הפאזל של האייפון 8 מתחיל לקבל צורה

ע״י

בימים האחרונים שטף של הדלפות לגבי האייפון 8 השמועתי הגיעו לרשת, כשהן מציגות מכשיר דמה, סכימות מעודכנות, שלל מידע ואפילו קייס.

 

 

iPhone 8 dummy - 1

נראה שמדי תקופה יש כוכב חדש בסצינת ההדלפות הקשורה במכשירי האייפון. לפני מספר שנים היה זה Sonny Dickson האוסטרלי וכעת מדובר בבנג'מין גסקין (Benjamin Geskin) הליטאי המתגורר בריגה. בשבועות האחרונים גסקין פרסם מספר הולך וגדל של פריטי מידע לגבי האייפון 8 השמועתי ולאחרונה אפילו בהקשר של האייפד פרו בגודל 10.5 אינץ' שעשוי להתגלות באירוע ה- WWDC הקרוב. ההדלפות החלו עם סכימות, והתגלגלו במהרה לגזירי מידע מהמקורות של גסקין וכעת לכדי הצגה של סכימות הנראות מעודכנות, לצד מכשיר דמה ראשון המוצג בסרטון ברשת. פריטי המידע האחרונים מציינים שלטענת הסבירות כי חיישן טביעת האצבע, קרי Touch ID, יגיע מובנה בתוך המסך – בהתאם לשמועות – או בתוך לחצן הכיבוי/הדלקה של המכשיר, כשהסבירות שהלחצן לא יהיה מובנה בחלק האחורי של המכשיר היא ב- 99%. משמעות הדבר היא שהחיתוך המעוגל מתחת ללוגו של אפל שהוצג ברשת, לא קשור לחיישן טביעת האצבע אלא שהגיוני יותר שהוא קשור ליכולת הטעינה האלחוטית של המכשיר באופן כזה או אחר ושיתכן מאוד בכלל לא מדובר בחיתוך של ממש, אלא בהצגת המיקום של מנגנון הטעינה הקיבולי.

בהמשך הוצג קייס של יצרנית קייסים סינית, שלפי המקורות ייצרה את הקייס של האייפון 8 בהתאם למידע שהיא קיבלה מאיש קשר בפוקסקון, שותפתה של אפל לייצור מכשירי האייפון, דבר שהוא די בשגרה בשנים האחרונות, כאשר אחת הבעיות הגדולות ביותר של פוקסקון ושל אפל, היא באופן לא מפתיע לשמור על מידע הקשור בייצור האייפון עד לחשיפתו. יש לזכור שמדובר ביצרניות קייסים קטנות ואנונימיות בדרך כלל, כאשר אפל מתייחסת בחומרה רבה ליצרניות קייסים גדולות שעובדות עם אפל באופן הדוק, במידה והן מתחילות לייצר קייסים המיועדים למכשירים עתידיים מוקדם מדי ו/או במידה והקייסים הללו דולפים או מוצגים לרכישה טרם הצגת המכשיר. בעבר אפל אפילו הפסיקה למכור קייסים של יצרניות שכאלה בחנויות האפלסטור שלה, דבר שפוגע באופן די חמור בהיקף המכירות של קייסים, כשחלק גדול מהמשתמשים רוכשים קייס במעמד רכישת האייפון.

Gaskin 1

כעת גסקין הציג סכימת עיצוב של האייפון 8 המגלה את התצורה שלו, אולם בעיקר חושפת את ממדי המכשיר. לפי התרשים עולה כי אורכו של המכשיר יהיה 143.6 מ"מ בהשוואה לאורך של 138.3 מ"מ באייפון 7, רוחבו של המכשיר יהיה 70.95 אל מול 67.1 מ"מ באייפון 7 ועוביו יהיה 7.6 מ"מ בהשוואה לעובי של 7.1 מ"מ באייפון 7. על פניו ההבדל המשמעותי ביותר צפוי להיות בעובי ככל הנראה כדי להכיל את החומרה הנוספת מתחת למסך ה- OLED. בעוד 0.4 סנטימטרים נראים כמו הרבה מאוד, הדבר מתאים לקייסים שהוצגו על ידי גסקין, המראים כי האייפון 8 רחב יותר מהאייפון 7 הנוכחי, אם כי הוא עדיין לא רחב כמו האייפון 7 פלוס שמגיע ברוחב של 77.9 מ"מ. הסכימות גם מאששות כי האייפון 8 יגיע עם מצלמה כפולה במערך אנכי וכי תאורת הפלאש תמוקם בין עדשות המצלמה, כפי שהוצג בהדלפות קודמות. כמו כן נראה כי לחצן הכיבוי הדלקה יהיה גדול יותר, מה שעשוי לאפשר לאפל להטמיע בתוכו את החיישן הביומטרי, באופן דומה לאיך שסוני הטמיעה את חיישן טביעות האצבע בליין מכשירי ה- Xperia שלה בשנתיים האחרונות.

לבסוף גסקין גם מציג תמונות ואף סרטון של מכשיר דמה של האייפון 8 שהגיע לידיו. המכשיר המוצג בסרטון מתאים לתרשימים שפרסם גסקין והוא נראה כמו שילוב עיצובי בין האייפון 2G המקורי, האייפון 4/4s והאייפון 7, כאשר הוא מגיע בתצורה מעוגלת הדומה למכשירי האייפון 7, אולם בגימור קצת עבה יותר המזכיר את האייפון הראשון. כמו כן ניתן לראות את סנדביץ' החומרים ממנו המכשיר עשוי, כאשר שילדת הברזל באמצע המכשיר עטופה משני צידיה בפאנלי זכוכית, כשלטענת המקור של גסקין הגימור של שילדת הברזל יהיה מותאם בצבעו לצבע המכשיר, קרי שחור מבריק לדגם השחור וכן הלאה. במבט ראשון מכשיר הדמה נראה כמו שדרוג עיצובי לדגם האייפון 7 בתצורת ה- Jet Black.

אין ספק שבעוד הדמה נראה מרשים למדי, המכשיר הגמור עשוי להיות מרשים עוד יותר אם כי בהסתמך על הדיווחים תג המחיר שלו יהיה גבוה יותר, כאשר לאחרונה העיתון EDN ציין כי רכיבי המכשיר יהיו יקרים יותר, ובפרט מסך ה- OLED בו יוטמע החיישן, כאשר TPK יצרנית קרדינלית לרכיבי המסך של האייפון העלתה את המחירים ולפי הדיווח אפל קיבלה את המחיר החדש, שככל הנראה יגולגל לצרכן באופן כזה או אחר. למרבה המזל מחירי האייפון הפכו לזולים יותר בארץ ככה שבתקווה הדבר לא יפגע יותר מדי בכיס.

להמשך דיון

 

מקורות: Benjamin Geskin ו- Digitimes
עריכה, תרגום ותוספות: natisho