שמועה | אייפון 7 בצבע Jet White

ע״י

שמועה חדשה וקצת מפוקפקת מציינת כי לאור הפופולריות של צבע השחור Jet, אפל שוקלת להציג צבע נוסף לליין האייפון 7 והוא Jet White.

 

 

iphone-7-in-jet-white

את החיבה של אפל לצבע הלבן ניתן לראות כבר מתחילת שנות ה- 2000, כאשר ג'וני אייב וצוות העיצוב התעשייתי שלו החל להשתמש בצבע הלבן עם מכשיר האייפוד. די במהרה, הצבע הלבן החל לחלחל לרוחב ליין המוצרים של אפל, כאשר דגמי ה- iMac והמקבוק החלו להגיע בצבע הלבן בגימור מבריק ויפהפה. עם המעבר של אפל להשתמש במתכות בליין המק, השימוש בצבע הלבן החל להצטמצם ואכן נראה שהצבע הלבן מוחלף בצבע הכסוף של האלומיניום שהשימוש בו החל לקראת אמצע שנות ה- 2000 כשכיום נראה שאפל כבר הגיעה לשיא של ממש בשימוש עם המתכת הרכה. בהתאם דגם האייפון הראשון הגיע עם גימור אלומיניום מתכתי כסוף, שלדעת רבים עדיין נחשב ליצירת מופת מבחינת עיצוב תעשייתי של מכשירי סמארטפון. עיצוב זה הגיע אחרי התלבטויות רבות מבחינתה של אפל לגבי העיצוב, כאשר תרשימים שנחשפו עם השנים גילו שאפל חקרה והתנסתה עם מספר לא קטן של עיצובים. אבל העיצוב התעשייתי של האייפון הראשון החזיק בדיוק שנה, ומכשירי האייפון 3G כבר עברו להשתמש בפלסטיק, שאפשר לאפל לפעול בצורה טובה יותר עם הקישוריות הסלולרית ועל הדרך אפשר לחברה להציג את הצבעים הראשונים: שחור ולבן. כן הלבן הגיע גם למכשירי האייפון.

בהתחלה אפל השתמשה בצבע הלבן כדי להבדיל בין דגמי האייפון, כאשר עם מכשירי האייפון 3G, הצבע הלבן הגיע רק בתצורת נפח אחסון של 16GB ומעלה ולמעשה אפשרה לבעלי האייפון 3G הלבן להצהיר כי בידם יש מכשיר עם נפח אחסון גדול יותר. אפל המשיכה לעשות זאת גם עם מכשירי ה- 3Gs שהמשיכו את העיצוב התעשייתי הפלסטיקי.

אולם הכל השתנה עם מכשירי האייפון 4 בשנת 2010, כאשר אפל עברה להשתמש בחומרים אחרים לגמרי – וכאלה שעימם החברה עדיין לא התנסתה באופן נרחב – זכוכית. מכשירי האייפון 4 הגיעו עם פאנל זכוכית בחלק האחורי של המכשיר, דבר שיצר עיצוב מרהיב. אם מכשיר האייפון הראשון היה יצירת מופת שהרי האייפון 4 נכנס לפנתיאון ועד היום הוא נחשב בעיני רבים למכשיר האייפון המעוצב ביותר של אפל. עם מכשירי האייפון 4 אפל המשיכה להשתמש בצבעים שחור ולבן, אולם בעוד האייפון 4 בצבע השחור הושק בהתאם ללוח הזמנים, הגימור הלבן התעכב ב- 10 חודשים (!!!), כאשר לפי השמועות אפל התקשתה עם ייצור הצבע הלבן ממספר בחינות כשבין השמועות עלו מספר אפשרויות שכללו: בעיה עם האופן בו הצבע הלבן הצהיב אחרי תקופה מסוימת, בעיה עם ההשתקפות שיצר הצבע הלבן בשילוב עם משטח הזכוכית עם תאורת המבזק (פלאש) של מצלמת האייפון 4 ועוד. בסופו של דבר למרות העיכוב שהביא רבים לחשוב שאפל כבר לא תציג את המכשיר הלבן, הוא הושק בקול תרועה כאשר מליוני משתמשים במזרח נהרו לרכוש את מכשיר האייפון הלבן.

iphone_white-cabana_4

מהלך זה גילה לאפל באופן ברור את הכוח של הצבע על קהל משתמשי האייפון והסמארטפון בכלל.

עם מכשירי האייפון 5, אפל צמצמה את היקף הזכוכית בחלק האחורי של המכשיר, דבר שהפך את המכשיר לקל יותר ודק יותר. פאנל הזכוכית האחורי הוחלף בעיצוב יוניבודי מאלומיניום עם 2 חלונות זכוכית שנועדו לאפשר מעבר לקישוריות האלחוטיות השונות. בהתאם הדגם הלבן הפך להיות שילוב של לבן וכסוף, שילוב שהמשיך גם עם דגמי ה- 5s והגיע גם לדגמי האייפון 6, 6s וה- 7, כאשר העיצוב שלהם צמצם עוד יותר את השימוש בלבן לטובת אלומיניום מוכסף בהיר. כך קרה שעם מכשירי האייפון 6 וה- 6s האחרונים אפל הפסיקה להשתמש בשחור ולבן, ובעוד הצבע השחור חזר עם דגמי האייפון 7 ואפילו ב- 2 גימורים, שהרי הצבע הלבן לא. אולם כל זה עשוי להשתנות, כאשר לפי שמועה חדשה שמקורה באתר Mac Otakara ההצלחה הגדולה של גימור השחור Jet אותו אפל הציגה עם מכשירי האייפון 7, החברה שוקלת להציג גימור מבריק דומה אולם רק בצבע הלבן. לטענת האתר הדיווח מגיע ממקור לא כל כך אמין בשרשרת האספקה והייצור של אפל, ולמעשה קשה מאוד לראות את אפל מציגה צבע חדש של אייפון אחרי ההצגה הרשמית של המכשיר.

אולם באופן מעניין הדיווח הזה מתקשר עם שמועה שצצה ברשת מאז אירוע ספטמבר, לפיו האייפון 8 יכול להיות עשוי מקרמיקה. סברה זו מגיעה לאור השימוש הראשון של אפל בחומר קרמי, עם הסדרה השניה של השעון, כאשר קולקציית ה- Edition, שעם הסדרה המקורית היה עשוי מזהב של 18 קרט, עבר להשתמש בחומר קרמי שמאפשר לאפל להציג את הדגם בצבע לבן פנינה יפהפה. לפי הטענות השימוש בקרמיקה מאפשר לקולקציית ה- Edition להיות עמידה יותר בפני שריטות וחזקה יותר בעמידות למכות ושברים פי כמה וכמה ממתכות אחרות. אל תכונות אלו מתווספת העובדה שקרמיקה מוליכה אותות חשמליים בצורה מצוינת ובהתאם לכך היא מועמדת מעולה לשימוש במכשירי סמארטפון שכידוע עמוסים באותות חשמליים וקישוריות אלחוטיות כאלה ואחרות.

לאחרונה שיאומי (Xiaomi) הציגה את מכשיר ה- Mi 5 Exclusive Edition שמגיע עם גימור קרמי בצבע שחור מרשים. אין ספק שהשימוש באלומיניום הפך להיות מגימור יוקרתי השמור למכשירי פרימיום, לגימור פופולרי שניתן למצוא גם במכשירי סמארטפון זולים. בהתאם לכך נראה שיצרניות פרימיום ואפל בראשם, חוקרות שימוש בגימורים וחומרים שונים ויהיה מעניין לראות האם אפל אכן תעבור להשתמש בחומר קרמי, ועוד יותר האם הצבע הלבן יחזור במלואו לליין האייפונים.

להמשך דיון

 

מקור:  Mac Otakara
עריכה, תרגום ותוספות: natisho