אל תצפו למתאמים או מטען אלחוטי חינמי לאייפונים הבאים

ע״י

מכשירי האייפון 7 הגיעו עם מתאם ברק לשקע אוזניות סטנדרטי של 3.5 מ"מ בקופסא. אבל אל תצפו שזה ימשיך גם בשנה הבאה.

 

 

Lightening adapter

כשאפל השיקה את האייפון הראשון (2G) בשנת 2007, המכשיר הגיע בקופסא עם אוזניות, כבל טעינה ומטען ודוק שאפשר להעמיד את האייפון בצורה נוחה לשם הטענתו ושימוש בו בשולחן. אולם בשנה שלאחר מכן, כשאפל הציגה את האייפון 3G, הדוק כבר לא היה בנמצא בקופסא ואפל החלה למכור אותו בנפרד. מאז ועד היום, אפל מוכרת את הדוק עבור מכשירי האייפון באופן נפרד, במחיר שעומד כיום על 49$ (ללא מע"מ) וזמין במספר צבעים שונים בהתאם לצבע מכשיר האייפון. כך שהדיווח של האתר Mac Otakara היפני המציין כי המטען האלחוטי השמועתי של ליין האייפונים הבאים ימכר בנפרד, לא צריך להפתיע אף אחד. מה שכן מפתיע בדיווח הוא שלפי המקורות של האתר, המטען האלחוטי ייוצר על ידי חברת Luxshare הסינית שבעבר סיפקה מטענים קיבוליים עבור השעון, כשמשתמע מכך שיתכן מאוד והטעינה האלחוטית של ליין האייפונים הבא, לא תהיה טעינה אלחוטית "אמיתית" כפי שהשמועות ציינו בעבר אלא טעינה קיבולית "רגילה" כפי שיצרניות סמארטפונים אחרות ובראשן סמסונג הציגו במכשירי הסמארטפון שלהן בשנים האחרונות.

יש לציין שהשעון של אפל משתמש בפרוטוקול הטעינה הקיבולי מסוג Qi בו גם סמסונג משתמשת, ויתכן מאוד שאם אפל אכן תאמץ טעינה קיבולית "רגילה" שהרי יש סיכוי טוב שהיא תשתמש באותו הפרוטוקול, שזכה לאחרונה לעדכון לגרסה 2.0 התומכת בטעינה של עד ל- 15 וואט, אולם עדיין העובדה שמדובר בטעינה קיבולית ולא טעינה אלחוטית של ממש, תהיה די מאכזבת, במיוחד לאור דבריו של שילר בשנת 2012, שטענו שטעינה קיבולית לא מביאה שום יתרון משמעותי לטעינה חוטית רגילה ובפרט לזו עם מחבר הברק הדו כיווני. כמו כן נראה כי עדיין אין קונצנזוס לגבי יכולות הטעינה האלחוטית של ליין מכשירי האייפון הבאים, כשחלק מהשמועות טוענות כי אכן מדובר בטעינה אלחוטית אמיתית, בעוד אחרות טוענות כי מדובר בטעינה אלחוטית קיבולית כך שעדיין יש זמן לראות לאיזה כיוון המטבע יפול בסופו של דבר, ואיך אפל תציג זאת.

בנוסף למטען האלחוטי – יהיה אשר יהיה – שימכר בנפרד, נראה כי מכשירי האייפון הבאים כבר לא יגיעו עם מחבר הברק לזקע האוזניה הסטנדרטי של 3.5 מ"מ, אותו אפל סיפקה באופן מפתיע עם מכשירי האייפון 7 בקופסא. להזכירכם, אפל סיפקה את המתאם בשונה ממנהגה, במטרה לרכך את התגובות להסרת שקע האוזניה מליין מכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס, זאת אחרי תרעומות נרחבות ברשת, בעיקר מצד חובבי טכנולוגיה, כתבי טכנולוגיה ובלוגרים שטענו כי מדובר בצעד נוראי שיפגע בצורה משמעותית בחווית השימוש ובמשתמשים. בפועל מכשירי האייפון זכו לפופולריות עצומה כשהם מביאים את אפל לשבור את שיאי המכירות שלהם במהלך רבעון החגים האחרון, כך שנראה כי הסרת מחבר האוזניות ממכשירי האייפון לא שינה ותו לאו למרבית מהמשתמשים, שבפועל משתמשים באוזניות שמגיעות בקופסא, שמגיעות עם מחבר ברק או השתמשו במתאם עם האוזניות המועדפות עליהם.

בנוסף נראה כי אוזניות אלחוטיות הפכו להיות פופולריות יותר בזכות הדחיפה של אפל לשוק האוזניות האלחוטיות, כשתוך זמן קצר בלבד, אוזניות ה- AirPods (איירפודס) תפסו חלק נכבד ממכירות האוזניות האלחוטיות בארה"ב, לצד האוזניות של חברת Bose והאוזניות של Beats כך שברור שהסרת המחבר לא השפיעה בשום צורה על מכירות האייפון או על הפופולריות שלו. בהתאם לכך נראה כי בליין האייפונים הבא, המחבר כבר לא יסופק בקופסא, ומי שירצה לרכוש אותו יצטרך לעשות זאת באופן נפרד תמורת סכום של 10$ כשבשורה הסופית נראה שאפל חוזרת להתנהלותה הרגילה בכל הנוגע למחברים ומטענים ייחודיים לליין המכשירים שלה.

להמשך דיון

 

מקור: Mac Otakara
עריכה, תרגום ותוספות: natisho