אפל משחררת את הבטא הראשונה של 10.2

ע״י

אתמול אפל שיחררה את גרסה 10.1.1 עם תיקוני באגים, ותוך מספר שעות קהילת המפתחים קיבלה את הבטא הראשונה של 10.2 שמביאה שיפורים, פיצ'רים חדשים והרבה אמוג'י.

 

 

iOS-10-splash-2

שבוע אחרי שאפל שיחררה את גרסה 10.1 שמביאה תיקוני באגים רבים ואת פיצ'ר הפורטרט למצלמת האייפון 7 פלוס, החברה שיחררה עדכון מינורי – 10.1.1 שנועד בעיקר לתקן באג בגרסה החדשה שגורם למשתמשים מסוימים שלא לראות באופן תקין את המידע הבריאותי/רפואי שלהם באפליקצית הבריאות המובנית ב- iOS. עדכון קטן זה הושק כרגיל דרך האוויר (OTA) והוא שקל כ- 64MB בלבד, בהתאם לבאג הקטן שהוא מתקן. אולם תוך מספר שעות בלבד, אפל שיחררה את הבטאות הראשונות של גרסה 10.2 של iOS, גרסה 10.12.2 של macOS סיירה, גרסה 3.1.1 של watchOS ו- 10.1 של tvOS. רוב הגרסאות מכילות בעיקר תיקוני באגים והכנות לשיפורים עתידיים, כאשר הבטא הראשונה של tvOS 10.1 לא כוללת את אפליקצית ה- TV החדשה, אותה אפל הציגה באירוע המדיה האחרון. אפליקציה זו נועדה לאגד לתוכה תכני וידאו (סדרות וסרטים) משירותי מדיה שונים כמו למשל HBO, Hulu, וערוצים נוספים, שכיום מותקנים בתור אפליקציות באפל TV החדש. המטרה היא להציג ממשק אחיד, קל ונוח לגישה לתכנים אלו ממקום אחד מרוכז, אולם נראה כי לאפל יהיה קושי לשכנע חברות כמו למשל נטפליקס (שלא לדבר על אמזון) להצטרף למיזם, מסיבה פשוטה שאפליקציה זו מנמיכה את הערך של השירות והופכת אותו לספק תוכן טיפש.

בכל אופן נראה כי הגרסה היחידה שהביאה שיפורים ניכרים וברורים יותר היא הבטא של 10.2 שכוללת:

  • את שלושת הטפטים החדשים שאפל הציגה באירוע האייפון ומשתמשת בתכני השיווק של מכשירי האייפון 7.

iOS 102 wallpapers

  • ווידג'ט חדש לאפליקצית הוידאו (ככל הנראה אולי כהכנה לאפליקצית ה- TV העתידית).
  • תפריט חדש תחת הגדרות הנגישויות בשם "Press and Hold to Speak" (לחץ והחזק לדיבור), שנועד לתת אפשרויות של שימוש בממשק קולי באופן נרחב יותר במערכת ההפעלה.
  • אפקט חדש בשם "Celebration" באפליקצית ההודעות.
  • אפשרות חדשה בהגדרות של אפל מיוזיק בשם "Show Star Ratings" להצגה או הסתרה של תכנים פופולריים.

iOS 102 Music features

  • אייקון חדש לאוזניות בלוטות' אלחוטיות בתפריט הססטוס העליון של המכשיר.

אולם הפיצ'ר הבולט ביותר הוא התוספת של מאות אייקוני אמוג'י חדשים במערכת ההפעלה, בהתאם לתקן ה- Unicode 9 המעודכן. בין האמוג'י החדשים ניתן למצוא אמוג'י ל: פרצוף ליצן, פייס פאלם (Face Palm), אבוקדו, פרפר, כריש, פנקייק, קוראסון, פרצוף של שועל, סלפי ועוד. בנוסף העדכון מביא הרבה מאוד אמוג'י חדשים למקצועות, כאשר ניתן לבחור בין המגדר והצבע (גזע) של האמוג'י לעבודות כמו: כבאי/ת, שופט/ת, מכונאי/ת, דוקטור, מדען/ית, עורך/ת דין ועוד. בנוסף הרבה מאוד אמוג'י קיימים עברו מתיחת פנים מבחינת העיצוב.

עדיין לא ברור מתי אפל מתכוונת להשיק את הגרסה החדשה, אולם סביר מאוד להניח שהגרסה החדשה תושק עוד לפני סוף השנה הקלנדרית, כשיתכן מאוד שהגרסה הסופית (ואולי אפילו כבר בבטאות הבאות) תופיע אפליקצית ה- TV החדשה, כאשר כפי שצוין קודם לכן, נראה כי ההכנות לקראתה כבר נמצאות בקוד של הבטא הראשונה של 10.2. כמו כן ישנם הערכות רבות לפיהן אפל תציג עדכון משמעותי יותר ל- iOS בדגש על מכשירי האייפד עד אמצע השנה הבאה, ובפרט לקראת אירוע המדיה הרלוונטי למכשירי האייפד, שככל הנראה יתקיים במהלך חודש מרץ. עד אז אפל תוכל כבר להציג את גרסה 10.3 ואפילו אולי את 10.4 כשיהיה מעניין לראות מאוד מה אפל מתכננת למכשירי האייפד.

להמשך דיון

 

מקורות: אפל ו- 9to5Mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho