שדרוג מפתיע מהאייפד 4 לאייפד אייר 2?

ע״י

לפי דיווח של האתר 9to5mac אפל צפויה להחליף מכשירי אייפד 4 הזקוקים להחלפה באייפד אייר 2 ללא תשלום לקהל לקוחותיה. מאת אוריה מימון

 

 

ipad-air-2-hero-01

אפל הציגה את מכשירי האייפד 4 באופן די מפתיע, כחצי שנה אחרי השקת האייפד 3, בסוף שנת 2012 בארוע בו החברה גם הציגה את האייפד מיני. האייפד 4 שהושק בתוך “אייפד עם מסך רטינה” הגיע עם רכיב A6X משופר שנועד להתמודד בצורה טובה יותר עם מסך הרטינה הגדול, זאת אחרי שהאייפד 3 שהיה האייפד הראשון להגיע עם מסך רטינה, התגלה כבעייתי מבחינת החומרה שלו. כעת 4.5 שנים אחרי השקת האייפד 4, שכבר ממזמן ירד מפס הייצור, נראה שהמלאי החלופי של המכשיר הולך ואוזל, ובהתאם לכך לקוחות אפל שיגיעו לממש את האחריות של דגם האייפד 4 לחנויות אפל הרשמיות ברחבי העולם ונותני השירות ברחבי העולם Apple Authorized Service Provider (או בקיצור AASP)  יזכו לקבל דגם של אייפד אייר 2,  זאת לפי דיווח של האתר 9to5mac הטוען שהוא קיבל לידיו מזכר פנימי.

במזכר זה החברה מציינת בפני עובדי החברה שיש לומר ללקוחות כי בנוסף לאפשרות של שדרוג המכשיר, במידת הצורך, הלקוחות גם צפויים לקבל תצורות אחרות של נפחי אחסון, כאשר מכשירי האייפד אייר 2 שיוצעו מגיעים עם נפחי אחסון של 32GB ו- 128GB, בעוד מכשירי האייפד 4 נמכרו עם נפחי אחסון של 16GB ו- 64GB שאינם זמינים במכשירי האייפד 2 הנמצאים במלאי של אפל. משמעות הדבר שלקוחות יזכו לקבל שדרוג כפול: גם מבחינת העיצוב והחומרה וגם מבחינת נפח האחסון, זאת כאשר מכשירי האייפד אייר 2 מגיעים עם רכיבי ה- A8X העוצמתי הרבה יותר מרכיב ה- A6X, המסוגל להתמודד עם פיצ’ר המולטי טאסקינג שאפל הציגה במכשירי האייפד בשנה שעברה, בו ניתן להריץ 2 אפליקציות זו לצד זו בצורה מלאה.

יש לציין שאפל הפסיקה את המכירה של מכשירי האייפד אייר 2 באופן רשמי בחודש שעבר, כשהיא מחליפה את דגם האייפד אייר 2, בדגם חדש של אייפד בשם “אייפד”. דגם זה המגיע עם רכיב A9 ומסך קצת פחות איכותי, מחליף את ליין מכשירי האייפד ה”נמוכים יותר” כשהוא נמכר במחיר התחלתי של 329$, בעוד מכשירי האייפד פרו נמכרים במחירים גבוהים יותר ומגיעים עם מסכים משופרים, וכן תמיכה בעיפרון ובמקלדות המתחברות דרך מחבר ה- Smart Connector.

חשוב לציין שעל פי המזכר, “שדרוג” מפתיע וחינמי יחל החל מה- 30 למרץ. בארץ טרם התקבלה התייחסות מטעם נותנת השירות הרשמיות אך נבטיח לעדכן כשזו תבוא.

להמשך דיון

 

מקור: 95otmac
תרגום ותוספות: oria88m
עריכה: natisho