המקבוקים החדשים בדרך

ע״י

דיווח חדש מאשש את העובדה שאפל צפויה להציג דגמים חדשים של מחשבי מקבוק עד סוף אוקטובר, כשנראה כי האייר גם יזכה לרענון די מפתיע.

 

iMac and MBP

כשאפל הציגה את המקבוק החדש, לפני כשנתיים, רבים סברו שמדובר בעניין של זמן עד שהמחשב הקטנטן שזכה לביקורות מעורבות יחליף לחלוטין את המקבוק אייר. הסיבה העקרית לכך הייתה העיצוב הדומה מאוד של המחשבים, וכן העובדה שעם השקתו הראשונה של האייר ב- 2008, המחשב הגיע עם מאפיינים דומים לאלו של המקבוק החדש: עיצוב דקיק מאוד, מיעוט בפורטים ובמחברים הפריפריאליים, טרקפד משודרג ומסך ברזולוציה גבוהה יותר. כמו כן בעוד ליין המקים עבר באופן הדרגתי לשימוש במסכי רטינה, ברזולוציה גבוהה – כשהאחרון שבהם הוא ה- iMac – נראה כי המקבוק אייר ננטש מאחור בעוד אפל בחרה להציג דגם חדש, הלוא הוא המקבוק עם מסך רטינה איכותי ומרשים.

כעת דיווח חדש שמגיע מכיוון הבלוג היפני Mac Otakara מציין שלפי מקורותיו בשרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח, נראה שמחשבי המקבוק אייר בדגם ה- 13 אינץ' יכללו בסבב עדכון החומרה השמועתי שצפוי להתקיים במהלך חודש אוקטובר. הדיווח מציין שמחשבי המקבוק אייר החדשים יזכו לעדכון חומרה שיכלול בין היתר מעבר ל- USB C וכן Thunderbolt 3, ככל הנראה עדכון למעבדים חדשים יותר מבית אינטל, אם כי לא ברור האם המחשבים יזכו למסך הרטינה המיוחל. במקביל אפל גם תציג את הדגמים החדשים של מחשבי המקבוק פרו השמועתיים, שיגיעו בגודל של 15 אינץ' ו- 13 אינץ'. מחשבים אלו יזכו לעדכון נרחב יותר שיכלול גם עדכון בעיצוב שלהם עם תוספת של פס/מסך OLED שיחליף את מקשי ההפעלה הסטנדרטיים ויתאימו את תוכנם בהתאם לתוכנה שרצה. כמו כן נראה כי דגמים אלו יביאו את חיישן ה- Touch ID למחשבי המק ויאפשרו את יכולת התשלום עם שירות התשלומים של אפל בדפדפן הספארי, שהושקה עם macOS סיירה בסוף חודש ספטמבר. מבחינת החומרה נראה כי אפל תציג רענון משמעותי למעבדים וכן תעשה שימוש במעבדים הגרפיים של חברת AMD מסדרת "Polaris" (בדגמי ה- 15 אינץ').

דגמי המקבוק פרו החדשים גם יגיעו עם תמיכה ב- USB C וכן Thunderbolt 3 שיחליפו את הפורטים הקיימים במחשבים הכוללים את: חריץ ה- SD, מחברי USB-A, מחברי HDMI ואת חיבור הטעינה המגנטי – MagSafe.

עדכוני חומרה צפויים להגיע גם למחשבי ה- iMac ובפרט למחשבי המק פרו שזא זכו לעדכון כלל וכלל כמעט 3 שנים. לפי השמועות בנושא נראה כי אפל תעדכן את מחשבי המק פרו ותוסיף להם תמיכה במסכי 4k, או לחילופין תציג מסך נפרד מתוצרתה שיחליף את מסכי ה- ThunderBolt שמכירתם הופסקה לפני מספר שבועות, במסך ברזולוציה גבוהה של 5K או אפילו 8K.

 

לפי הדיווח נראה שהמחשבים הללו יושקו כבר לקראת סוף חודש אוקטובר, מה שמעלה את האפשרות שאם אפל אכן תקיים אירוע הצגה לליין מחשבי המק החדשים שלה, ההזמנות לאירוע צפויות להשלח בימים הקרובים. אין ספק שבעוד אפל פספסה את המכירות לחזרה לעונת בית הספר, שבדרך כלל היו שיא מכירות מחשבי המק שלה, החברה לא מתכוונת לפספס את עונת החגים ההולכת וקרבה שתאפשר למכירות של מחשבי המק לראות שיפור במגמה, כאשר בחודשים האחרונים נראה כי היקף המכירות של מחשבי המק יורד בקצב מהיר, לאור חוסר עדכוני החומרה שכה ארוכים ובפרט בדגמים הפופולריים ביותר של מחשבי המק.

עיכובים אלו נוצרו בגלל בעיות בלוחות הזמנים של אינטל וליין המעבדים האחרונים שלהם, אולם גם עצם העובדה שאפל בחרה לדלג על דגמי מעבדים מסוימים, נמצא כעת בעוכריה.

להמשך דיון

 

מקור: Mac Otakara
עריכה, תרגום ותוספות: natisho