שמועה | iMessage תגיע לאנדרואיד

ע״י

שמועה חדשה טוענת שאפל צפויה להביא את iMessage למשתמשי האנדרואיד, לצד פיצ'רים חדשים שהחברה תציג בשירות המסרים שלה.

 

 

imessage-logo

כשאפל הציגה את iMessage בשנת 2011, כאחד הפיצ'רים של iOS 5 שהושקה באוקטובר של אותה השנה, עולם שירותי המסרים היה שונה מאוד מזה כיום. שירותים כמו וואטסאפ היו עדיין בחיתוליהם, ופייסבוק עדיין לא הפרידה את יכולת הצ'ט שהפכה לימים להיות פייסבוק מסנג'ר לאפליקציה נפרדת במובייל. בהתאם לכך השירות היה די פשוט ונראה כי היתרון הגדול ביותר שלו – שנותר עד היום – הוא המעבר החלק בין שליחת הודעות סמס "רגילות", לבין שליחת הודעות iMessage בשימוש בחבילת הגלישה. אולם מאז אפל שיפרה את השירות כשהיא מוסיפה לו יכולות נוספות כמו: שליחת הודעות קוליות, ממשק קל ומהיר לשליחת תמונות וסרטונים, שליחה מהירה של המיקום ומקום מרוכז לכל המדיה שנשלחה. כמו כן פל גם שיפרה את היכולות הקבוצתיות של השירות. אולם עדיין למרות כל אלו, iMessage עדיין נמצאת הרחק מאחור אל מול שירותי הודעות מתחרים, בין אם המסנג'ר של פייסבוק, וואטסאפ, WeChat, Line ואפילו טלגרם או BBM.

כעת דיווחים מגלים שכחלק מהשיפורים שאפל תציג ב- iOS בכנס המפתחים הקרוב, החברה תציג גם שיפורים ל- iMessage, שעשויים לכלול הוספה של יכולת לשלוח כסף ותשלום דרך שירות המסרים המאובטח בין משתמשים בשימוש בשירות התשלומים הדיגיטלי של החברה. פיצ'ר זה יהווה תחרות ישירה מול פייסבוק מסנג'ר שכבר היום ניתן להעביר דרכו תשלומים וכן שירותי תשלום דיגיטליים מתחרים כמו Venmo או PayPal. אולם שמועה חדשה שמקורה באתר MacDailyNews טוענת שלפי מקור המכיר את השיפורים הצפויים להגיע ל- iMessage, אפל תציג את שירות המסרים שלה גם לפלטפורמת אנדרואיד.

iMessage על אנדרואיד יאפשר למשתמשי האייפון והאנדרואיד לתקשר בצורה נוחה ופשוטה יותר וכן יאפשר לחלוק את הפיצ'רים החדשים שאפל תציג בשירות המסרים שלה, כמו העברת תשלום, בין משתמשי האייפון, האייפד והמק לבין משתמשי האנדרואיד בצורה קלה, פשוטה ומאובטחת. לאחרונה ציין אדי קיו, סגן הנשיא הבכיר באפל לשירותי אינטרנט, כי אפל מעבירה מדי שניה יותר מ- 200,000 הודעות iMessage דרך השרתים שלה, כאשר נראה ששירות המסרים של אפל הוא השני בגודלו בארה"ב, שוק הנשלט באופן די ברור על ידי המסנג'ר של פייסבוק אולם באופן מעניין וואטסאפ נמצאת במקום הרביעי אחרי סקייפ. כך שאין ספק שהצגת iMessage למשתמשי אנדרואיד תגדיל את היקף השימוש בשירות ובפרט בארה"ב, אולם ככל הנראה גם בשווקים אחרים בהם מכשירי האייפון של אפל, נמצאים בשימוש רב.

עד כה אפל לא פזלה להציג את השירותים שלה לפלטפורמת האנדרואיד, למעט אפל מיוזיק שהושקה בשנה שעברה גם על הפלטפורמה המתחרה, דבר שאפשר לשירות לצמוח באופן די מרשים עד לכדי היקף של כ- 13 מיליון מנויים, מספר שהוא קטן למדי מסך היקף המשתמשים הכולל של אפל, אולם מרשים למדי בהתחשב בעובדה שהשירות המתחרה העקרי – Spotify פועל הרבה יותר זמן ולו יש פחות מ- 30 מיליון מנויים בתשלום. מעבר לכך נראה כי בעוד שירות אפל מיוזיק התקבל בצורה לא טובה בחנות הפליי של גוגל, עם ביקורות די רעות השירות כיום מדורג עם 3.5 כוכבים, כשאפל משפרת את האפליקציה מדי פעם, וככל הנראה החברה גם תשחרר עדכון משמעותי לאפליקציה לצד שיפור משמעותי לאפליקציה על iOS.

Screen Shot 2016-06-11 at 11.46.05 AM

שירותי המסרים הפופולריים ביותר בארה"ב לשנת 2015

השמועה התקבלה באופן די מחולק, כאשר חלק סוברים שהשקת iMessage בפלטפורמת האנדרואיד ישפר את היקף השימוש בשירות ויהפוך אותו לתחרותי יותר, כשבנוסף לכך הדבר יתן ערך מוסף למשתמשי האייפון, האייפד והמק שיוכלו להשתמש בפיצ'רים של השירות גם עם משתמשי אנדרואיד. מצד שני יש כאלה הסוברים שמדובר בצעד רע מצידה של אפל, כזה שיפגע בעובדה ש- iMessage הוא יתרון תחרותי של iOS אל מול אנדרואיד, אולם לאור העובדה ששירותי מסרים צד ג' הם כה פופולריים ובפרט מחוץ לארה"ב הנוכחות של iMessage היא די קטנה אל מול וואטסאפ, הטענה הזו לא ממש מחזיקה מים.
מה שכן בין אם אפל תציג את iMessage למשתמשי האנדרואיד או לא, מה שבטוח הוא שהחברה צריכה להמשיך את מסכת השיפורים בשירות ואפילו להפוך אותו לפלטפורמה של ממש.

להמשך דיון

 

מקור: MacDailyNews
עריכה, תרגום ותוספות: natisho