ליין האייפדים צפוי להתרחב עם דגם של 10.9 אינץ'

ע״י

האנליסטים שדיווחו לאחרונה על השינוי בדגמי האייפון הבאים, מציינים שאפל תרענן את ליין האייפדים עם דגם נוסף של 10.9 עם מסך מקצה לקצה, שיביא להרחבת ליין האייפדים.

 

 

iPads

באירועי ספטמבר ואוקטובר האחרונים, אפל התמקדה במכשירי האייפון והשעון והמקבוק פרו – בהתאמה, כשמכשירי האייפד שבשנה שעברה זכו לזמן במה באירוע ספטמבר, עם רענון לאייפד מיני והצגת האייפד פרו בגודל ה- 12.9 אינץ'. הדיעה הרווחת היא שאפל שומרת את הרענון הגדול למכשירי האייפד לאירוע שיתקיים במחצית הראשונה של השנה, באזור חודש מרץ, בתקופת הזמן בה אפל קיימה את אירוע מרץ בשנה שעברה, בו החברה הציגה את דגם האייפד פרו בגודל ה- 9.7 אינץ'. עד כה השמועות לגבי האייפדים החדשים היו מעטות והן התמקדו בדיווח של האנליסט Ming-Chi Kuo מחברת KGI שציין כי לפי מקורותיו אפל תציג דגם חדש של אייפד בגודל של 10.5 אינץ, כשבמקביל האתר היפני Mac Otakara ציין כי מדובר בדגם בעל גודל מסך של 10.1 אינץ'. כעת דיווח חדש מקבוצת אנליסטים שעובדים בחברת Barclays Research כאשר Blayne Curtis, Christopher Hemmelgarn, Thomas O'Malley, ו- Jerry Zhang מדווחים שלפי מקורותיהם בשרשרת האספקה והייצור של אפל במזרח ליין האייפדים הבא שיזכה לרענון בחודש מרץ הקרוב, יכלול אכן עדכון לכלל מכשירי האייפד ביניהם האייפד פרו בגדלים 9.7 ו- 12.9 אינץ', לצד הצגת דגם נוסף של אייפד בגודל של 10.9 אינץ'.

הדיווח שמזכיר מאוד את הדיווח של קבוצת האנליסטים לגבי מכשירי האייפון הבאים, שלטענתם יגיעו עם מסכים גדולים יותר של 5 אינץ' ו- 5.8 אינץ' בפרופיל גודל זהה לזה של מכשירי האייפון הנוכחיים – הודות לעובדה שהמסכים יהיו מקצה לקצה, מציין כי האייפד החדש עם מסך בגודל ה- 10.9 אינץ' יהיה באותו הגודל של מכשיר האייפד פרו בגודל ה- 9.7 אינץ', והמסך הגדול יותר יהיה בזכות העובדה שהוא יהיה מקצה לקצה. משמעות הדבר היא שכמו עם מכשירי האייפון הבאים השמועתיים, גם מכשירי האייפד צפויים לעבור מגמת שינוי שתצמצם את מסגרות הצד שלהם באופן ניכר עוד יותר מהרוחב הנוכחי שלהם, ואולי אפילו תבטל אותם לחלוטין. לפי הדיווח, מגמה זו תחל על דגם חדש וייעודי, כאשר מכשיר האייפד פרו בגודל ה- 9.7 אינץ' יהפוך להיות זול יותר וככל הנראה יחליף את דגם האייפד אייר 2, בתור דגם הכניסה למכשירי האייפד בגודל ה- 9.7 אינץ'.

מה שכן מכשירי האייפד מיני ימשיכו להמכר בתור דגמי האייפד הזולים ביותר, כאשר לדעת האנליסטים, האייפד מיני לא יזכה לרענון בתחילת השנה הבאה, דבר שככל הנראה יסמן על כך שאפל תדלג על עדכון משמעותי לאייפד הקטן יותר, שזכה בשנה שעברה לעדכון די משמעותי שהביא את רמת החומרה שלו לזהה לזו של האייפד אייר 2. העוצמתי. אפשרות נוספת היא שאפל תוזיל את מחירי האייפד מיני הקיימים ואולי גם תפסיק את ייצור ומכירת האייפד מיני 2, כשהיא תשאיר רק את האייפד מיני 4.

יש לציין שמסגרות הצד של מכשירי האייפד כבר זכו לצמצום משמעותי, בהשוואה למסגרות הצד של מכשירי האייפד הראשונים. למעשה עד לדגם האייפד 4, מסגרות הצד של מכשירי האייפד היו די עבות, דבר שאפשר החזקה נוחה של הטבלט בשימוש ביד אחת. עם האייפד מיני הראשון ולאחר מכן האייפד אייר, אפל צמצמה באופן משמעותי את מסגרות הצד – דבר שבהמשך גם הגיע למכשירי האייפון – הודות לשימוש נרחב בטכנולוגיה לזיהוי כרית האגודל ודחיית מגע לא רצוי על מסך המולטי טאץ' הגדול. מאז אפל שיכללה את הטכנולוגיה הזו במכשירי ה- iDevice שלה, כאשר גולת הכותרת הייתה בשימוש עם העיפרון בדגמי האייפד פרו שהושקו בשנה שעברה, כאשר מסכי המולטי טאץ' מזהים באופן מדויק את העיפרון כקלט בעוד שהם מתעלמים מהידיים המונחות על המסך של המכשירים, אחרי זיהוי מדויק של נקודות המגע הלא רצויות הללו.

עדכונים נוספים שצפויים למכשירי האייפד הבאים הם הוספת פיצ'ר ה- True Tone למסך האייפד פרו בגודל ה- 12.9 אינץ' וכן שיפור מערך המיקרופונים של מכשירי האייפד החדשים, שישודרג למערך של 4 מיקרופונים, ממערך המקרופונים הדואלי הנוכחי. שיפורים נוספים צפויים להיות מעבר למסכי OLED, אולם נראה כי מעבר זה צפוי להתרחש רק במהלך 2018, ולא בשנה הקרוב.

אין ספק שבעוד אפל שמה דגש הולך וגדל על מכשירי האייפד בתור תחליף למחשבים אישיים (PC), החברה דוחפת את ליין האייפד קדימה מבחינת החומרה, אולם השינוי המשמעותי יותר צריך להעשות בתחום התוכנה. ההערכות הן שאפל עובדת על שינוים נכרים עבור מכשירי האייפד כחלק מעדכון משמעותי שיגיע ל- iOS בהמשך השנה, כשככל הנראה יהיה מדובר ב- iOS 10.3, שתושק באזור חודש מרץ, זאת כאשר iOS 10.2 צפויה להגיע לקהל המשתמשים הנרחב לקראת סוף השנה, אחרי שגרסת הבטא השניה שלה שוחררה לאחרונה.

להמשך דיון

 

מקור: MacRumors
עריכה, תרגום ותוספות: natisho