גרסה 9.3.3 ובטא שלישית של 10 שוחררו

ע״י

אפל משחררת את גרסה 9.3.3 לכלל המשתמשים כשלצידה הבטא השלישית של גרסה 10. בהתאמה גם השעון מתעדכן, OS X ו- tvOS.

 

 

iOS OS X and watchOS

בין הבטא הראשונה של גרסה 10 לבין הבטא השניה, עברו 3 שבועות – כשבוע נוסף מעבר לזמן ה"רגיל" בו אפל נוהגת לשחרר את עדכוני הבטא, כשבמקום לשחרר את הבטא השניה של 10, אפל שיחררה את הבטא החמישית של 9.3.3. היום שבועיים בדיוק אחרי שיחרור הבטא השניה של גרסה 10, ושלושה שבועות אחרי שיחרור הבטא החמישית של 9.3.3, אפל משחררת לכלל המשתמשים את הגרסה הסופית של 9.3.3, זאת אחרי כמעט חודשיים של שלבי בטא לגרסת התחזוקה המאוד מינורית שבעיקרון מכילה בעיקר שיפורי אבטחה, תיקוני באגים שמתחת למכסה המנוע ושיפורים ליציבות של מערכת ההפעלה הניידת של אפל. לצידה של 9.3.3 אפל שיחררה גם את גרסה 2.2.2 למשתמשי השעון שכוללת אף היא שיפורי אבטחה ותיקוני באגים כאלה ואחרים. לצד עדכונים אלו אפל גם שיחררה את עדכון 9.2.2 של tvOS וכן את 10.11.6 של אל-קפיטן עבור מערכת ההפעלה OS X – שעדיין מכונה כך טרם השקתה של סיירה שתשנה את שמה של מערכת ההפעלה שולחנית ל- macOS.

בשורה התחתונה עדכונים אלו הם עדכוני תחזוקה, אבטחה ויציבות הממולצים לכלל המשתמשים, אולי למעט אלו שעדיין פורצים את מכשירי האייפון והאייפד שלהם. יתכן מאוד שמדובר בסט העדכונים האחרון שנראה עבור גרסאות אלו, כשבעוד כחודשיים אפל צפויה להשיק באופן סופי את גרסה 10 של iOS, את watchOS 3, את macOS סיירה ועדכון משמעותי וגדול ל- tvOS.

appleios93

כאמור, רוב מערכות ההפעלה הללו זכו היום לעדכון, כחלק ממחזור הבטא שלהן.
ראשונה היא כמובן גרסה 10 שזכתה היום לבטא השלישית שלה. כמו הבטא השניה גם בטא זו מביאה בעיקר שיפורים ותיקונים לגרסה החדשה ונראה כי לא לא צפויים להיות שינויים משמעותיים וגדולים עד לשיחרור הסופי. בהתאם לכך נראה שאפל ממשיכה ללטש ולשפר את גרסה 10 כשבין השיפורים ניתן למצוא:

  • באפל מיוזיק אפל החזירה את השימוש בשם "מוזיקה שהורדה" (Downloaded Music), במקום "הורדות" (Downloads) – שוב – כשכעת ניתן להסיר את מקטע זה (דרך עריכה).
  • צליל המקשים של המקלדת שהוצג בבטא הראשונה – והוסר בבטא השניה – הוחזר וכנראה הוא כאן להשאר.
  • כעת ניתן בהרשאת המשתמש לשלוח לאפל מידע לגבי פעילות הספורט (Activity) – למשתמשי השעון.
  • תפריט ההגדרות של סירי קיבל תת תפריט חדש בשם "App Support" לניהול האפליקציות שעושות שימוש בסירי, דבר שהוא אחד הפיצ'רים שסירי קיבלה בגרסה 10.
  • הנחת האצבע על חיישן ה- Touch ID בתפריט הגדרות הנגישות עובד וכעת פשוט על ידי הנחת האצבע על החיישן המכשיר יפתח מנעילה, במקום הצורך ללחוץ על לחצן הבית.
  • באג המענה להודעות ממסך נעילה נעול תוקן.
  • ישנו משוב הפטי עדין בעת נעילת המכשיר באופן ייזום (לא נעילה אוטומטית).
  • ועוד.

siriappsupport-800x314

כפי שניתן לראות מדובר בטוויקים קטנים שנועדו לשפר את מערכת ההפעלה ולא בשינויים מרחיקי לכת. באופן דומה גם הבטא החדשה של tvOS והבטא השלישית של watchOS 3 מביאות תיקוני באגים שונים ושיפורים ביציבות של הבטאות. באופן מעניין אפל לא שיחררה את הבטא השלישית של macOS סיירה (עדיין?) כשיתכן מאוד שהעדכון ישוחרר בימים הקרובים ואולי כחלק מהבטא הפומבית השניה אותה אפל תשחרר או בימים הקרובים או בעוד שבועיים יחד עם מחזור הבטאות הרביעי.

אין ספק שמדובר ביום עמוס מאוד מבחינתה של אפל ומבחינתם של צוותי הפיתוח שלה, שעומלים בקצב מרשים שכולל שיחרור גרסת תחזוקה לכלל מערכות ההפעלה של אפל, עדכון לאיטיונס שמתקן באג קטן וכן שיחרור מחזור בטא שלישי ל(כמעט) כל מערכות ההפעלה של החברה.

להמשך דיון