אירוע האביב של אפל יתקיים ב-15 למרץ

ע״י

אירוע האביב של אפל צפוי להתקיים ב-15 למרץ, כאשר אפל הולכת להציג ככל הנראה את האייפד אייר 3, את מכשיר האייפון 5se השמועתי וכמה דברים חדשים בגזרת השעון.

 

 

cookevent

זה כמעט רשמי – על פי דיווח של מארק גורמן, מהאתר 9To5Mac, אפל הולכת לקיים את אירוע האביב שלה ב- 15 למרץ. כשמידע זה אושר על ידי האתרים BuzzFeed ו-TechCrunch ולמעשה מהווה חותמת (כמעט) סופית לגבי קיום האירוע בתאריך הנ"ל. הדיווח של גורמן מאשש את השמועות הקודמות לגבי האירוע, לפיהן אפל צפויה להציג במהלכו דגם חדש לליין האייפד אייר בדמות האייפד אייר 3, וככל הנראה להציג מכשיר האייפון הכל כך שמועתי שלה בעל מסך ה-4 אינץ׳ וחומרה הדומה למכשירי האייפון 6s הנוכחיים.

קיומו של אירוע האביב מגיע אחרי ביטול של אירוע החורף שבדרך כלל מתקיים באוקטובר, ובמהלכו מציגה האחרונה את מרכולתה בתחומי מחשבי המק והאייפדים. במקום זאת החברה הציגה את הרענון לאייפד מיני (עם דגם האייפד מיני 4), והציגה את האייפד פרו במהלך אירוע ספטמבר לצד הצגת האפל TV החדש, רצועות חדשות לשעון וכמובן את האייפון 6s. דגמי המק החדשים נדחקו מחוץ לאירועי המדיה כשעם שיחרור הדגמים החדשים לליין ה- iMac, החברה בחרה להשתמש בתקשורת עם סקירות לליין מחשבי המק החדשים והאביזרים הפריפריאליים המחודשים בדמות ה- Magic Trackpad 2, Magic Mouse 2 והמקלדת האלחוטית החדשה.

דחיה זו יכולה להצביע על רצון של אפל לשנות את תבנית אירועי המדיה השנתיים שלה ממחזור של קיץ, סתיו, חורף כאשר השניים האחרונים די צמודים אחד לשני, לכדי מחזור של אירוע חורף-אביב, אירוע קיץ, ואירוע סתיו כאשר בין כל אחד מהאירועים מפרידים כ-3 חודשים האחד מהשני. בעצם צעד זה, מחזירה אפל עטרה ליושנה עם החזרת אירועי האביב שלה אשר עברו לאוקטובר כבר ב-2012. ככל הנראה הגיעה אפל לתובנה כי דחיסת אירועים משמעותיים אחד אחרי השני במרווח של כחודש האחד מהשני פוגע ולו במקצת במכירות מכשיריה החדשים אשר רק הוצגו לפני רגע, מאחר ורגע לאחר שאלו יוצאים לשוק, כבר תופסים את אור הזרקורים מכשירים אחרים, לא פחות מלהיבים, ובכך מסיטים את המבט והמחשבה מאותם המוצרים של החודש שעבר.

הסקיצה של האייפד אייר 3. מקור: Engadget.

אז מה בעצם מחכה לנו באירוע עצמו? ראשון מבין המוצרים שאפל הולכת להציג ככל הנראה, יהיה מכשיר האייפד אייר 3 החדש. האייפד החדש יירש את מקומו של מכשיר האייפד אייר 2 אשר יצא לאור באוקטובר 2014, ועל פי דיווחים מרחבי הרשת, הולך לרשת תכונות מאחיו הגדול (מאוד) הלוא הוא האייפד פרו אשר הושק באירוע ספטמבר האחרון של החברה. על פי סקיצה חדשה של מכשיר האייפד החדש אשר הוצגה לראשונה באתר Engadget, מכשיר האייפד אייר 3 יחלוק כמעט את אותם המימדים של קודמו, כאשר החדש יהיה עבה מקודמו בכ-0.05 מילימטרים ורחב יותר בכ-0.1 מילימטרים. מעבר לגודלו הפיזי, הולך כאמור לחלוק האייפד החדש תכונות דווקא עם אחיו הגדול כאשר זה יקבל מערכת ארבעה רמקולים כפי שהוצג במכשיר האייפד פרו לצורך עוצמת ואיכות שמע גבוהה יותר מזו הקיימת כיום במכשירי האייפד אייר 2, בנוסף יקבל מכשיר האייפד החדש את המחבר החכם של אפל כפי שהוצג במכשיר האייפד פרו – דבר המעלה תהייה בדבר הצגת מקלדת חכמה המתחברת באופן פיזי למכשיר, כמו של האייפד פרו, רק מוקטנת במעט על מנת להתאים לגודלו של מכשיר האייפד אייר החדש. דבר אחרון שחושפת הסקיצה הנ״ל הינו אישור לקיומו של פלאש לד בצידו האחורי של מכשיר האייפד – דבר אשר יהפוך את מכשיר האייפד החדש לראשון בעל פלאש אחורי כמו מכשירי האייפון החל ממכשיר האייפון 4.

מכשיר מעניין נוסף אשר הולך לראות אור ככל הנראה באירוע המדובר הינו מכשיר האייפון 5se השמועתי. לאחר שאפל לא הציגה מכשיר שכזה באירוע הסתיו שלה בספטמבר האחרון, עושה רושם כי אפל הולכת לשנות את המצב הנ״ל עם הצגת מכשיר קטן מימדים בעל מסך 4 אינץ׳ בעל עיצוב דומה למכשירי האייפון 6 בעלי הקצוות המעוגלים, מעבד ה-A9 העוצמתי של מכשירי האייפון 6s, מצלמת 8 מגה פיקסל חדשה בגבו של המכשיר, וכמובן חיישן ה- Touch ID. עד כה נושא זה זכה ללא מעט דיווחים לגבי החומרה והעיצוב של המכשיר. כעת לדיווחים אלו מצטרפים דיווחים חדשים בהקשר הצבעים שלו. על פי האתר היפני, Mac Otakara, אפל הולכת להציג את המכשיר בגווני אפור-חלל, כסוף, וורוד שונה מהוורוד-זהב של מכשירי האייפון 6s. בדיווח שלו בנושא, Mac Otakara השווה את הצבע החדש לזה של מכשירי האייפוד נאנו דור 7, ולזה של האייפוד טאץ׳ דור 6, אשר הינם בגוון ורוד עמוק אשר בהיר יותר מזה של מכשירי האייפון 6s, אך סייגו זאת בעצם העובדה כי הם לא קיבלו את הצבע המדויק מאותו ספק, למעט הידיעה כי זה שונה מהורוד המוכר.

האייפוד טאץ׳ דור 6 בצבע הוורוד

האייפוד טאץ׳ דור 6 בצבע הוורוד

מוצר נוסף שיזכה לזמן במה באירוע המדובר הוא השעון של אפל, שהפך מאז הצגתו הפומבית בספטמבר האחרון, לדייר קבע באירועי המדיה של אפל. באירוע ספטמבר שהתקיים כשנה אחרי הצגתו הפומבית הראשונה של השעון, אפל החליטה לעדכן את השעון עם רצועות ספורט חדשות וכן 2 צבעים חדשים לדגם הספורט המבוסס על אלומיניום מסדרת 7000: זהוב וזהוב וורוד, המתאימים לצבעים של דגמי האייפון 6s. כמו כן אפל הציגה את סדרת ה- Hermès היוקרתית של השעון, המהווה את שיתוף הפעולה הראשון של אפל עם חברת אופנה בגזרת השעון. כעת נראה שגם באירוע הקרוב של אפל השעון יזכה כאמור לזמן במה, הדומה באופיו לזה שהוא זכה אליו בספטמבר.

בדיווח של 9to5 עולה כי אפל תציג רצועות חדשות מחומר ניילון איכותי בצבעים שונים. בנוסף אפל תציג רצועות חדשות לסדרת שעוני ה- Hermès, וכן רצועת Milanese Loop בצבע שחור חלל – שבאופן אירוני התגלתה באתר הבית של אפל בצ'כיה בתחילת חודש ינואר האחרון, עד שהורדה. כמו כן נראה שאפל גם תציג את המאפיינים החדשים של watchOS 2.2 שנמצאים כיום בבטא, זאת במטרה לקדם את היקף המכירות של השעון שעדיין אפוף במיסתורין, לאור החלטתה של אפל שלא לשתף את היקף המכירות של השעון.

במידה ואכן תקיים אפל את האירוע הנ״ל בתאריך המדובר (מאחר ואנו עומדים כיום על כחודש וחצי מתאריך זה, יתכנו שינויים במועד הסופי), ואכן תציג אפל את המוצרים הללו, ולו רק חלק מהם, אירוע זה שיפתח את 2016 עבור אפל הולך להיות מעניין מאוד.

להמשך דיון

 

מקורות: MacRumors,  9To5Mac, MacRumors
תרגום ותוספות: ebest ו- natisho
עריכה: natisho