[עודכן] האייפד אייר 3 עשוי להיות אייפד פרו מוקטן

ע״י

דיווחים חדשים שופכים מעט אור על הדגם הבא של האייפד אייר, שעשוי להגיע עם תמיכה בעיפרון, רמקולים סטריאופוניים ופלאש אחורי למצלמה. או בקיצור להיות אייפד פרו מיני.

 

 

iPad speaker

מאז השקתו של האייפד בשנת 2010, אפל שמה דגש גדול מאוד על שיפור מכשיר הטבלט הפופולרי שלה, בתחילת דרכו נמכר בהיקפים עצומים וזכה לתואר מכשיר האלקטרוניקה הצרכני בעל קצב האימוץ הגבוה ביותר בעולם. קצב השיפור והעדכון לאייפד התבסס על מחזור שנתי ואפילו דו שנתי, כאשר בשנת 2012 אפל השיקה את האייפד 3 ואת האייפד 4 בהפרש של כ- 6 חודשים בלבד. בהתאם לכך נראה כי האייפד אייר 2 היווה קפיצת מדרגה משמעותית מבחינת חוזק החומרה שלו, זאת הודות לעוצמה האדירה של רכיב ה- A8X, בעל 3 הליבות. אולם מאז אוקטובר 2014 אפל לא עדכנה את ליין האייפד אייר – ליין האייפדים האמצעי עם מסך ה- 9.7 אינץ', כשבניגוד לכך בסתיו האחרון החברה כן עדכנה את האייפד מיני – עם עדכון משמעותי שהביא את החומרה שלו להיות (כמעט) בקו אחד עם האייפד אייר 2, והציגה את האייפד פרו. כעת השמועות מציינות שאפל מתכוונת לעדכן את ליין האייפד אייר עם דגם חדש שככל הנראה יוצג באירוע האביב השמועתי שאפל מתכננת.

כעת צמד דיווחים חדש שופך מעט אור על מה שאנו עשויים לראות בדגם האייפד אייר 3 ואם הן נכונות שהרי מדובר בעדכון די מעניין למכשיר הטבלט, ואחד שיהפוך אותו להיות אטרקטיבי יותר מאי פעם. הדיווח הראשון מגיע מהאתר הצרפתי Nowhereelse שפרסם בימים האחרונים תרשים של כביכול האייפד אייר 3. תרשים זה מגלה באופן די מספר פיצ'רים חדשים שהטבלט עשוי להגיע עימם. הראשון הוא פלאש לד אחורי הממוקם לצד מצלמת ה- iSight של המכשיר. בעבר אפל נמנעה מלהציג פלאש למצלמה האחורית של מכשירי האייפד, ולמעשה להציג מצלמה שעומדת בקו אחד עם איכות המצלמה של מכשירי האייפון החדשים ביותר, אולם נראה כי המציאות שונה מהציפיות ולמרות שהדבר די משונה, משתמשים רבים עושים שימוש לא קטן במכשירי האייפד שלהם לצרכי צילום. אפל הבינה זאת בשנתיים האחרונות ולמרות שהחברה לא ביצעה שיפורים נכרים במצלמת הסטילס של הטבלט, היא כן שיפרה באופן ניכר את יכולת צילום הוידאו של מכשירי האייפד, שעל פי הנראה משמשים לא אחת לצילום סרטוני וידאו ועריכתם. כעת נראה שאפל תשפר את יכולות הצילום של האייפד אייר 3 עוד יותר עם תוספת של פלאש ואולי גם שדרוג למצלמה עצמה לצילום וידאו ברזולוציית 4K.

פיצ'ר נוסף שניתן לראות בברור מהתרשים הוא החלפת הרמקול היחיד של האייפד, שבאופן היסטורי נמצא בחלקו התחתון של המכשיר, ב- 4 רמקולים סטריאופוניים שמזכירים מאוד את האופן בו אפל בחרה למקם את הרמקולים במכשיר האייפד פרו. אם כן מדובר בקונפיגורציה דומה, שהרי האייפד אייר 3 עשוי להגיע עם 4 רמקולים סטריאופוניים, שישנו את עוצמת ותדר הסאונד שלהם בהתאם לאופן בו המכשיר מוחזק, כשהרמקולים העליוניים ישדרו את התדרים הגבוהים ואילו התחתונים את התדרים הנמוכים יותר. תצורה זו של סידור הרמקולים והשימוש החכם באקסלומטר הופך את האייפד פרו למכשיר מדיה מדהים והביקורות לגבי איכות הסאונד ועוצמתו הן חיוביות מאוד.

ipad-air-3-plans-ipad-7

דיווח נוסף שמגיע מכיוון מארק גורמן מהאתר 9to5mac מגלה שלפי מקורותיו של הכתב המהימן, האייפד אייר 3 צפוי גם לקבל שדרוג משמעותי למדי לטכנולוגיית המסך שלו ולאפשר תמיכה לשימוש בעיפרון של אפל עם האייפד אייר החדש. העיפרון שהוצג על ידי אפל לצד האייפד פרו, ניתן לצימוד אך ורק עם האייפד פרו (נכון לעכשיו) מהסיבה הפשוטה שאפל שדרגה את מהירות זיהוי הקלט במסך של האייפד פרו להיות מהירה פי שניים ממהירות זיהוי הקלט במסך של מכשירי האייפד האחרים (והאייפון), זאת כדי לזהות באופן איכותי ורציף את הקלט שמגיע מהעיפרון, שמכיל בתוכו טכנולוגיה מרשימה למדי הן במזעורה והן בתחכום שלה. טכנולוגיה זו מאפשרת לא רק טעינה מהירה של העיפרון דרך מחבר הברק, אלא גם זיהוי של עוצמת הלחיצה של העיפרון על המסך של האייפד פרו והתאמת הקלט בהתאם וכן גם את זיהוי זווית הקלט להצגת ציורים נכונים, כאילו שהיה מדובר בעיפרון שמצייר על קנבס. לאור העובדה שמשתמשים רבים של האייפד פרו מציינים כי העיפרון הוא אחד מהפיצ'רים המשמעותיים ביותר של האייפד פרו, מדובר בפיצ'ר די מרשים ומעניין שביחד עם שאר הפיצ'רים שהוזכרו לעיל, עשוי להפוך את האייפד אייר 3 לאחד מהאייפדים המעניינים ביותר מאז שאפל השיקה את האייפד 3 – שהגיע עם מסך הרטינה.

אם אכן השמועות יתאמתו, שהרי האייפד אייר 3, שכאמור צפוי להתגלות באירוע האביב השמועתי, צפוי להיות גרסה משופרת ומוקטנת של האייפד פרו. ויהיה מעניין לראות האם המכשיר יגיע עם רכיב ה- A9X העוצמתי או שמא עם רכיב ה- A9.

עדכון

האתר Digitimes מדווח כי לפי מקורותיו, האייפד אייר 3 יגיע עם מסך ברזולוציית 4K, סוללה משופרת ונפח זכרון RAM של 4GB. האתר מציין כי העדכון מגיע ממקורות עלומי שם, מה שמקשה לאשש את מהימנות הדיווח, דבר שהוא די שכיח בכל הקשור לדיווחים של Digitimes. אולם נפח זכרון של 4GB, הוא לא תלוש מהמציאות, זאת לאור העובדה שהאייפד פרו מגיע עם נפח זכרון RAM שכזה והדבר מתאים לדיווח הקודם שמגלה כי האייר 3 עשוי לקבל לא מעט ממאפייני החומרה של האייפד פרו.

להמשך דיון

 

מקורות: Nowhereelse, Digitimes ו- 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho