לאייפד פרו 10.5 אינץ’ יש כבר קייס

ע״י

השמועות טוענות שאפל תציג חומרה חדשה ב- WWDC שתכלול בין היתר גם דגמים חדשים של אייפד פרו ובפרט את דגם ה- 10.5 אינץ’ החדש. הקייסים כבר מחכים.

 

 

iPad Pro 10-5

בעוד רוב העיניים נשואות לכיוון ליין האייפון הבא, יש כאלה שזוכרים שלאפל יש מוצרים אחרים מלבד האייפון, כמו למשל ליין האייפד, למרות הדעיכה המאסיבית בהיקף המכירות שלו בשנים האחרונות, הקשורה באופן כזה בדגמי האייפד מיני שלפי השמועות עשויים לסיים את חייהם.
לקראת חודש מרץ, היו לא מעט שמועות שטענו שאפל הולכת להציג רענון לליין האייפד שלה ובאופן פרטני יותר להציג את דגם האייפד פרו השמועתי עם מסך ה- 10.5 אינץ’ הגדול יותר, שיגיע בשילדה בעלת מאפייני גודל (גובה, רוחב ועובי) הדומים לאלו של האייפד פרו בגודל ה- 9.7 אינץ’ שהוצג בשנה שעברה באירוע האביב של אפל, שהתקיים במרץ. אולם חודש מרץ חלף ולמעט הצגת דגם חדש וזול יותר של אייפד לא זכינו לראות חומרה חדשה ומלהיבה במיוחד, כאשר אותו האייפד הנ”ל מגיע עם המסך של האייפד אייר הראשון (שהוא פחות איכותי מזה של האייפד אייר 2), וחומרה עדכנית יותר.

עדכון זה לא הגיע למרות שלפי האנליסט Ming-Chi-Kuo, אפל כבר התכוננה להשיק את דגם האייפד החדש, ולמרות שככל הנראה לעולם לא נדע, מעניין להבין למה אפל דחתה את השקת האייפד ולא קיימה אירוע אביב כפי שחרושת השמועות טענה. כעת נראה כי WWDC צפוי להיות האירוע בו אפל תציג את האייפד פרו החדש והמעניין, וכשאנחנו נמצאים במרחק של שבועיים בלבד מהאירוע החלו לצוץ ברשת קייסים ורינדורים של הטבלט החדש שאולי יעזור לאפל להחזיר עטרה ליושנה בכל הנוגע לליין האייפדים. מי שהיה בין הראשונים להציג את אחד הקייסים המיועדים לכאורה עבור האייפד 10.5 אינץ’ החדש, הוא שי מזרחי – יקיר האתר – שהעלה תמונה בה נראה הקייס של האייפד פרו בגודל ה- 10.5 אינץ’ כשבתוכו מונח אייפד פרו בגודל 9.7 אינץ’ לשם השוואה וקבלת פרופורציה. התמונה ממחישה באופן מיטבי שלמרות האייפד פרו יקבל מסך גדול יותר בכאינץ’ (אלכסוני), המכשיר עצמו לא יהיה גדול הרבה יותר מהאייפד פרו 9.7 אינץ’ הנוכחי.

pasted-image-at-2017_05_22-07_29-am

אלמנטים נוספים שהקייסים מגלים הם שהאייפד פרו 10.5 אינץ’ יגיע עם מיקרופון שימוקם בחלק העליון בפאנל האחורי של הטבלט, באופן דומה למיקום המיקרופון של האייפד החדש שהוצג במרץ האחרון. מיקרופון זה יתווסף ל- 2 המיקרופונים הקיימים כיום באייפד פרו, מה שיעלה את מניין המיקרופונים באייפד פרו החדש ל- 3, כאשר נראה שהתוספת של המיקרופון עשויה לשפר את קלט הקול במכשיר בין אם בצילומי וידאו, שיחות וידאו ושימוש בסירי. כמו כן נורת הפלאש של מצלמת ה- iSight האחורית של המכשיר תמוקם מתחת לעדשה, כאשר נראה שאפל מעבירה באופן רוחבי את תאורת הפלאש במצלמות של מכשירי המובייל שלה לתצורה אנכית, כאשר גם המצלמות הכפולות של האייפון 8 השמועתי צפויות להיות אנכיות זו לזו. כמו כן הקייסים מגיעים עם חיתוכים ל- 4 הרמקולים הסטריאופונים אותם אפל הציגה לראשונה עם האייפד פרו 12.9 אינץ’ והמשיכה עם דגם ה- 9.7 אינץ’ בשנה שעברה, שקע האוזניות הסטנדרטי, מחבר הברק, לחצני הווליום ולחצן הנעילה/ כיבוי בחלקו העליון. תמונות נוספות של קייסים פורסמו על ידי Benjamin Geskin שהחל לאחרונה להדליף מידע לגבי האייפון 8 וכעת נראה שגם לגבי מכשיר האייפד פרו החדש.

האייפד פרו 9.7 אינץ’ מצד ימין, הרינדור של האייפד פרו 10.5 אינץ’ משמאל.

האייפד פרו 9.7 אינץ’ מצד ימין, הרינדור של האייפד פרו 10.5 אינץ’ משמאל.

Geskin שהוא גם מעצב גרפי, פרסם רינדורים של האייפד פרו 10.5 אינץ’ בהסתמך על המידע שהוא קיבל והקייסים ובשיתוף עם האתר iDropNews. רינדורים אלו מראים באופן ברור יותר את מאפייני התצורה של האייפד פרו החדש וה”גדול יותר”, אם כי נראה שבפועל אין הבדל משמעותי בגודל בין מכשיר זה לבין דגם האייפד פרו 9.7 אינץ’ הנוכחי, כשקל לראות כי אפל צמצמה את הסנטרים של האייפד (קרי המסגרות הצד בחלק העליון והתחתון) אם כי החברה לא ביטלה אותם לגמרי, כשאפל ככל הנראה השאירה מקום ללחצן הבית שישאר במכשירי האייפד, למרות השמועות על הטמעתו במסך ה- OLED באייפון 8. בנוסף גם מסגרות הצד צומצמו יותר כדי לאפשר מקום למסך. כש- WWDC נמצאת במרחק של כשבועיים לא נצטרך לחכות יותר מדי כדי לגלות מה אפל מכינה עבור ליין האייפדים.

להמשך דיון

 

מקורות: iDropNews ו- 9to5Mac
עריכה, תרגום ותוספות: natisho