ו-9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho