תתכוננו למקבוקים חדשים ב- WWDC

ע״י

אירוע המפתחים נמצא במרחק של פחות משלושה שבועות ונראה כי מעבר לעתיד הפלטפורמות של אפל, יהיו גם מוצרים חדשים ובפרט מקבוקים.

 

 

Mac linup

בשנים האחרונות אפל שמרה על אירוע המפתחים "נקי מחומרה", כאשר את ההשקה של דגמים חדשים של מחשבי מקבוק, החברה עשתה בשבועות שקדמו לכנס המפתחים השנתי שלה ובעיקר בדגש על מחשבי המקבוק אייר, המקבוק פרו וכו'. דיווח חדש מבלומברג טוען שאפל תציג השנה בכנס רענון לליין המקבוקים של החברה, זאת כחצי שנה בלבד אחרי שהחברה חשפה את ליין המקבוק פרו החדש, שהתקבל ברגשות מעורבים. על פי הדיווח ליין המקבוק פרו שכאמור רוענן לאחרונה לקבל עיצוב חדש ויפהפה, את רכיב ה- Touch Bar בדגמים היוקרתיים יותר וכן תג מחיר גבוה הרבה יותר, יזכה לרענון חומרה יחסית קל שיתמקד בהבאת דור המעבדים העדכני של אינטל – Kaby Lake לליין המקבוק פרו, זאת אחרי שהמחשבים הושקו בסתיו האחרון עם דור המעבדים הקודם, לאור חוסר יכולתה של אינטל לעמוד בזמנים של יעדי מפת הדרכים שלה בשנתיים האחרונות.

על פניו הרענון של המקבוק פרו לא אמור להפתיע אף אחד, אולם נראה כי התזמון המהיר יחסית – כחצי שנה אחרי השקת הדגמים החדשים – עשוי להפתיע ואולי גם להכעיס חלק מ- 4.2 מיליון המשתמשים שרכשו מחשבי מק ברבעון הקודם, מספר שראה עליה הודות להשקה של דגמי המקבוק פרו החדשים, בהשוואה לרבעון המקביל של השנה הקודמת. מה שכן מפתיע הוא הדיווח כי אפל עשויה לרענן את המקבוק אייר, המחשב הנייד הוותיק והפופולרי של אפל שעד לפני שנתיים נחשב להיות הסטנדרט של המחשבים הניידים באשר הם, כאשר מבקרים רבים ציינו שמדובר בלפטופ הטוב ביותר בנמצא, בלי קשר למערכת ההפעלה שלו. למעשה ג'ואנה שטרן, מבקרת הטכנולוגיה של הוול סטריט ג'ורנל קראה לו מחשב החלונות הטוב ביותר בעבר. אולם כאמור מאז 2014 אפל לא רעננה את המקבוק אייר וקרנו של המחשב ירדה בהתאם. העדכון של האייר לא צפוי להיות משמעותי במיוחד ולפי הדיווח של מארק גורמן ואלכס ווב הוא יסתכם במעבדים מודרנים ועדכניים שישפרו את חיי הסוללה שכיום עומדים על 12 שעות עבודה (בדגם ה- 13 אינץ'), אולם לא הרבה מעבר ובפרט לא בהקשר של מסך רטינה.

דגם נוסף של מקבוק שצפוי לקבל עדכון הוא המקבוק (12 אינץ') שלא רוענן במרץ ולפי השמועות יקבל אף הוא שדרוג חומרה בדמות מעבד מודרני וחדש יותר, כשסביר להניח שאפל תמשיך להשתמש בסדרת ה- M של אינטל המאפשרת שימוש במעבד ללא צורך באיוורור. עוצמת המעבד של המקבוק היא נכון להיום נקודת הטורפה העקרית שלו, כאשר המחשב האולטרא נייד מציג מסך רטינה יפהפה ועיצוב קל ומרשים לכל הדעות, אולם העובדה שהוא מגיע עם מחבר USB-C אחד המהווה גם את נקודת ההטענה שלו, וכן המעבד הדי חלשלש שלו הופכים אותו לפחות אטרקטיבי, לפחות עבור קהל המיינסטרים שמחפש מחשב לשימוש כללי. נתוני המפרט שלו, הופכים את המקבוק למחשב משני מצוין שיכול לשמש לפעולות מסוימות, אולם ברגע שיש צורך לפעולות כבדות יותר, החומרה לא עומדת יותר מדי בעומס.

הדיווח הזה של בלומברג מצטרף לשורה של שמועות לפיהן אפל תציג בקינוט הפתיחה של WWDC את האייפד פרו השמועתי עם מסך ה- 10.1 אינץ' מקצה לקצה, כשלטענתו של האנליסט Ming-Chi-Kuo מדובר בסבירות של כ- 70%, ואילו הרמקול החכם המבוסס על סירי עשוי אף הוא להתגלות בסבירות של כ- 50%.

הצגת רענון לליין המקבוק מהווה אישוש מצידה של אפל לגבי התמיכה של החברה בליין המק, כאשר בחודשים האחרונים עלו קולות שטענו שאפל נוטשת באופן הדרגתי את המק לטובת iOS, האייפון והאייפד. העדות הברורה ביותר הייתה בישיבה פרטית שנעשתה בקופרטינו בה אפל הודתה לגבי הטעות שהחברה עשתה עם המק פרו, כשבמעמד זה החברה גם חיזקה את המחויבות שלה למק בציינה שהמק פרו יזכה לדגם חדש בעתיד, כשבנוסף לכך החברה גם תציג דגמים חדשים ועוצמתיים יותר של מחשבי ה- iMac. התזמון של אפל בנושא הוא מעניין למדי, כאשר בשנה האחרונה מיקרוסופט החלה להציג מוצרים מתחרים תחת מותג ה- Surface, שזכו לתגובות חיוביות, הודות לעובדה שמיקרוסופט ניסו לענות על הדרישות של המשתמשים עם המוצרים שהם הציגו, בין אם מדובר במחשב שולחני עם מסך תומך בטאץ', או בלפטופ שמגיע עם תג מחיר של $999 ומסך רטינה, כ"מתחרה" למקבוק אייר. בנוסף אחרי 7 שנים מכניסתה לשוק הטבלטים, נראה כי הטבלטים לא הפכו להיות תחליפי PC עבור כולם, ובעוד מדובר בשוק בר קיימא, ה- PC הוותיק לא צפוי ללכת לשום מקום בעתיד הנראה לעין, ובהתאם לכך גם ליין המק.

 

להמשך דיון

 

מקור: בלומברג
עריכה, תרגום ותוספות: natisho