האייפד אייר 3 השמועתי הוא בעצם… אייפד פרו קטן

ע״י

השמועות לגבי האייפד אייר 3 הביאו רבים לכנות את הדגם הבא של האייפד בשם "אייפד פרו מיני". כעת נראה כי הדבר נכון הרבה יותר ממה שנדמה.

 

 

iPad Pro

הדיווחים האחרונים לגבי האייפד אייר 3 השמועתי, ציינו כי הדגם הבא של מכשיר הטבלט ה"סטנדרטי" של אפל יגיע עם מפרט חומרה ופיצ'רים דומים מאוד, עד לכדי זהים לאלו של האייפד פרו הגדול יותר, אותו אפל הציגה באירוע ספטמבר האחרון והשיקה אותו בחודש נובמבר. דיווחים אלו התבססו על תרשימים של האייפד אייר 3 שהראו כי המכשיר יגיע עם ארבעת הרמקולים הסטריאופוניים שאפל הציגה באייפד פרו, וכן פלאש למצלמת ה- iSight האחורית של הטבלט. מעבר לכך השמועות ציינו כי הטבלט יגיע גם עם רכיב ה- A9X, זכרון RAM בנפח 4GB וטכנולוגיית המסך החדשנית שאפל הציגה באייפד פרו, המאפשרת את השימוש בעיפרון – אותו "עט סטיילוס" מבית אפל שמגיע עם יכולת לזהות את הטיית העיפרון ואת עוצמת הלחץ שלו על מסך האייפד, שזכה לביקורות חיוביות מאוד מצד משתמשי האייפד פרו. כל אלו גרמו לרבים לקרוא לאייפד אייר 3 בשם "אייפד פרו מיני".

כעת דיווח חדש שמגיע מהאתר 9to5mac מגלה שאותו אייפד שמועתי שאפל צפויה להציג באירוע האביב הקרוב, הוא אכן אייפד פרו קטן יותר בגודל של 9.7 אינץ'. בדיווחו מציין מארק גורמן כי אפל מתכוונת להרחיב את ליין האייפד פרו, בדומה לליין המקבוק פרו שכולל כיום 2 דגמים: 15 אינץ' ו- 13 אינץ'. באופן דומה ליין האייפד פרו יגיע ב- 2 תצורות: האחת של 12.9 אינץ' – אותה אפל הציגה והשיקה, ותצורה נוספת עם גודל מסך של 9.7 אינץ'. דגם האייפד פרו הקטן יותר יגיע גם עם המחבר החכם אותו אפל הציגה באייפד פרו, ונראה כי החברה גם מפתחת גרסה מתאימה של המקלדת החכמה שתתאים לפרופיל הגודל של מסך ה- 9.7 אינץ'.

הדיווח גם מציין כי דגמי האייפד פרו הקטן יותר יגיעו עם אותם תצורות נפח אחסון של האייפד פרו הנוכחי: 32GB ו- 128GB בתצורת WiFi בלבד או 128GB בתצורת WiFi וקישוריות סלולרית. כמו כן נראה כי המחירים יהיו קרובים יותר לאלו של דגמי האייפד אייר 2, מאשר דגמי האייפד פרו הגדול יותר. משמעות הדבר היא שאם האייפד אייר 2 מגיע כיום במחיר התחלתי של 499$, אפל תוכל בקלות להעלות את המחיר של האייפד פרו הקטן יותר למחיר של 549$ ואולי אפילו 599$, עבור החומרה המשופרת והפיצ'רים הנוספים.

iPad Pro

האייפד פרו בעל מסך ה- 9.7 אינץ' יביא למצב בו אפל תמכור 3 מכשירי אייפד עם מסך של 9.7 אינץ': האייפד אייר, האייפד אייר 2 והאייפד פרו הקטן יותר, אלא אם כן החברה תפסיק את הייצור והמכירה של האייפד אייר הראשון שעדיין נמכר כיום. אין ספק שהדבר יביא בהתחלה לקצת בלבול בליין, אולם נראה כי לטווח הרחוק הדבר יביא לפישוט של ליין האייפדים. המחשבה מאחורי זה גורסת כי יתכן מאוד שאפל מתכוונת לנדף באופן הדרגתי את ליין האייר – גם במחשבי המקבוק וגם במכשירי האייפד. בשנה שעברה אפל הציגה את המקבוק החדש – מחשב בעל מסך של 12 אינץ' ברזולוצית רטינה, בעל מחבר אחד של USB-C ועיצוב דקיק שמזכיר את זה של ליין המקבוק אייר. רבים חושבים שמדובר במחליף של ליין האייר, דבר שישאיר את ליין המקבוקים עם 2 אפשרויות: ליין המקבוק וליין המקבוק פרו.

באופן דומה נראה כי גם ליין האייפדים, שהחל להדמות לליין המקבוקים מאז שאפל הציגה את האייפד אייר ובאופן ברור יותר מאז הצגתו של האייפד פרו, עשוי ללכת לכיוון דומה. כיוון זה יביא למצב בו ליין האייפד פרו יכלול 2 דגמים, וליין האייפד יכלול אף הוא 2 דגמים – ככל הנראה דגם קטן בעל מסך של 7.9 אינץ' ודגם נוסף של מסך בעל 9.7 אינץ' – פחות או יותר למצב הנוכחי בו האייפד מיני 4 הוא למעשה גרסה מוקטנת של האייפד אייר 2.

iPad Pro

כינוי האייר הוצג על ידי אפל כאשר דקיקות המקבוק אייר ו/או האייפד אייר, הייתה הישג מרשים שהפך את המחשב הנייד ו/או הטבלט לדק ביותר בקטגוריה שלו. כיום נראה כי רוב המחשבים הניידים המתקדמים והטבלטים מגיעים עם פרופיל עובי דקיק, מה שהופך את השם "אייר" לפחות רלוונטי.

להמשך דיון

 

מקור: 9to5mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho