דיווח | האייפד פרו יושק ב- 11 לנובמבר

ע״י

אחרי שהציגה את האייפד פרו לעולם, נראה כי אפל תשיק את הטבלט המגודל והמצופה במחצית הראשונה של חודש נובמבר.

 

 

iPad Pro

נראה שכבר מזה זמן מה, מכשירי האייפד של אפל לא מצליחים ליצור עניין משמעותי סביבם, כזה שמתקרב לעניין שהטבלטים יצרו בשנים הראשונות לחייהם, כשעוד רבים, וביניהם אפילו סטיב ג'ובס ז"ל, שהאמינו שהאייפד יהיה גדול וחשוב יותר מהאייפון. מצב זה מתבטא באופן די ברור בירידה במכירות של מכשירי האייפד שמרבעון לרבעון יורדים בהיקף של כ- 20% בהשוואה לתקופה המקבילה מהשנה שקדמה לה, דבר שקרה גם ברבעון האחרון בו אפל מכרה פחות מ- 10 מיליון מכשירי אייפד ובכך רשמה שיא שלילי שהביא את מכירות האייפד להיקף המכירות שלהם בשנת 2011. אחת הסברות היא שאפל פיתחה את האייפד פרו, בעל מסך ה- 12.9 אינץ' – שהופך אותו להיות האייפד הגדול ביותר עד כה והמתוחכם ביותר, מבחינה טכנולוגית מבין כל מכשירי האייפד שהושקו עד כה – לנסות ולשנות את המגמה השלילית של מכירות האייפד ולהחזיר עטרה ליושנה. אולם דיווחים בנושא מציינים שאפל לא רואה באייפד פרו כמושיע, אלא פשוט ממשיך דרך שנועד לחזק את המעמד של האייפד לטווח הארוך.

בשבועות האחרונים התגלה על ידי האתר GforGames שה- FCC האמריקאי (המקבילה של משרד התקשורת בארה"ב) אישר את האייפד פרו מבחינת תקני התקשורת שלו: סלולריים ואלחוטיים, כשהמכשיר שנרשם הוא בעל דגם A1652 הן עבור מכשירי האייפד פרו בעלי הקישוריות האלחוטית בלבד והן עבור מכשירי האייפד פרו בעלי הקישוריות האלחוטית והסלולרית. על פי מסמכי הרישום של ה- FCC הטבלט יגיע עם תמיכה בקישוריות אלחוטית מסוג 802.11 בתקנים: a/b/g/n/ac ובתדרי עבודה של 2.4Ghz ו- 5Ghz. הקישוריות הסלולרית תהיה זהה ככל הנראה לזו של מכשירי האייפון 6s עם אפשרות אופציונלית לקטגוריה 4 עבור LTE (דור 4), לשימוש עם הרשת של AT&T בארה"ב וכן תמיכה במהירויות הורדה של עד 150Mbps. למעשה המפרט שאושר על ידי ה- FCC הוא זהה לזה שאפל פרסמה בדף האייפד פרו באתר הבית שלה, דבר שלא אמור להפתיע אף אחד.

למרות כל זאת לא היה ידוע מתי אפל תשיק את הטבלט החדש והגדול למעט דבריה של אפל שציינה כי המכשיר יגיע בחודש נובמבר. כעת לפי דיווח של האתר 9to5mac, עולה שאפל מתכננת להשיק את האייפד פרו ב- 11 לנובמבר, שנופל על יום רביעי בשבוע. בעיקרון רוב הדיווחים של 9to5 היו אמינים למדי, כך שלמרות שיום ההשקה נופל על יום רביעי ולא על יום שישי – כמנהגה של אפל להשיק מוצרים חדשים, סביר להניח שזה מה שצפוי לקרות. קודם לכן האתר ציין כי לפיו מקורותיו צוותי האפלסטור והתמיכה של אפל צפויים לסיים את ההכשרה על הטבלט החדש עד ה- 6 לנובמבר, מה שמשאיר עוד כ- 5 ימים עד להשקה של המכשיר, שמכירתו תחל הן באתר האונליין של אפל והן בחנויות האפלסטור.

Apple-Pencil-iPad-Pro

לצד האייפד פרו, אפל גם תשיק את המקלדת החכמה – Smart Keyboard המובנית לתוך קייס ומתחברת לאייפד דרך מחבר ייעודי מגנטי חכם, שלמעשה מהווה את המחבר הראשון שמכשירי האייפד בפרט ומכשירי ה- iDevices בכלל זוכים לקבל, מעבר למחבר הברק (או בעבר ה- 30 פינים). עדיין לא ברור האם אפל תאפשר ליצרניות צד ג' נוספות להשתמש במחבר זה, אולי כחלק מתוכנית ה- MFi, אולם הכרזתה של לוג'יטק על השקת מקלדת ייעודית למכשיר האייפד פרו, שצפויה להשתמש במחבר זה מעוררת תקווה חיובית לכך. בנוסף למקלדת אפל גם תשיק את העיפרון (Apple Pencil) הייעודי עבור האייפד פרו, שהוא למעשה עט סטיילוס חכמה בעלת זיהוי לעוצמת הלחיצה. השמועות על העיפרון של אפל החלו חודשים לפני השקתו של האייפד פרו והצגתו הייתה מלווה בביקורות רבות כלפי אפל ודבריו של ג'ובס שלעג לשימוש בסטיילוס עם מכשירי מובייל שונים. אך עם זאת יש לציין שבניגוד למכשירי מובייל אחרים, בין אם טבלטים, סמארטפונים או PDA שהסתמכו על הסטיילוס כחלק ממשק המשתמש, העיפרון של אפל נועד להרחיב את היקף השימוש והפעולה של האייפד פרו, בין אם לציור, שרטוט או כתיבה, ולא להחליף את ממשק המולטי טאץ' שממשיך להיות ממשק הפעולה העקרי של האייפד.

האייפד פרו ימכר במחיר התחלתי של 799$ עבור דגם שיגיע עם קישוריות אלחוטית בלבד עם נפח אחסון של 32GB או 128GB, כאשר דגם בעל קישוריות סלולרית יגיע במחיר של כ- 1000$ ובנפח אחסון של 128GB בלבד.

להמשך דיון

 

מקורות: GforGames ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho