תשכחו מהאייפון 6c ותתחילו להתרגל לאייפון 5se

ע״י

דיווח חדש שמגיע מהאתר 9to5mac מגלה כי מכשיר האייפון החדש בעל מסך ה- 4 אינץ' יקרא "האייפון 5se" והוא יהיה אייפון 5s עם שיפורי חומרה.

 

 

 

iphone-lineup

אם ניתן למדוד את רמת ההייפ והיקף השמועות ביחס ישר לקרבה להשקת מכשיר אייפון חדש, שהרי נראה כי דגם האייפון החדש עם מסך ה- 4 אינץ' השמועתי, צפוי להגיע הרבה לפני ליין מכשירי האייפון 7. בימים האחרונים הודלף לרשת סרטון שמתיימר להציג את האייפון 6c השמועתי, אולם לטענת מארק גורמן מהאתר 9to5mac, מדובר בזיוף כשלפי מקורותיו של הכתב (בעל היסטוריית דיווחים מדהימה בדיוקה) דגם האייפון החדש בעל מסך ה- 4 אינץ', יגיע עם עיצוב דומה לזה של האייפון 5/5s ובעוד המשכיר מפותח באפל תחת שם הקוד "N69", שמו המסחרי של המכשיר צפוי להיות "האייפון 5se". בהתאם לשם ניתן להבין כי במקום להקטין את מכשיר האייפון 6/6s לדגם עם מסך בעל 4 אינץ', אפל בחרה להמשיך את קו העיצוב של מכשירי האייפון 5 וה- 5s, כאשר לפי הדיווח צמד האותיות "se" הוא עבור Special Edition. עם שם זה אפל קורצת לכיוון היסטוריית השמות של מחשבי המקינטוש, כאשר בשנת 1987, אפל השיקה את המקינטוש SE כדגם כניסה לליין המק עם מפרט יחסית חלש. מה שכן לאור המחיר הנמוך שלו המחשב היה להיט של ממש, והוא למעשה היה אחד מדגמי המקינטוש שהפכו את מחשבי המקינטוש לפופולריים, אחרי שהשקתם בשנת 1984, הייתה די חלשה.

בעוד העיצוב של המכשיר ימשיך את קו העיצוב של האייפון 5/5s, נראה כי הפינות המלוטשות במכשיר יוחלפו בעיצוב מעוגל ונקי יותר הדומה יותר לזה שקיים בעיצוב של מכשירי האייפון 6 וה- 6s. מעבר לכך המכשיר ישמור על קו העיצוב של האייפון 5 וה- 5s לצד שיפורי חומרה שמבוססים בעיקר על החומרה של ליין האייפון 6. בהתאם לכך מכשיר זה יגיע עם רכיב ה- A8 וה- M8 שכולל ברומטר המאפשר מדידה של גובה המכשיר – דבר שהוא שימושי עבור אפליקציות רלוונטיות או מדידה של עליה במדרגות/טיפוס. כמו כן המכשיר יכיל רכיב NFC שיאפשר שימוש בשירות התשלומים הדיגיטלי של אפל ביחד עם חיישן ה- Touch ID, אם כי עדיין לא ברור האם מדובר בדור השני והמהיר יותר של החיישן הביומטרי שאפל הציגה במכשירי האייפון 6s, או שמא מדובר בדור הראשון המשופר שהוצג בליין האייפון 6.

iPhone trio

מבחינת קישוריות המכשיר יגיע עם קישוריות בלוטות' 4.2, אפשרות תמיכה ב- VoLTE, קרי תמיכה בטכנולוגיית ה- VoIP דרך רשת LTE (דור 4) וקישוריות אלחוטית מסוג 802.11ac, בדומה לקישוריות הקיימות בליין האייפון 6s. מבחינת חומרת המצלמה, האייפון 5se יגיע עם אותה המצלמה של האייפון 6, קרי חיישן של 8Mעבור מצלמת ה- iSight האחורית וחיישן של 1.2MP עבור מצלמת ה- FaceTime הקדמית, אולם עם תמיכה בתמונות פנורמיות גדולות ופוקוס אוטומטי בצילום סרטוני וידאו. בנוסף המצלמה של המכשיר תתמוך בצילום תמונות חיות (Live Photos) – פיצ'ר שהוצג במכשירי האייפון 6s, אולם נראה כי המסך של המכשיר לא יגיע עם טכנולוגיית ה- 3D Touch, כך שלא ברור איך יהיה ניתן להפעיל את התמונות החיות, למעט אולי לחיצה ארוכה עליהן.

הדבר האחרון אותו הדיווח מציין הם הצבעים בהם המכשיר יגיע, כשנראה כי מדובר באותם הצבעים בהם זמינים מכשירי האייפון 6s, כלומר אפור חלל – שחור, כסוף – לבן, זהוב – לבן וזהוב וורוד – לבן.

בהתאם לכך ניתן לראות שאפל החליטה לקחת את מכשיר האייפון 5s, האייפון 6 והאייפון 6s ולשלב בין המכשירים באופן כזה או אחר בין אם מבחינת החומרה והעיצוב. יש לציין שסביר להניח שהאייפון 5se יחליף את האייפון 5s שממשיך להמכר ברחבי העולם, כמכשיר הכניסה לליין האייפונים ובעוד רבים מעדיפים את מכשירי האייפון החדשים שיותר מדגמי ה- 6 וה- 6s, נראה כי המכשיר הפך להיות די פופולרי במדינות מתפתחות, כמו למשל הודו – שם אפל הוזילה לאחרונה את המחיר של מכשירי האייפון 5s לשפל חסר תקדים, דבר שדחף את המכירות של המכשיר באופן די משמעותי.

maxresdefault

השקת דגם "se", יאפשר לאפל לשמר את גודל ה- 4 אינץ' בליין האייפונים גם בעתיד, כאשר החברה תוכל להשתמש בשם זה לשדרוג דגם ה- 4 אינץ' עם חומרה חדשה בעתיד שתהיה מבוססת על מכשירי דגל ישנים יותר. כך למשל האייפון 6se יוכל להשתמש בעיצוב של האייפון 6/6s עם חומרה משולבת של האייפון 6s, האייפון 7 ואולי גם האייפון 7s העתידיים. יש לציין שבעבר הגיעו דיווחים לפיהם דגם האייפון בעל מסך ה- 4 אינץ' יהיה למעשה אייפון 5s משודרג, וכעת נראה כי אכן זה הכיוון שאפל החליטה ללכת בו.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho