אירוע האביב צפוי להיות באפריל

ע״י

השמועות סביב מכשירי האייפד הבאים מרמזים על כך שאירוע האביב של אפל עשוי להתקיים בתחילת חודש אפריל.

 

 

ipad-pro-and-box

מאז חודש מרץ האחרון אפל לא רעננה את ליין האייפד ובהתאם לכך מסתמן כי החברה צפויה לקיים אירוע אביב שיתמקד בעיקר במכשירי האייפד של החברה, כאשר גולת הכותרת של האירוע, צפוי להיות דגם חדש של אייפד, שיגיע עם מסך בגודל של 10.5 אינץ' אולם באותם הממדים של האייפד פרו בגודל ה- 9.7 אינץ'. האתר Apple World מעלה סברה לפיה אפל תקיים את האירוע ב- 4 לאפריל, כשנראה שאפל עצמה מציינת שהמלאי של מכשירי האייפד פרו בגודל 12.9 אינץ' שלאחרונה החל לאזול – דבר שלכשעצמו מרמז על רענון קרב ובא – יתחדש ויהיה זמין ב- 4 לאפריל. לאור העובדה שמדובר ביום שלישי, הסבירות לכך שאפל תקיים אירוע קודם לכן הוא נמוך יותר מכיוון שאם כך היה המצב, שהרי סביר יותר שאפל הייתה משיקה את האייפד פרו 12.9 אינץ' החדש ביום שישי, יום בו החברה נוהגת בדרך כלל להשיק מוצרים חדשים. כך שסביר יותר אם כבר שחלק מליין האייפדים החדשים יהיה זמין ביום האירוע עצמו.

קיום אירוע בתחילת אפריל במקום באמצע-סוף מרץ מתאים לשמועות האחרונות הסובבות סביב מכשירי האייפד החדשים, כאשר דיווחים ציינו שבעיות בתפוקת הייצור של TSMC – יצרנית שבבי ה- Ax העקרית של אפל – עשוים להביא לדחיה בהשקת מכשירי האייפד החדשים, הצפויים להכיל את רכיב ה- A10X שיהפוך את מכשירי האייפד לעוצמתיים יותר בעיקר בגזרה הגרפית ממכשירי האייפון 7 וה- 7 פלוס. בהתאם לכך השמועות גרסו שאפל תדחה את השקת מכשירי האייפד החדשים לאזור חודש מאי ואפילו ליוני. בהתאם לכך קיום של אירוע בתחילת אפריל מסתדר יותר, כאשר סביר להניח שאפל תציג את ליין האייפד החדש, ואכן תשיק חלק מהמכשירים בזמינות אפילו מיידית, כשחלק מהדגמים יושקו כחודש לאחר מכן. מה שיהיה מעניין לראות הוא האם אפל תשיק את האייפד החדש בגודל ה- 10.5 אינץ' בזמינות מיידית או שמא הטבלט החדש שכאמור יגיע עם מסך (כמעט) מקצה לקצה, יושק מאוחר יותר.

אירוע האביב אותו אפל הזניקה שוב ב- 2015, כדי להשיק את השעון, הוא אירוע די מצופה אם כי לא ברמה של WWDC או אירוע ספטמבר למרות שהשנה האירוע צפוי לכלול לפי השמועות הרבה מאוד דברים. החל מליין חדש של מכשירי אייפד שיכלול השקה של 4 דגמי אייפד חדשים הכוללים: דגם חדש של אייפד פרו בגודל 12.9 אינץ', דגם חדש של אייפד פרו בגודל 9.7 אינץ', דגם חדש של אייפד מיני (פרו?) בגודל 7.9 אינץ' וכן את הדגם החדש למשפחת האייפדים שכאמור יגיע בגודל של 10.5 אינץ'. בנוסף לכך ישנן שמועות שאפל תציג גם דגם חדש של עיפרון שאולי יאפשר יכולות חדשות ובפרט בעבודה עם האייפד החדש. בנוסף לכך ישנם דיווחים לפיהם אפל תרענן את דגם האייפון SE, שזכה לפופולריות מפתיעה למדי, כאשר דגם ה- 4 אינץ' אותו אפל השיקה בשנה שעברה זכה לביקוש גבוה יותר מהמצופה ובהתאם לכך הזמינות של מכשירי ה- SE הייתה די מצומצמת במהלך הרבעון השלישי של השנה שעברה. שמועה נוספת מציינת שאפל עשויה גם להוסיף נפח אחסון גבוה יותר למכשיר ה- SE, שיזכה לנפח של 128GB בנוסף לנפחי ה- 16GB וה- 64GB הנוכחיים.

iPP

כמו כן יתכן מאוד שאפל תציג באירוע צבע נוסף לליין האייפון 7, כשהצבע שיתווסף ל- 5 הצבעים הנוכחיים הוא צבע אדום. סביר להניח שבמידה ואפל אכן תעשה זאת, מדובר יהיה במוצר (PRODUCT(RED שיהיה הפעם הראשונה שאפל תעשה זאת למכשיר אייפון, כשעד כה אפל חברה למותג עם דגמי אייפוד, קייסים ועוד. יש לציין שבונו הוא פעיל מאוד בניהול מותג ה- (PRODUCT(RED, וכחבר קרוב של ג'וני אייב וטים קוק, אפל עוזרת למותג לא מעט כשבעבר התגלה שאפל היא אחת מהחברות הגדולות ביותר שעוזרות למותג במלחמה שלו באיידס באפריקה.

כעת רק נותר הוא לחכות להזמנות שיגיעו ולהתכונן לאירוע.

 

להמשך דיון

 

מקורות: Apple World, MacRumors ו- Digitimes
עריכה, תרגום ותוספות: natisho