האייפד פרו מגיע לישראל

ע״י

התוספת החדשה וגדולת הממדים לליין האייפדים מגיעה לארץ במחיר לא זול, אולם זול יותר מהמחיר באירופה. למרבה הצער העיפרון והמקלדת נתקעו במכס.

 

 

iPad Pro

באירוע המדיה של חודש ספטמבר, אפל חשפה את מכשיר האייפד פרו – אייפד גדול ממדים עם מסך בגודל של 12.9 אינץ', 4 רמקולים סטריאופוניים ועוצמת עיבוד מרשימה למדי – שמגיע לראשונה עם אביזרים פריפריאליים מבית אפל הכוללים מקלדת חיצונית שמתחברת לטבלט דרך מחבר ייעודי וחדש, וכן סטיילוס אותו אפל מכנה בשם "עיפרון" שזכה לביקורות חיוביות למדי זאת בגין הטכנולוגיה המרשימה שהוא מביא למסך האייפד, שתומך בו עם קצב עדכון גבוה מהרגיל. כעת, כחודש אחרי שהאייפד פרו הושק לקול ביקורות חיוביות, שניסו לענות על השאלה: האם האייפד פרו יכול להחליף את המחשב האישי עבור משתמשים?, הוא מגיע לארץ.

חברת אידיגיטל שיחררה אתמול (יום א') הודעה רשמית לתקשורת:

אנחנו גאים להיות בין הראשונים להביא את בשורת ה-iPad Pro החדש לישראל. הוא לא פחות מיצירת מופת שתגדיר מחדש את מה שחשבנו עד כה על השימוש ב-iPad.

לראשונה האייפד הופך לכלי עבודה עוצמתי ליצירת תכנים ולא רק כלי לצריכת תכנים

אולם נראה כי לאור העובדה שהעיפרון והמקלדת המובנית של הטבלט הגדול, שמשלימים את חווית השימוש בו, ומעצימים אותו, כפי שמוזכר בהודעה של אידיגיטל. המוצרים הפריפריאליים מבית אפל נתקעו בביקורת הגבולות ונראה שיקח זמן עד שהם יהיו זמינים לרכישה לצד האייפד פרו. באופן אירוני הדבר מהדהד את חוסר הזמינות של העיפרון והמקלדת האלחוטית של האייפד עם השקתו בחודש שעבר, דבר שזכה לביקורות רבות מצד המשתמשים שאף הרחיקו לכת וציינו שמדובר בהשקה "כושלת" מכיוון שאפל לא הצליחה לאמוד בהצלחה את הביקוש הגבוה לעיפרון ולמקלדת, או שמצד שני בעיה טכנית בייצור שהביאה לזמינות נמוכה הם אלו שגרמו לחוסר הזה.

אולם גם בלי אביזרים אלו, האייפד פרו הוא עדיין מכשיר מעניין למדי בו ניתן להשתמש באופן בו אפל התכוונה אליו, זאת מאחר והעיפרון ו/או המקלדת לא נועדו להחליף את ממשק המולטי טאץ' של הטבלט, אלא להעצים אותו. כמו כן מקלדות צד ג' ייעודיות עבור האייפד מבית לוג'יטק זמינות לרכישה והעיפרון לכשעצמו, בעוד הוא מרשים מדי מעניין, לא צפוי להיות שימושי במיוחד עבור כלל המשתמשים, אלא לקסום בעיקר לאנשי מקצוע מהתחום הגרפי לשימוש לציורים, איורים וסקיצות.

בארה"ב האייפד פרו נמכר החל מ- 799$, זאת עבור תצורת ה- WiFi ובנפח אחסון של 32GB. כשלמחיר זה יש להוסיף מס מקומי (שעומד על כ- 10% בממוצע), מכס ומשלוח. בנושא זה אפל ואידיגיטל ממשיכות את המסורת שלהן להציג מחירים אטרקטיביים במיוחד עבור מכשירי האייפד, כאשר האייפד פרו נמכר בארץ במחיר של 3,799 ש"ח, מחיר שהוא קרוב יחסית למחירו בארה"ב, ויותר מאשר מחירו באירופה שמתחיל ב- 3,917 ש"ח באנגליה (679 ליש"ט). אידיגיטל עדיין לא פרסמה את המחיר של הדגמים היקרים יותר של המכשיר: קישוריות WiFi עם נפח אחסון של 128GB, ודגם נוסף עם קישוריות סלולרית ואלחוטית בנפח אחסון של 128GB.

המפרט המלא של האייפד פרו כולל: מסך בגודל של 12.9 אינץ' ברזולוציה של 2,048×2,732 היוצרים צפיפות פיקסלים של 264ppi. כאמור מסך זה עובד בקצב רענון גבוה יותר בשימוש עם העיפרון כדי לפצות על העיכוב בשימוש אביזר ואפל הטמיעה יכולות זיהוי הנחת כף יד (בעת ציור ושימוש בעיפרון) שזכו לשבחים רבים. כמו כן המכשיר כולל שתי סוללות גדולות המרכיבות ביחד קיבולת של 10307mAh, ארבעה רמקולים סטריאופוניים שבהתאם לכיווניות המכשיר משנים את התדרים שלהם בהתאם לאופן המיקום/אחזקת האייפד פרו, כך שהרמקולים שנמצאים בחלק העליון מוציאים צלילים בתדרים גבוהים יותר, בעוד אלו שנמצאים בחלק התחתון מוציאים צלילים בתדרים נמוכים יותר. כמו כן המכשיר מגיע עם 4GB של זכרון RAM וכאמור רכיב ה- A9X העוצמתי שכולל מעבד כפול הליבה שפועל המהירות עבודה של 2.25GHz וביחד עם 12 ליבות גרפיות, מציג ביצועים מרשימים למדי שמתחרים במעבדים שולחניים בארכיטקטורת x86.

iPad Pro

כאמור הסקירות של האייפד פרו החמיאו מאוד לטבלט גדול הממדים, כשהן מציינות שמדובר באייפד הטוב ביותר שאפל השיקה עד כה, וככזה שמנצל באופן מיטבי את הפיצ'רים החדשים שאפל הטמיעה ב- iOS 9 עבור האייפד: מולטי טאסקינג מלא של 2 אפליקציות זו לצד זו, ותמיכה מורחבת יותר בשימוש במקלדות חיצוניות.

להמשך דיון