מכשירי דמה ראשונים של האייפון 8 מגיעים לרשת

ע״י

עונת ההדלפות סביב מכשירי האייפון מתעכבת השנה, כאשר לא ברור האם זה בגלל עיכובים או סודיות גדולה יותר. כאשר תרשימים וכעת מכשיר דמה ראשון מגיעים לרשת.

 

 

iPhone 8 render

בשנים האחרונות השמועות סביב מכשירי האייפון הבאים מתחילים זמן קצר אחרי ההשקה של הדגמים החדשים, כאשר בחודשים מרץ – אפריל מתחילים לצוץ ברשת תרשימים ומכשירי דמה ראשונים. בעוד נראה היה שהשנה ההדלפות סביב האייפון 8 מתעכבות, זאת לאור דיווחים ושמועות כי קשיים בייצור הטכנולוגיה הדרושה לאפל (ובפרט בהטמעת חיישן ה- Touch ID בתוך מסך ה- OLED), מתחילים לצוץ ברשת בשבועות האחרונים תרשימים של כביכול האייפון 8 ואפילו מכשיר דמה ראשון. נכון לעכשיו ישנם 2 מדליפים הטוענים לכתר. הראשון הוא סוני דיקסון האוסטרלי, שמככב בסצינה החל משנת 2013, כאשר הוא החל עם הדלפה של פאנלי הגב של מכשירי ה- 5s וה- 5c. השני הוא Benjamin Geskin, שנראה כמו בחור חדש בסצינת ההדלפות.

Geskin החל לדווח לפני מספר שבועות כי לפי מקורותיו בפוקסקון, למרות השמועות על קשיים בייצור והדלפת סכימות המציגות את Touch ID מאחור, אפל כן תלך על הדגם המתקדם יותר של האייפון, בו חיישן ה- Touch ID מוטמע בתוך מסך ה- OLED המתפרש על פני כל הפאנל הקדמי של המכשיר, למעט מסגרת צד של כ- 4 מילימטר לכל אורכו ורוחבו של הפאנל ה- 2.5D הקדמי. מצלמת ה- FaceTime הקדמית וכן החיישנים יוטמעו מתחת לזכוכית ובאופן בלתי נראה באזור המסך, והדבר היחיד שיהיה בולט הוא החיתוך של האוזניה. החלק הקדמי יגלוש לתוך שלדת מתכת אליה יתחבר באופן חלק ואחיד פאנל הגב שיהיה עשוי מזכוכית/ או חומר כמו זכוכית, שיכלול את מודול המצלמה הכפול שיהיה אנכי ולא רוחבי.

בשונה מ- Geskin, סוני דיקסון פרסם תרשים שלטענתו הוא של האייפון 8, כאשר הוא מציין ש"אפל שינתה את הכיוון שלה" בכל הנוגע לעיצוב של המכשיר. בתרשים הנ"ל נראה פאנל הגב האחורי של המכשיר, שנראה עשוי ממתכת, כשהוא כולל בחלקו האחורי חיתוך עגול המתאים לשמועות לפיהן אפל תעביר את חיישן ה- Touch ID לפאנל האחורי, זאת אחרי שהחברה לא הצליחה להטמיעו בתוך מסך ה- OLED. העיצוב של פאנל זה, הוא מרובע יותר ומזכיר את זה של מכשירי האייפון 4/4s, ו/או האייפון 5/5s אם כי הוא כולל חיתוך אנכי של מערך המצלמות הכפול. מה שכן תרשים זה נראה מזויף לאור מיקומים לא הגיוניים של מודול הפלאש. סכימות אלו גם הניבו רינדור שנראה מאוד משכנע, אולם כאמור כשסכימה עליה מבוסס הרינדור מזויפת, לא ברור מה היא בדיוק מציגה.

כעת Geskin מציג תמונה של מכשיר דמה (Dummy) שלטענתו מגיע מפוקסקון, והוא מתיימר להציג את קונספט העיצוב של האייפון 8. יש לזכור שאם מדובר במכשיר אמיתי, אפילו אם מדובר בדמה, שהרי זאת ההדלפה הראשונה המשמעותית של האייפון 8, אחרי שכל הסכימות שפורסמו עד כה הן או זיוף או תוכנית מגירה. כמובן לאור העובדה שמדובר במכשיר דמה, שהרי הוא רחוק שנות אור מגימור איכותי ומלא, בדומה למכשירי דמה שפורסמו בעבר ובפרט אלו של האייפון 6 וה- 6 פלוס שדלפו לרשת חודשים לפני שהמכשירים הושקו, בעיקר הודות לסוני דיקסון.
מכשיר הדמה המדובר, מציג עיצוב בו המסך נפרש כמעט מקצה לקצה ונראה שהוא לא מכיל את לחצן הבית. לחצן הכיבוי/הדלקה מאורך יותר מזה שבמכשירי האייפון 6, 6s וה- 7, ואכן נראה שהפאנל האחורי שכולל מודול אנכי של מצלמה כפולה מתחבר באופן חלק לשילדת המתכת שבמכשיר זה נראית עשויה ממתכת מבריקה בדומה לסדרת המתכת של השעון.

כמובן שיש להתייחס לכל סכימות והדלפות אלו כשמועות בלבד, למרות שהדיווחים סביב מכשיר האייפון 8 הולכים ומתגבשים על ידי מקורות שונים ומשונים ביניהם גם בלומברג שלאחרונה אישש את השמועות סביב האייפון 8, אולם סייג את הדיווח בכך שאפל גם חוקרת עיצוב מתכת. העובדה שאפל צפויה להציג השנה 2 דגמים חדשים של מכשירי אייפון: האייפון 8 והאייפון 7s וה- 7s פלוס, ללא כל ספק מבלבלים ועושים שמות בכל נושא השמועות והדיווחים סביב ליין מכשירי האייפון, כשנראה שאפל מסיבה כזו או אחרת מצליחה לשמור על מעטה סודיות סביב ליין האייפונים הבא שלה.

להמשך דיון

 

מקורות: בלומברג, Macrumors ו- Geskin
עריכה, תרגום ותוספות: natisho