ה- AirPods מתעכבים בגלל בעיות ייצור

ע״י

מה גורם לעיכוב בהשקת אוזניות ה- AirPods האלחוטיות של אפל? האם אפל נתקלה בקושי טכני שגורם לעיכוב משמעותי באוזניות או שמא מדובר בבעיות ייצור בהיקף המוני?

 

 

AirPods

אחד הצעדים הגדולים וה"אמיצים" ביותר שאפל עשתה עם מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס, הוא הסרת מחבר האודיו הסטנדרטי שמאז ימי האייפון 3G, הפכו להיות סטנדרט בתעשיית הסמארטפונים, כאשר לפני כן, יצרניות סלולר רבות הציגו מחברים ומתאמים קנייניים לאוזניות במכשירי הסלולר שלהם. למעשה גם אפל "חטאה" בכך עם מכשיר האייפון הראשון, ששקע האוזניות שלו היה שקוע ואפשר הכנסה של אוזניות מסוימות בלבד, כשכמובן שלא הייתה שום בעיה בשימוש עם האוזניות של אפל, שהגיעו עם המכשיר. אולם אומץ הוא לא הסיבה היחידה שאפל נתנה להסרת מחבר האודיו ממכשירי האייפון. הסיבה השניה היא המאבק על מקום במכשיר (יחסית) כה קטן ועמוס בטכנולוגיה, כשקשה להצדיק את השימוש במחבר מיושן, אנלוגי המשמש לתפקיד אחד. הסיבה השלישית היא שאפל רואה את העתיד כאלחוטי ועל אחת כמה וכמה בשימוש עם אוזניות. כדי לחדד נקודה זו, אפל הציגה את אוזניות האיירפודס (AirPods) האלחוטיות שנראות כמו אוזניות ה- EarPods, אם כי הן אלחוטיות לגמרי ומגיעות עם קייס ייעודי וייחודי שמאפשר להטעין אותן מספר פעמים.

אולם זמן קצר לפני שאפל ציינה שהיא תשיק את אוזניות האיירפודס, החברה הודיעה שהשקתן של האוזניות תדחה לזמן לא ידוע. וכעת חודשיים אחרי השקתן המיועדת, מתחילות להתגבר הטענות כלפי עתיד האוזניות האלחוטי שאפל הציגה בפני העולם. יש קודם כל יש לציין שאוזניות אלחוטיות יש בשפע, ושאפל (כהרגלה) לא ממציאה את הגלגל, אלא רק משפרת אותו, הודות לרכיב ה- W1 הייחודי שמאפשר צימוד חכם ומשופר של האוזניות עם המכשירים השונים, משפר את טווח האוזניות וכן את חיי הסוללה. הודות לרכיב ה- W1 אוזניות האיירפודס מצליחות לעבוד 5 שעות עבודה (למרות הסוללות הקטנטנות שלהן), ואילו אוזניות ה- PowerBeats 3 מציגות 12 שעות עבודה, וה- Beats Solo 3 האלחוטיות מציגות 40 שעות עבודה.

כעת דיווח חדש שמגיע מהוול סטריט ג'ורנל טוען שלפי מקור "יודע דבר" אפל מתקשה עם בעיה טכנית הגורמת לעיכוב בהשקת האוזניות. אותו דבר טכני הוא שליחת האודיו מהמכשיר לאוזניות באופן מסונכרן, כאשר אוזניות אלחוטיות אחרות בדרך כלל שולחות את האודיו לאוזניה אחת כשממנה הוא ממשיך לאוזניה השניה. אוזניות האיירפודס לא פועלות באופן שכזה, כשלטענתה של אפל המקור של האודיו שולח את השמע לאוזניות באופן נפרד, ובהתאם לכך נראה שאפל מתקשה בסינכרון של האודיו באוזניות, דבר שיוצר עיוות בשמע. פיצ'ר זה של שליחת האודיו באופן נפרד, מאפשר לאוזניות לעבוד באופן סטריאופוני יחדיו, או בתצורת מונו, במידה ועושים שימוש רק באחת מהאוזניות, מסיבה כזו או אחרת (למשל כשהסוללה מתרוקנת, או באיבוד אחת האוזניות).

מה שכן דיווח סותר הגיע מהבלוגר ג'ון גרובר, המקושר לאפל, טוען שאת הבעיות הטכניות של האוזניות אפל פתרה במהלך הפיתוח וכעדות לכך הוא מציין את אוזניות האבטיפוס שהוא ועוד מספר סוקרי טכנולוגיה קיבלו ביחד עם מכשירי האייפון 7, זמן קצר לפני השקת מכשירי הסמארטפון. כמו כן גרובר מציין שאותן אוזניות איירפודס שהוא משתמש בהן, מציגות חווית שימוש מצוינת ולשמעשה הן בין המוצרים האהובים ביותר עליו, שאפל הציגה השנה. בנוסף גרובר מציין שהאוזניות לא מציגות שום בעיות סינכרון ושהבעיה היחידה שהוא נתקבל בה הוא שמדי פעם אחת האוזניות נכבות ושיש לכבות אותן או להכניס אותן לקייס שלהן והדבר מסתדר.

לטענתו של גרובר, מקורותיו מגלים לו שהעיכוב בהשקת אוזניות האיירפודס נובע מבעיות לא צפויות בייצור בקנה מידה המוני עם האוזניות. הפתעות שכאלה הן דבר נדיר כשזה נוגע לאפל וניתן למנות על יד אחת מוצרים שהחברה הציגה ודחתה את מועד השקתם בגלל בעיות ייצור כאלה ואחרות. דוגמא בולטת היא עיכוב משמעותי בהשקת דגמי האייפון 4 הלבן, שנגרמו בגלל בעיות ייצור הקשורות בצבע הלבן ודהיתו וכן ההשתקפות שהוא יצר בשימוש עם המבזק של מכשירי האייפון 4. יש לציין שבניגוד לתוכנה או שירותים אותן ניתן להשיק גם כשהם לא מוכנים באופן מלא, או שיש בהם באגים שניתן לתקן על ידי עדכון, חומרה לא ניתן לעדכן במידה ויש בה פגמים או בעיות. הדוגמא הטובה ביותר הם מכשירי הגאלקסי נוט 7 של סמסונג שבעיה בתכנון הייצור שלהם הביאה להתפוצצות הסוללה.

כשמדובר באוזניות עם סוללות הנכנסות לאוזן, אולי עדיף שאפל תהיה זהירה ותציג מוצר איכותי ותקין, מאשר שיהיו תקלות שיגרמו לראשים מתפוצצים.

להמשך דיון

 

מקורות: הוול סטריט ג'ורנל ו- Daring Fireball
עריכה, תרגום ותוספות: natisho