גרסה 9 מותקנת על שניים מכל שלושה מכשירים

ע״י

קצב האימוץ של גרסה 9 ממשיך לצמוח בקצב מרשים, כשבמקביל אפל ממשיכה עם מחזורי הבטאות אליהן נכנסת גם האפל TV החדשה.

 

 

iOS9

בימים האחרונים אפל שיחררה את הבטא השניה של גרסה 9.2, זאת אחרי שבוע אחד בלבד משיחרורה של הבטא הראשונה של הגרסה. הבטא השניה של גרסה 9.2, לוותה גם עם בטא פומבית לקהל רחב יותר ולא רק לקהילת המפתחים וקצב העדכונים המהיר, עשוי לרמז על כך כי ההשקה הרשמית של גרסה 9.2 תהיה מהירה מהמצופה. הבטא השניה ממשיכה להרחיב את היכולות של SafariViewController באפליקציות צד ג' ומשכללת אותן. גרסה 9.2 צפויה להמשיך ולהביא תיקוני באגים נוספים לגרסה 9 ביניהם תיקוני באגים ושיפורים ל- iCloud Keychain ועוד. אפל גם שיחררה את הבטא השניה של OS X 10.11.2 שצפויה אף היא להביא שיפורים ותיקוני באגים למערכת ההפעלה של מחשבי המק, תוך כדי התמקדות בגרפיקה, אפליקצית המייל, אפליקצית היומן, אפליקצית הפתקים החדשה וכן אפליקצית התמונות. פיצ'רים נוספים שזוכים להתמקדות הם: USB וקישוריות ה- WiFi.

באופן מעניין אפל גם שיחררה את הבטא הראשונה של גרסה 9.1 עבור האפל TV החדשה, שרק הושקה לפני מספר ימים ספורים. מדובר בבטא הראשונה לעדכון הראשון של מכשיר המדיה הסלוני המחודש של אפל שלפי מסמכי הרישום של הגרסה יביא שיפורים לקישוריות ה- WiFi, שיפורים לגלילה וכן אפשרויות לרכישת in-app-purchases באפליקציות של האפסטור הייעודית של האפל TV. מה שכן העדכון מיועד אך ורק לקהילת המפתחים והתקנת הבטא היא די טרחנית, כשהיא מצריכה חיבור של האפל TV דרך מחבר USB-C לשם התקנתו על המכשיר, דבר שניתן לביצוע אך ורק דרך מחשבי המקבוק החדשים. מעניין לא פחות הוא מה שהמפתח Steve Troughton-Smith הצליח לעשות עם האפל TV החדש, כשבשינוי בקוד של מערכת ההפעלה Smith הצליח להפעיל פונקציה שמאפשרת ליצור תיקיות בממשק של האפל TV. יכולת זו לא נמצאת באופן רשמי במכשירי האפל TV במתכונתם הנוכחית, אולם נראה כי היא קיימת דבר שהוא הגיוני מאוד לאור העובדה שמכשיר המדיה הסלוני זכה לחנות אפליקציות ייעודית, ואין זה מן הנמנע שאפל תרצה לתת לקהל המשתמשים אפשרות לסדר ולארגן את האפליקציות שלהם בתיקיות, כפי שניתן לעשות במכשירי האייפון והאייפד מאז גרסה 4.

קצב האימוץ של גרסה 9 ממשיך לצבור תאוצה באופן מרשים, כשלפי הנתונים שאפל מפרסמת באתר המפתחים שלה, קצב האימוץ של הגרסה הגיע לכדי 66%. משמעות הדבר היא ש- 2 מתוך כל שלושה מכשירים כבר נמצאים על גרסה 9 (או אחת מנגזרותיה). למעשה נראה כי שיחרורה של גרסה 9.1 האץ את קצב האימוץ של גרסה 9, שרק לפני כשבועיים עמד עד 61%. יש לציין שגרסה 9.1 הביאה עימה פיצ'רים חדשים ביניהם אמוטיקונים חדשים ובמקביל מספר אפליקציות ביניהן וואטסאפ, הציגו פיצ'רים חדשים שזמינים אך ורק לגרסה 9.1 – כמו למשל מענה מהיר להודעות – דבר שככל הנראה השפיע באופן נרחב על היקף האימוץ של הגרסה, שממשיך להיות מהיר הרבה יותר מזה של גרסה 8 בהשוואה לאותה תקופת הזמן מאז השקתה. כמו כן נראה כי גרסה 9 עשויה להיות הגרסה בעלת קצב האימוץ המהיר ביותר עד כה ולמרות שעל פניו הדבר לא נראה משמעותי למדי, יש לו משמעויות רבות מאוד.

Screen-Shot-2015-11-03-at-5.57.48-PM

הדבר מעיד על אקוסיסטם חזק ועקבי, הן מבחינתה של אפל ומאמצי ההשקעה שלה בגרסאות והן עבור קהילת המפתחים יכולים להסתמך על כך שאחוז גדול מקהל המשתמשים נמצא על גרסה חדשה, ובהתאם לכך נותן להם מוטיבציה להטמיע יכולות ופיצ'רים חדשים שהוצגו בגרסה האחרונה.

להמשך דיון

 

מקורות: אפל ו- Steve Troughton-Smith
עריכה, תרגום ותוספות: natisho